Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Kemija => Autor teme: emilfriedrich - Veljača 14, 2013, 21:56:43 poslijepodne

Naslov: Problem - Bijele fleke s unutrašnje strane akvarija
Autor: emilfriedrich - Veljača 14, 2013, 21:56:43 poslijepodne
kao što vidite, sa unutarnje strane akvarija mi se povremno pojavljuju ove fleke i to jako, kao da je voda pretvrda i kao da je to kamenac, ali je u vodi? Nije prljav izvana i nije bio ni unutra kada je sipana voda.
Da nije voda pretvrda? U akvariju osim bilja nema ništa, akvarij je presložen prije tri-četiri dana, gnojim sa easy carbo, profito, nitro, ferro.
Danas planiram dodati malo vode iz velikog akvarija da se nasele i mikroorganizmi u vecem broju.
Ne ljutite se ako ovog vikenda ne bude odgovarao na poruke, neću biti doma i imati pristupu kompu.
Testove ću možda kupiti kad budem išao u Njenačku, možda i kod nas kad usporedim cijene, za sada ne mogu pretjerivati sa trošenjem.
Hvala.
(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg28.imageshack.us%2Fimg28%2F551%2Fimageyjhu.jpg&hash=0bd828beda8c4e889ad038706e3447d7e29a8d49)
Naslov: Odg: Problem - Bijele fleke s unutrašnje strane akvarija
Autor: Malky - Veljača 14, 2013, 22:44:53 poslijepodne
kamenac, sastruzi i gotovo
Naslov: Odg: Problem - Bijele fleke s unutrašnje strane akvarija
Autor: Marko_Sp - Veljača 14, 2013, 22:48:44 poslijepodne
Za fleke ne znam, vidiš i sam je li to kamenac ili nešto slično plijesni, ali sa starom vodom nećeš baš povećati broj bakterija. Bolje bi bilo kad bi mogao istresti prljavštinu iz zacikliranog filtera u novi akvarij. I nemoj gnojiti dok se bilje ne primi i počne trošiti, smanjji period rasvjete na 6h prvih deset dana.
Naslov: Odg: Problem - Bijele fleke s unutrašnje strane akvarija
Autor: emilfriedrich - Veljača 14, 2013, 23:35:33 poslijepodne
Hvala, budem, sastrugao sam, a i budem taj filter iz velikog iskoristio, taman mi je za cistiti