Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Uzgoj slatkovodnih ribica => Autor teme: hedy - Veljača 01, 2013, 23:50:00 poslijepodne
-
- skalari se mrijestili po prvi put i sve ko' po špagi. U akvariju su oni i dva para ancistrusa. Postavio sam im onu plastiku od poklopca CD/DVD i oni su je odmah počeli čistiti. Drugi dan su položili i oplodili jaja.
(http://)
- cijelo vrijeme su se brinuli o jajašcima, ventilirajući i čisteći oko njih. Tako da sam na kraju imao samo trinaest bijelih, odnosno neoplođenih.
- kad su se pojavili prvi repići oni su svako jaje posebno prebacili na drugi kraj akvarija na list limuna i naravno opet ih dan i noć pazili 5 dana.
(http://)
- sad već drugi dan plivaju zajedno u skupini i nedao Bog da tko gurne prst u akvarij.
(http://)
-
Čestitam :) Sad sam napripravi dovoljno artemije :klap: :klap: :klap:
-
Čestitam ,jako ljepo, sigurno si sretan i ponosan, obaviještavaj nas kako malci napreduju.
-
Odlično! Znaci sve ide po planu. :up:
Nadam se da je artemija pomogla barem malo!
Kad planiras odvojiti roditelje?
-
ovo je fantastično, imala sam više puta mrijest ali nikada roditelji nisu pazili ikru ni mlade, predivno, čestitam
-
Bravo lijepo!
Rijetko dobar par skalara!
-
Odlično! Znaci sve ide po planu. :up:
Nadam se da je artemija pomogla barem malo!
Kad planiras odvojiti roditelje?
Ona tvoja artemija mi je uspjela, ali sam naručio novu. Ali ne dajem im samo artemiju, nego svaki put nešto drugo, kreću sa žumanjkom, onda artemija (hvala tomu82), onda mikro crvi (opet hvala tomu82), i na kraju -00. Znači hranim ih četiri puta kroz dan sa svim spominjanim na forumu. Ništa ne prepuštam slučaju.....
E da, neću ih odvajati barem mjesec dana. Svi zajedno plivaju u grupi kao bajkeri. Roditelji i dalje "objegle" love i vraćaju u skupinu.
-
Hvala na čestitkama.............. :up:
-
Samo neka ribeki klopaju ! :up: Za koji dan im nečeš moći pripremiti artemije koliko mogu pojesti.
Kad ti postane gužva u akvariju znaš gdje ima mjesta za kojega malca udomiti ! :)
-
Samo neka ribeki klopaju ! :up: Za koji dan im nečeš moći pripremiti artemije koliko mogu pojesti.
Kad ti postane gužva u akvariju znaš gdje ima mjesta za kojega malca udomiti ! :)
Ako Onaj gore da bit će ih dosta za udomiti.... :noo: :noo: :noo:
-
Kako napreduju mali skalari? Jel roditelji još uvijek paze na male?
-
Super lijepi skalari.
Cestitam na mrijestu :-)
Sretno
-
I kod mene je jučer bio mrijest skalara. Prvi im je pa ne znaju točno što trebaju raditi. Nadam se da će se uhodati u svom poslu.
-
Jao... mrijest sklara... :heart: Jako lijepe uspomene me vežu za to. Poseban gušt promatranja kako se razvijaju. :up:
-
Kako se rjeavaju mladunci kad su spremni za dijelit/prodavati ...jel to otkupljuju ovi nasi pet shopovi ili se dijeli/dila po forumu.
jer nemrem zamislit da netko ima 100-200-300 skalara za po doma :D