Akvarij NET - FORUM
Teraristika => Novi u teraristici => Autor teme: croatia0man - Ožujak 16, 2012, 23:27:42 poslijepodne
-
Koliko sam skuzio pustinjske iguane trebaju slicne uvjete kao i bradonje (osim prehrane) pa bi si i nju nabavio. Moze li mi netko s iskustvom reci malo o njima. Molim nemojte mi stavljati linkove jer takve stranice mogu i sam naci. Treba mi strucan savjet o njima. I je li ih uopce moguce nabaviti u hr i gdje.
-
Molim te stavi nekakvu sliku ili latinsko ime zivotinje jer sumnjam da itko zna o kojoj se vrsti radi... :up:
-
Lat. je Dipsosaurus dorsalis. hrv. pustinjska iguana.
-
Evo ovu sam sliku nasao na :google:
-
Pa da, svi znamo kako izgleda ali čini mi se da ih nema baš po forumu da ti iz prve ruke kaže nešto o njima.
-
Kod nas ih nema, u Europi ih je vrlo teško (gotovo nemoguće) nabaviti.
Visoko specijalizirana vrsta, dakle komplicirana za uzgoj (specifični temperaturni zahtijevi, prehrana itd.) Mnogi ih smatraju kompliciranijima za uzgoj od Uromastyx-a. U SAD se mogu nabaviti za male novce jer je u nekim državama u kojima obitavaju dorsalis-i još dozvoljen izlov iz divljine. Većina, ako ne i sve takve životinje uginu za relativno kratko vrijeme.
U svakom slučaju, obzirom da si potpuni početnik, nisi mogao izabrati goru vrstu...
-
Uredu pricekat cu jos jedno 10 god. pa ce ih valjda tada biti.
-
Bok!
Zanima me dali netko zna gdje sa da kupiti navedena iguana.
Tražim po internetu ali neuspješno -.-
Svaka informacija je dobrodošla :D
Cheers!
-
Zapravo me zanima neki manji gušter koji ne jede kukce :D
Može al jedino onako sušeni shrimpovi kao za kornjače.
THX
-
Zapravo me zanima neki manji gušter koji ne jede kukce :D
Može al jedino onako sušeni shrimpovi kao za kornjače.
THX
Kratko i jasno - takav ne postoji!
-
Hehee..
Znam al sam se potajno nadao nekoj vrsti koju nisam našao :D
A iguana 0bodova?
-
Koja iguana, za pustinjsku je Nino već gore odgovorio, a zelena iguana se može kupiti kod nas.
Samo ti treba biti jasno koliko ona naraste i kolike su dimenzije terarija potrebne za nju! Ioako, zbog njene veličine i svega ju ne bi preporučila početnicima.
-
Da znam sve mi je jasno i nebi mi bilo strano.
Ali zelena mi je prevelika jer nemam toliko prostora.
Znači nekupujem si gmaza -.-
-
Zasto ne bi kupio?
pogledaj si malo Uromastyx-e.
-
Uromastyxi također nisu gušteri za početnike.
-
Da vidio sam njega, ali mi nije baš lijep :D
Jel ima možda koji gušter da jede miješano al da mu je veći postotak prehrane povrće i voće?
-
Eh sad na care sheetovima pise da ODRASLE bradonje jedu 70% biljna hrana i 30% hrana zivotinjskog porijekla (gravidne zenke naravno jedu vise hrane zivotinjskog porijekla)
-
Eh sad na care sheetovima pise da ODRASLE bradonje jedu 70% biljna hrana i 30% hrana zivotinjskog porijekla (gravidne zenke naravno jedu vise hrane zivotinjskog porijekla)
A kad ti ja sad na ovo napišem da moja bradata pojede i preko 50 fobasa dnevno?! A na drugu stranu l.gekon, koji jede samo živu hranu pojede po par komada dnevno.
Dakle, potrebno je i neko iskustvo da bi se drugima davali savjeti, a ne pročitani podatci iz raznih care sheetova.
-
A da kužim... Onda neću uzimat.
Neželim životinji uskratit ono što voli samo zato što ja nemogu primit te kukce :D
Thx na odgovorima