Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Diskusi => Autor teme: vijeko - Siječanj 04, 2013, 21:49:54 poslijepodne

Naslov: Diskusi - spol
Autor: vijeko - Siječanj 04, 2013, 21:49:54 poslijepodne
kako prepoznati muškog  ili ženskog diskusa -?

Naslov: Odg: Diskusi - spol
Autor: cro cop - Siječanj 05, 2013, 09:25:51 prijepodne
- jako teško, nema 100% pouzdane metode, prije uparivanja i mrijesta kod uzgajivača je to najčešće iskustvo a kod manje upućenih lutrija. Mogu te zavarati i dvije ženke koje simuliraju mrijest.
- Postoje neke karakteristike poput špica na kraju gornje peraje kod mužjaka, kod ženke zaobljena,
- zamišljene linije koja ide po rubu gornje peraje preko repne odnosno siječe repnu ako je ženka,
- ukupna veličina je dobar pokazatelj samo kad su sve ribe u jatu pravilno rasle jer su ženke uglavnom nešto manje od mužjaka,
- visina čela tj. ako je visoko i ravno može biti mužjak, ako je nisko i savijeno u luk može biti ženka. I od ovog navedenog nije ništa sigurno samo može biti mala pomoć.

Postoje još neke karakteristike i metode za koje je potrebno dosta veliko iskustvo al mislim da te ne treba to zamarati jer je dovoljno i ovo. :up:

... i da jako bitno, kako je riba pravilno rasla, jer ako je to riba koja je zaostajala u rastu i razvoju i dobije oblik koji nije pravilan za diskuse to ti još dodatno otežava procjenu spola.
Naslov: Odg: Diskusi - spol
Autor: vijeko - Siječanj 05, 2013, 09:53:24 prijepodne
ok hvala puno imam ih 6 pa ih sad promatram,a cuo sam da se dva para koja misliš da su moško i žensko odvojiš  u posebni akvarij  i daš im jest i koji prvi pojede muško je a koji drugi pojede žensko je
Naslov: Odg: Diskusi - spol
Autor: dzems - Siječanj 05, 2013, 16:14:35 poslijepodne
ako je poJEO onda je musko,a ako je poJELA...hehehe
Naslov: Odg: Diskusi - spol
Autor: vijeko - Siječanj 06, 2013, 13:06:59 poslijepodne
hahhhhhahahahhahahahahahhahah :klap: