Lipanj 16, 2024, 05:53:14 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Jel muško,ma da nije žensko ?  (Posjeta: 2438 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Jel muško,ma da nije žensko ?
« u: Listopad 25, 2004, 21:40:00 poslijepodne »


Pita uobieajno se ciklidaš /u tom postu budu mišljeni samo Malawi ciklidi/,kad posle dva meseca kupnje gleda i gleda ,pa nikako da skuži.


Pogledamo li neku podjelu,biee nam malo jasnije.Ciklidi se po obojenosti polova dela na.


-monomorfne ciklide,ti su najteži za razlikovanje polova.Monogamni ciklidi znaee,da je muško i ženko jednako obojeno,recimo razlika je samo u broju lažnih ikri/primjerice vrsta Pseudotropheus demasoni/,ili po više broju tih ikri od ženke/specialni primjer vrste iz genusa Petrotilapia/ ili pak samo po obojenosti peraja /Primerice Labidochromis caeruleus/.


Suprut njima nam stoje :


-polimorfni ciklidi,ti ciklidi prepoznaju se "ko za šalu malu",nema tu neke filozofije,mužjak je drukeije obojen ko ženka,par vrsti :Maylandia lombardoi,Labeotropheus trewavasae,Maylandia zebra,te vrste iz genusa Melanochromis i naravno više ili manje sve vrste genusa iz velike porodice Haplochromis.


A kad mi dodjemo u duaan,šta vidimo.....sve jednako obojeno,kad su u pitanju mladunci,ko mama,ipak liee na mamu.Težak posao nas eeka,no i tu imam ja par savjeta iz moga iskustva,pa se nadam da ee i komu od vas pomoei:


- prvo što uradim,pogledam svr ciklide u akvariju,vrste koje imam na umu.Zo ja gledam toliko vremena,da uoaim neke bite razlike ili vee u dužini,statitosti /snagi/ i ako se vee neko boji,onda lažen ikre,te neki se vee i trese.


-kad ja to pogledam,odabir kod mene uvek podne na najveeeg ciklida,to je skoro sigurno mužjak,i poslije kupim još 5,6 manjih ciklida.Ja uvek kupujem ciklide u grupi jer su ciklidi poligamne ustonoše,to prosto znaei ,da njih treba imati u grupi,jer imajo oni takav stil života.


I više puta sam sretne ruke pa potrefim pravu kombinaciju.


Maylandia callainos:Mužjak iz Nkhata bay jeste plav sa 3-5 lažnih ikri na analnoj peraji,ženka isto tako plava sa jednom jedva vidljivom taekim na analnj peraji.No imamo i ženke obojene u žuto/Chewere/,naraneasto flekasto/Chitande island i Lion's cave/.


Edited by: Bojko

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2004, 21:45:00 poslijepodne »
neznam jesi li možda mislio monokromatski i polikromatski umjesto monogamni i poligamni ?

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #2 u: Listopad 25, 2004, 21:49:00 poslijepodne »


A jesam li ja mislim......naravno mislio sam :Monomorfni i polimorfni.....puno mislim,brže pišem.....eto Antimon hvala ti puno,a ja eu to sad ispraviti.


Em ti starost

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #3 u: Listopad 25, 2004, 22:04:00 poslijepodne »
desi se i meni

Offline Njuška

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1492
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Rijeka
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #4 u: Listopad 25, 2004, 23:25:00 poslijepodne »


Thanks Bojko


Mislim da imam par!
Rijeka / Hrvatska
...nakon duge i teške muke dobio sam internet...

Offline Marin99

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 260
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #5 u: Listopad 26, 2004, 21:34:00 poslijepodne »
A kako prepoznat musko od zenskog ciklida brichardia? (Vidi sliku u forumu the soba dobila brichardie.)  
Nek mi neko VRATI "Ed Chigliak"

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Jel muško,ma da nije žensko ?
« Odgovori #6 u: Listopad 27, 2004, 18:02:00 poslijepodne »
Da ti pravo kažem,jako teško.N.brichardi pripada grupi zvanoj "Monomorfni"ciklidi,pa su razlike vidljive samo kod peraja,te naravno u dužini.