Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Vaši slatkovodni akvariji => Autor teme: ribafish - Ožujak 20, 2014, 19:49:13 poslijepodne
-
Nakon nekoliko godina evo me opet, moj novi biljni :heart:
Bilje - ono što znam prepoznati su rotala, anubijasi razni, zatim christmas i java mahovina, microsorumi, pelia, mislim staurogyne.. :)
Akvarij je dućanski vulgaris 60x30x40 s pripadajućom opremom od koje planiram u dogledno vrijeme zamijeniti filter, i uzeti vanjski.
Podloga je negdje na granici između šljunka i pijeska po granulaciji, ništa hranjivog u njoj nemam zasad. Planiram možda dodati CO2 diy, kad mi se razbistri raspored.
Stanari: 5 minijaturnih ancića, 10 neonki, četiri kozice. Nešto pužadije, ali zasad ih uspješno tamanim. :) Ove neonke su na kraju prevagnule mada mi je prvotni plan bio držati kardinale (za njih bi ono skrovito mrijestilište pod panjevima obavijeno mahovinama dušu dalo).
Prijedlozi dobrodošli!
-
Odlično, nema se što drugo reći, volim ovakve "prirodne" akvarije :up: Ove krasne grane su nešto kupovno ili uzeto iz šume ili susedove loze?
-
Odlična ikebana. :up:
-
Odlično, nema se što drugo reći, volim ovakve "prirodne" akvarije :up: Ove krasne grane su nešto kupovno ili uzeto iz šume ili susedove loze?
Hvala, Kulikuli! :)
Grane su loza iz nekog divljeg vinograda, godinama zapuštenog, kojeg je ovo nevrijeme pred par mjeseci rastavilo na proste faktore. Samo smo ga obrali. :up:
Odlična ikebana. :up:
Hvala, Čiča! :)
-
Odlično :)
-
Grane su savršene, odlično su se uklopile u postav :up:, akvarij mi je fantastičan !
-
Lijepo :klap:
-
Hvala, Kulikuli, Brukva i Limun!
Evo, prijavljujem prinovu u mojem cvjetnom aranžmanu - koza snijela jaja!
Valjda mi neće neonke potamaniti kozliće?
Do sad nisam držala veći broj neonki, i nisu baš tako pitome kao što sam očekivala. Prvih par dana su bile plašljive, al u zadnje vrijeme kad ih hranim, sve si mislim da su u rodu s piranama. :o
-
Neonke ih nebi trebale dirati.Barem kod mene ne diraju.
-
Neonke su i kod mene bile kao piranje,a tek kada bi im bacio larve onda bi poludile.Što se tiče koza,velike nediraju ali ako vide malu vjerovatno će je pojest bez razmišljanja.
-
Hvala na odgovorima!
Istina, velike ne diraju. A valjda će se kraj sve te mahovine i paprati u akvariju male kozice uspjeti sakriti.
Za svaki slučaj ću ubaciti malo dodatne hrane, da se neonke malo smire.
-
Sakriti ce se koze sasvim sigurno. :)
-
Sakriti ce se koze sasvim sigurno. :)
Hvala Natty! Navijam za njih :)
Nego, odem ja sad dati mami kozi malo graška. Otvorim akvarij i vidim neki list se pojavio nad vodom.
Mislim si, "gle, anubijas izvirio." Al kad pogledam bolje, shvatim da je to list od - loze.
Oguljena, triput namakana i ribana loza mi je prolistala u akvariju.
Što da radim sad? :nerd:
-
Što da radim sad? :nerd:
Sad ništa, na jesen možeš vino. :D
Sorry, nisam se mogao suzdržati. :up:
-
Pa kud si uzeo frišku lozu, inače se uzima suha stara loza i nebi ni smijela friška zbog pesticida kojim se tretira
Galaxy SIII
-
Sad ništa, na jesen možeš vino. :D
Sorry, nisam se mogao suzdržati. :up:
:D
Pa kud si uzeo frišku lozu, inače se uzima suha stara loza i nebi ni smijela friška zbog pesticida kojim se tretira
Pravo da ti kažem, nisam ni znala da je friška - radilo se o vinogradu koji je godinama zapušten i podivljao, a mi smo samo obrali polomljene grane nakon oluje. Najgore od svega, činile su se suhima kad sam ih namakala i gulila. Možda se ta jedna nekako potkrala. :nerd:
A sad kad je preživjela sve te torture, nemam je srca opet kasapit. Što ću s njom? Može li se to saditi uopće?