Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Slatkovodne bolesti => Autor teme: jeja - Travanj 13, 2004, 22:02:00 poslijepodne

Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: jeja - Travanj 13, 2004, 22:02:00 poslijepodne








jedan corydoras mi se naglo zaleti na površinu i onda se umiri,pa onda normalno pliva i onda opet "poludi".


plati mi se zavlači po gornjim uglovima akvarija(možda je tužan jer mu je nedavno uginula družica)


vodena kuga mi se neče primiti u podlogu več samo pluta na površini,čim je probam zasaditi ili istrune ili ispliva na površinu.


šta se događa u mom akvariju?!


hvala!





jedan corydoras mi se naglo zaleti na površinu i onda se umiri
Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: SandmanRI - Travanj 13, 2004, 22:16:00 poslijepodne


koridorasi po prirodi izlijeću na površinu po zrak... ponekad im u njihovim prirodnim staništima nema dovoljno kisika i onda uzimaju atmosferski rak. To NE ZNAČI da u tvom aq-u nema kisika.


Vodenu kugu pričvrsti lastikom za kamenčić i uguraj u podlogu, ali nježno da ju ne polomiš...


plati je pod stresom, neko ga ili napada ili je bolestan... dobro ga pregledaj dali ima kakvih vanjskih znakova bolesti...
Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: jeja - Travanj 13, 2004, 22:28:00 poslijepodne








puno hvala!nedavno su mi ribice(večina njih) preboljele neku bolest ali nije ihtioftiriaza jer nisu imale točkice več kao nekakve niti vate po sebi pa su mi dali da ih liječim mycopurom i baktopur directom.da li je to bila dobra terapija?


moram priznati da mi se čini kakoje tu netko jako pogriješio (ili u dučanu kada su mi dali da ih ovako liječim ili ja što sam ih poslušala) jer sam izgubila 2 gupija,1platija i botiu.

Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: Zoran - Travanj 13, 2004, 22:30:00 poslijepodne
Kad tu bolewt vidis na taj nacin vec je dosta kasno pa je normalno da i ugine neka pri ljecenju al ne od krivog ljeka vec su jednostavno previse bolesne
Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: jeja - Travanj 13, 2004, 22:46:00 poslijepodne





zašto nastaje ta bolest?kako se zove?

Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: HRVOJE - Travanj 14, 2004, 14:57:00 poslijepodne
Saprolegnija,uzročnik su gljivice,pojavljuje se kao sekundarna infekcija,tj prethodi joj nekakvo mehaničko oštećenje kože ili bakterijska bolest koja oštećuje tkivo pa se naseljavaju gljivice.Edited by: HRVOJE
Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: jeja - Travanj 14, 2004, 19:45:00 poslijepodne





kako to spriječiti da se ne ponovi?

Naslov: nažalost,počeli problemi
Autor: HRVOJE - Travanj 15, 2004, 07:53:00 prijepodne
Karantena novokupljenih riba,održavanje kvaliteta vode,kvalitetna ishrana radi postizanja prirodnog imuniteta riba