Lipanj 16, 2024, 04:29:27 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Hrana za kameleona  (Posjeta: 10874 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Hrana za kameleona
« Odgovori #25 u: Siječanj 11, 2007, 17:48:00 poslijepodne »
Citat: babydoll2
Citat: Nino G



. U svakom sluèaju, mravi su prilièno kvalitetna hrana ukoliko nisu zatrovani pesticidima.
Nino G ja sam malo skeptik glede mrava u prehrani gushtera zbog mravlje kiseline koja u nekih zhivotinja mozhe izazvati iritaciju zheluca i crijeva...zanima me koliko sam u pravu odnosno u krivu...??thanx

pozzz!!!






Pa ne znam...


Ne mogu generalizirati, ali mnoge vrste guštera koje sam držao (neke vrste Phelsuma, bebe kameleona, različite vrste malih lacertida ili mladunci većih vrsta, itd), tj. kojima su mravi bili hrana prikladne veličine, rado su ih jeli bez ikakvih posljedica.


Uvjek je, međutim, moguće da se nađe vrsta, ili jedinka unutar vrste sa "slabim želucem", ali ni to nije problem. Nakon što jednom proba mrave i ne svide mu se,vjerojatno ih više neće svojevoljno jesti (postoje iznimke i ovog pravila - neki pojedinci su beznadežno proždrljivi i proždirat će sve što se miče bez obzira na posljedice).


Zanimljivo, imao sam svojedobno velikog mužjaka bradate agame,Pogona vitticeps,(vrsta poznata kao proždirač svega i svačega) koji nikako nije mogao probaviti ličinke Zophobas-a. Lakomo bi pojeo 5-6 komada i nakon nekoliko sati uredno bi ih povratio potpuno neprobavljene.


Između guštera iste vrste (a kamoli između različitih vrsta) postoje velike individualne razlike u ponašanju, karakteru, prehrambenim navikama, itd. To je i jedan od razloga zašto je ovaj hobi tako zanimljiv na duge staze!

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Hrana za kameleona
« Odgovori #26 u: Siječanj 11, 2007, 18:18:00 poslijepodne »
tnx nino to me zanimalo jer sam vishe puta vidjela razlichite reakcije na hranu medju pripadnicima iste vrste pa mi je jedino logichno obrazlozhenje da su neke jedinke slabijeg imuniteta pogotovo na malo jachu hranu koju inache nisu navikli jesti.
ne znam da li si se ikad susreo sa 8mj.iguanom koja repom namlati odraslu machku i ko sivonja nasrne na njene krekere i hranu...eto s tim ja zhivim svaki dan,naravno ne dozvoljavam mu da to jede..i opet se postavlja pitanje o prehrani iguana....mnoga nova istrazhivanja su pokazala da im meso unishtava bubrege i skrachuje zhivotni vijek,a opet s dr.strane s mesom se iguane susrechu u divljini i jedu ga....i kojoj god iguani ponudish meso pojest che ga....hmmm i sad ti ostani pametan......
pozzz!!!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Expert

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Hrana za kameleona
« Odgovori #27 u: Siječanj 15, 2007, 17:00:00 poslijepodne »
Sad me zanima kada uzgajam crve, i oni kukci koji od njih nastanu, i oni se smiju dati jesti, el tako??
Probajte i moj forum http://www.topbb.com/exoticm/

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Hrana za kameleona
« Odgovori #28 u: Siječanj 15, 2007, 17:07:00 poslijepodne »
bube crva kao sto su zoophobasi i brasnari nisu toliko ukusni zivotinjama i zivotinje ih cesto odbijaju jesti.....pise lijepo u uputama za uzgajanje crva.....
Osijek.....

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
Hrana za kameleona
« Odgovori #29 u: Siječanj 15, 2007, 19:27:00 poslijepodne »


Citat: EXPERT
Sad me zanima kada uzgajam crve, i oni kukci koji od njih nastanu, i oni se smiju dati jesti, el tako??
Slobodno ih ti daj ako želiš probleme s probavom!


P.S.Jako si "neinformiran":


Iguani nemoš priuštit pošten smiještaj,kamiju dobru hranu...neda mi se dalje nabrajat!

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Hrana za kameleona
« Odgovori #30 u: Siječanj 16, 2007, 01:13:00 prijepodne »

Citat: civi

P.S.Jako si "neinformiran":
zato je tu da se informira....bolje da pita ljude koji znaju nego da ide na svoju ruku ili po nekim krivim navodima pa da neshto podje po zlu...nemojte me krivo shvatiti, ali bilo bi lijepo i korisno kad bi pronashli neki malo ugodniji nachin konverzacije jer ovakav "ton" nije ugodan nikome,kako onome tko pishe tako ni onim ljudima koji chitaju narochito novim chlanovima koji che se na kraju suzdrzhavati pitanja od straha na vashe reakcije....
pozdrav.......
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Hrana za kameleona
« Odgovori #31 u: Siječanj 16, 2007, 01:41:00 prijepodne »
Citat: babydoll2
Citat: civi
P.S.Jako si "neinformiran":
zato je tu da se informira....bolje da pita ljude koji znaju nego da ide na svoju ruku ili po nekim krivim navodima pa da neshto podje po zlu...nemojte me krivo shvatiti, ali bilo bi lijepo i korisno kad bi pronashli neki malo ugodniji nachin konverzacije jer ovakav "ton" nije ugodan nikome,kako onome tko pishe tako ni onim ljudima koji chitaju narochito novim chlanovima koji che se na kraju suzdrzhavati pitanja od straha na vashe reakcije....

pozdrav.......





 





Sa ovim se slažem. Ako je Exotic_m zaslužio isključenje sa foruma to je i dobio. Sada pod novim nickom postavlja normalna i pristojnapitanja koja ne bi trebala provocirati nikoga. Interes svih ovdje bi trebao biti dobrobit životinje koju ima dotični pa prema tome bolje da mu se pošteno odgovori nego opet dolijevati ulje na vatru. Time samo gubi životinja koju ima... Zato bih iako nisam moderator niti admin sugerirao malo više tolerancije, pozitivnog tona te konkretnih odgovora na postavljena pitanja.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Hrana za kameleona
« Odgovori #32 u: Siječanj 16, 2007, 19:43:00 poslijepodne »


Tolerancija i pozitivni ton su krilatica ovog foruma!


Dobro, tu i tamo se dese neka odstupanja od toga, ali to je naprosto ljudski - posljedica našeg tempteramenta. Iako polazim od postavke da su svi učesnici ovog foruma pozitivci, ljudi kojima treba savjet ili pomoć (zato ovaj forumi postoji) u ovom slučaju moram podržatiCivija. Pitanja koja Expert (exotic_m) postavlja odgovorena su i obrađena x puta! Dobronamjerni ljudi su mu čak dali i veći broj linkova. Sve što je trebao učiniti kliknuti na link i pročitati tekstove koji su predloženi.


Na žalost, nikome ne možeš pomoći ukoliko on ne želi da mu se pomogne.

Offline tiny

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Hrana za kameleona
« Odgovori #33 u: Siječanj 26, 2007, 07:15:00 prijepodne »
kak izgledaju jaja za cvrćka kak ću ih vidjet u toj vati
tiny

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Hrana za kameleona
« Odgovori #34 u: Siječanj 26, 2007, 08:24:00 prijepodne »
jaja od šturaka su bijela ili žućkasta ... oblika malih zrna riže...

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Hrana za kameleona
« Odgovori #35 u: Siječanj 26, 2007, 22:25:00 poslijepodne »
ne brini, kada ih bude vidjet ces i prepoznati ih, ne mozes fulat...