Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Ciklidi => Autor teme: energyman - Kolovoz 18, 2012, 15:47:01 poslijepodne
-
Pozdrav ekipi, evo jednog novaka :)
Dakle imam sljedeće ciklide :
Lifalili Hemichromis
Labidochromis Carleus
archocentrus nigrofasciatus
cynotilapia afra
imam još malo mjesta u akvariju pa me zanima kakve bi jatašice mogao staviti uz njih da malo to popune a opet da su ugodne za oko. mislio sam uzet tigraste tetre ili nešto slično?
Zanim ame još, mogu li sanjima kombinirat i ghost kozice da mi kopaju po dnu i čiste hranu koju ovi ipak ne uspiju pojesti?
I još jedno pitanje,možda malo glupo...kako da "pojačam" boje u akvariju, ribe mi izgledaju malo bljedunjave. Dali ima neka posebna rasvjeta koja bi mi mogla pomoći ili da uzmem onu hranu koja kao pojačava boje.
Hvala unaprijed! :)
-
Hmmmm.Da li si ti uopće pročitao nešto o tim ribama,malo se raspitao o njihovim uvjetima prije nego si ih nabavio?
Koliki je akvariji i koliko imaš ciklida?
-
od svakog po 2, akvarij je 200L.
-
Pa ti imaš "svijet" u malome.
1 - zapadna Afrika
2 i 4 istočna Afrika -jezero Malawi
3 centralna Amerika
Sad prvo trebaš da se fokusiraš na jedan biotop. drugo malo pročitaš, treče vidiš šta možeš da dobiješ, četrvto da nabaviš i na kraju da uživaš.
Ti imaš sada toliko različite ciklide....ne baš toliko po hemizmu vode, koliko po ponašanju te navikah, da ti to neče funkcionirati..u nekoj budučnosti.
Pa za boju treba jim odgovarajuča ishrana, dekoracija akvarija te naravno svetlo...sve to je več napisano...samo treba pronači i pročitati.
Ali naravno uvijek možeš pitati.... :)
Uživaj u ciklidima...naravno iz jednog jezera ilti biotopa