Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Oprema => Autor teme: gašo - Travanj 21, 2012, 13:33:35 poslijepodne

Naslov: Tko zna?
Autor: gašo - Travanj 21, 2012, 13:33:35 poslijepodne
Pripremam jedan ludi projekt i zanima me koji je najmanji (DxŠxV) VANJSKI filter koji se može naći kod nas? Bilo bi dobro da ima i ugrađeni grijač! A , i zanima me koji je najmanji grijač od 50W. Treba mi za projekt od 30 lit. u jednoj "ludoj" posudi.  :clown:  Hvala za savjete i pomoć! :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: ZliBrka - Travanj 21, 2012, 13:55:35 poslijepodne
Za filter sa grijacem nisam siguran - mislim samo Eheim thermo modeli.
Najmanji vanjski su Eden 501 i Eheim 2211.

Za svoj plitki 70x30x20(v) gledao sam AquaEl-ov easy heater modele (velicina im je od 16cm do 20cm)
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/neu/webshop.pl?f=NR&c=398000+*+398001+*+398002+*+398003+*+398004&t=temartic_e&userid=KUpheFFr0VcmkCNQZQsqWl6QjYzasxpNX6B

Problem je sto se ti grijaci moraju naruciti izvana jer ih kod nas nema.
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: Kori - Travanj 21, 2012, 20:00:42 poslijepodne
Pripremam jedan ludi projekt i zanima me koji je najmanji (DxŠxV) VANJSKI filter koji se može naći kod nas? Bilo bi dobro da ima i ugrađeni grijač! A , i zanima me koji je najmanji grijač od 50W. Treba mi za projekt od 30 lit. u jednoj "ludoj" posudi.  :clown:  Hvala za savjete i pomoć! :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:

Najmanji vanjski filter koji ima mogucnost ugradnje grijaca je Eden 511 (ZooMed 511), no njega se trenutno ne moze nabaviti kod nas: LINK (http://www.edensrl.com/index.php?id=81&codice=23)
Ako ne uspijes naci filter sa grijacem razmisli o ovakvom plocastom grijacu kojeg mozes ukopati u podlogu: LINK (http://www.aquashop.si/Product-Hydor-mini-heater-7,5-W_8383.aspx?gid=253)
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: gašo - Travanj 21, 2012, 20:45:37 poslijepodne
Hvala na savjetima i info. Imam ideju da napravim akv. u DEMEŽANI  :D :D :D Vjerujem da svi znate što je to! :up: Vidio sam jednu ( doduše ne baš izbliza) koja ima toliko širok grljak da mogu cijelu ruku uvući u nju.Pala mi je luda ideja (vidi se da sam puknuti penzić) da nešto pokušam.
Poželjne su mi Vaše sugestije i ideje kako da to izvedem i kojom se opremom koristiti. Dali da je bušim i tu provlačim crijava (filter i zrak) ili ne. :question:Što se tiče rasvjete izmajmunisao bi nešto s onim okruglim neonkama ili ledicama okolo , a blizu grljka itd. itd. I naravno ideje koji aquascape raditi i za koje ribice ili koze. :question: :clown: Pucajte s idejama i prijedlozima pa ćemo se zajedno barem dobro zabaviti i nasmijati. Sve samo da nam ovaj portal ne umre. :up:
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: marin - Travanj 21, 2012, 20:55:43 poslijepodne
zanimljiva ideja za akvarij, ko velika  :zagrljaj: kugla za zlatnu ribicu...

kod nas se veli DEMIŽON
Ajde prijatelju javljaj i slikaj proces stvaranja.
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: Damir_Sl - Travanj 21, 2012, 21:31:29 poslijepodne
fenomenalna ideja, sretno s izradom.

jedino, ribe se nebi trebale drzati u okruglim posudama, pa bih ja ipak to odradio kao neki scape s eventualno kozicama.
Naslov: Odg: Tko zna?
Autor: TOMOZUKE - Travanj 22, 2012, 20:29:44 poslijepodne
I ja sam imao takvu ideju pa su me na forumu svi popljuvali i složili su se da u DOMIŽANI se drži vino i rakija a ne ribe!!!