Lipanj 17, 2024, 00:19:13 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Evo moj drugi terarij za paukica....  (Posjeta: 3508 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Evo moj drugi terarij za paukica....
« u: Rujan 16, 2006, 17:06:00 poslijepodne »


Danas sam isao po ovaj terarij u rijeku pa me zanima kako i sta da napravim sa dnom terarija? Kako napravit vratasca za terarij i gdje nabavit vodilice za ovaj terarij mogu biti od bilo kojeg materijala mislim da to ne igra neku ulogu u ovome, dimenzije terarija su: 60 duzina x 40 sirina x 50 visina a debljina stakla 5 mm, najvise od svega ovoga me brine ovo razbijeno staklo, ne znam da li da ga samo zakrpam (zaljepim drugi komad stakla preko razbijenog)ili da ga zamjenim sa novim makar ce to biti dosta posla jer bi trebao rastavit pola terarija da bi stavio novo staklo i ako bi okrenuo terarij u lezeci polozaj tako da otvorgdje su vratasca gleda prema stropu, a staklo koje je razbijeno bi doslo uza zid i na to staklo bi stavio neku pozadinu da se ne vidi da je razbijeno?! Da li je to dobro ili moram nesto drugo napravit? Ajde mi pomognite cekam vas odgovor, i napisite mi vasa misljenja za ovaj terarij i pauka?!


Hvala











 

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #1 u: Rujan 16, 2006, 17:13:00 poslijepodne »
Staklo definitivno promjeniti.Vidim da je mrežica dosta nisko i ne stane puno zemlje unutra. a pošto je terarij dosta visok 50cm onda za nekog arborealnog paukiča. Pa napravi napred klizna vrata kupi plastične vodilice.

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #2 u: Rujan 16, 2006, 17:39:00 poslijepodne »





Ja sam ovako razmisljao da postavim terarij
 

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #3 u: Rujan 19, 2006, 14:45:00 poslijepodne »


Nis ne kuzim...


Kao prvo, terarij ti je prevelik za pauka i staklo je predebeleo, to je vise terarij za omanju zmiju . Kao drugo, to kaj je puklo definitivno moras zamijenit, jer, to ovak ne bu islo. Kao trece... vodilice... ja znam di ih ima Zagrebu, a di ih ima drugdje, ne znam, al brijem da ih nije bed nac, sto metalne sto plasticne pa kako zelis... Kao cetv rto, di su rupe za zrak? Ovo malo dole na drugoj i cetvrtoj slici? Pa i to bi trebao srediti.


Kaj misis nutra drzat? Misim, kuzim da bi kao nutra drzao pauka, ali kojeg? Ako se radi o parahybani, oke, al za ove uobicajene tarantule ipak bi bilo kvalitetnije napraviti nesto velicine primjerene za njih, dakale 40x30x25, cak moze i 35x30x25.Moje odrasle imaju terarije 40x30x25, a pol terarija opce ne koriste.
Zagreb


Offline Kimo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 389
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #4 u: Rujan 19, 2006, 22:44:00 poslijepodne »
Pa ako bi da sređuje nekim biljem i da dekorise terarijum nije problem da bude tako velik, samo da pazi da pauk ne može da padne sa stranice na kamen, ako je terestrijalan...i naravno da se sredi stranica i ostalo što fali...
Čovek se uči dok je živ!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #5 u: Rujan 20, 2006, 07:24:00 prijepodne »
Ja ovaj terarij ne bih koristio za pauka. Rađe napravi novi  po odgovarajućim dimenzijama.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Evo moj drugi terarij za paukica....
« Odgovori #6 u: Rujan 22, 2006, 20:13:00 poslijepodne »


Staklo koje je zamjenjeno novim, novo staklo je 3 mm i doslo me 20 kn








Evo vodilice za klizna vrata i dosle su me 80 kn