Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Biljke i alge => Autor teme: Emanuela52 - Travanj 02, 2015, 21:00:21 poslijepodne
-
Znači kažu da se mahovina sama primi za drvo i da onda sama raste ko luda, ja sam malo sa običnim crnim koncem zavezala i zanima me koliko joj treba da se primi?
-
oko 2 tjedna...
-
Znači još jedan tjedan
Hvala :)
-
nema na čemu, slobodno konac ostavi i duže, lako njega poslje skineš...
-
Evo ja danas probao trenutnim ljepilom, doduše na kamenu, i super se primilo.
I što je najbolje puno lakše i brže nego koncem.
-
Da se ubacim u temu, takodjer sam htio otvoriti jednu vezanu uz mahovinu i probleme sa istim.
Meni se desava to da zamotam mahovinu za panj sa flaksom sa ribolov i nakon nekog vremena se sv mahovina digne, kao da strune u doticaju sa panjem.... Sad me zanima dali ju trebam cesce rezati da se pocne siriti, pa mozda nece u dubini trunut ili kaj da radim?
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
-
staviš predebeli sloj, moraš manje stavljat pa će se bolje primit
-
Isto kasnije kako mahovina raste ako se stvori predebeli sloj može donji dio truniti tako da treba voditi računa.
Osobno mi je draže vezanje koncem ili lijepljenje nego krenom ili ti ga flaksom za ribolov. Konac se s vremenom raspadne a flaks se uvijek može negdje malo otpustiti i lako može riba zapeti za to.
-
Ok, kupio sam novi panj, pa cu probat sa koncem i sa manjom kolicinom mahovine, pa cemo vidjeti dal ce to urodit plodom il ne!
Tnx na savjetima!
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
-
da se malo ubacim u temu posto i ja imam problem sa mahovinom..nikako na zelenu granu :)
sta god radio nikako da mi uspije...samo jednostavno nestane.vezao sam sa koncem u jako,jakom tankom sloju da tj,di koji komadic al sto kazu samo se digne nakon nekoliko dana tj, tjedana..ostao mi je jos jedan mali komadic pa sam mislio nekako ga uzgojit da ne moram po neznam nit ja koji put kupovat jer nit novaca nit volje vise nemam :(
citam za Emerzni uzgoj pa sam mislio mahovinu staviti,al samo nemam pojma kako i na koji nacin.dal je potopit skroz u vodu ili na neko drvce malo privezat pa samo malo vode stavit ili sta????
ako znate pomagajte :)