Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Vaši slatkovodni akvariji => Autor teme: krkios - Ožujak 16, 2012, 20:31:05 poslijepodne
-
Pozdrav svima .
Evo na nagovor šogora idem i ja nešto napisati.U akvaristici nisam zadnjih 15g i sad sam konačno uhvatio vremena da se pokrenem.
Želio bih stvoriti biljni aq. sa zelenim tepihom i par vrsta riba.ribe gupi , neonke te corydoras.
Akvarij je uradi sam ,dim 110x50x60
-Staklo 8 mm sa horizontalnim pojačanjima,
-Stalak: iverica crna visoki sjaj
- Grijač : Atman 350 W
-Filter : Haqos Expro 1200l/h
-Poklopac : Al profil 20x100 eloksiran trenutno na plastifikaciji (crna).
Za Al sam se odlučio zbog led rasvijete koja je na putu iz kine,naime čitao sam da se dosta grij,e odnosno da je bolji učinak kod hladnijih led-ica.kod ovog poklopca postoji mogućnost vodenog hlađenja (ako sa pokaže potrebnim)
Na dno sam stavio 10 l vulkanita,a u čarapu 10 l zemlje za cvijeće pokrio mrežicom za demit i bacio 25 kg bijelog granita.
Zasad to izgleda ovako: rasvjeta je neonke +štedna žarulja (6400k) ,3 led žarulje cool white (sve privremeno )
Bilje nešto stiže danas nešto iza nedjelje.
Molim savjete oko co2,gnojiva ,rasvjete
Budite nježni sa kritikama i komentarima! :up:
-
Pozdrav :zagrljaj:
Hehe, ja sam do prošle godine pauzirao 20 godina. Primilo te, a?
CO2 ti je za tepih skoro obavezan, trebat će ti i dosta svjetla na tu visinu. Što se tiče ledica one se zbilja jako griju ako ih ganjaš na nazivnoj snazi, a na tu litražu trebat će ti ih malo veći broj, i to malo boljih. Pripremaj to vodeno hlađenje odmah :)
-
svaka cast na izradi, odlicno obavljeno. lijepo uredjeno, stize bilje, bit ce dobar.
-
Svaka čast!! :klap:
Vidio i uživo, još je bolji!!
Komoda je odlična :klap:
-
odličan rad svaka čast
-
Svida mi se , bit ce nesto od toga , mozda da ga zagustis s jos biljcica ? ;)
-
Karlo mi šalje biljke u ponedjeljak + pikam sutra mladice ,mada želim da se i stijene vide pogotovo velika.
Što se tiće led-ica naručio sam 15x3w + 3x9w koje bi usmjerio pod kutem da imitiraju zrake sunca kroz granje (za početak) + rgb led da mogu regulirati količinu plave i crvene
-
Da, sviđa mi se ovo tvoje kamenje. Ali ja sam na početku stavio 2 velika panja pa sam sad izvadio oba. Na koncu nemaš što više gdje posaditi, a stalno dolaze neke nove biljke..
RGB? Cree MCE? Uh, velika komplikacija! Želim ti sreću, nadam se da imaš znanja :D
-
ova velika stijena mi je super :up:
-
Sviđa mi se ovaj alu poklopac jel to netko radio ili je kupljeno gotovo
-
sve na akvariju je mojih ruku djelo,inače radim sa aluminijem i staklom tako da sam tu na svom.
-
..sve super osim ovog bijelog sljunka....
-
meni i ženi se sviđa mada se nadam nekom tepihu tako da će se vidjeti možda 10% kamena, a koju drugu boju predlažeš
-
meni je ovo odlično...šteta što nisi složio neki tutorial za poklopac, izgleda A1 :up: a za šljunak, sto ljudi , sto ćudi, nekom lijepo, nekom nije, tko će udovoljit svima, bitno da si ti zadovoljan...
-
ma za poklopac nije problem to je jednostavno, kad se vrati sa plastifikacije poslikat ču par detalja gdje se sve vidi
-
Bijeli pijesak je lijep samo dok je svjež. Ubrzo se na njega uhvate alge i nakupi smeće pa kasnije izgleda ružno, osobito uz prednje staklo. Ni ribe obično ne vole bijeli šljunak. S druge strane akvarij s bijelim pijeskom je svijetliji pa treba manje rasvjete.
Ja osobno sam stavio crnu podlogu. Vrlo je efektna.
-
Krki dobro ovo izgleda pravi DIY majstor. :up:
Potpisujem gornji post o bijelom šljunku, al šta je tu je.
E još samo da od šogora mazneš iz malog tanka malo anubiasa i privežeš za ovaj panj, on neće ni skužiti ima sad drugu preokupaciju :D
-
kako mislis napravit vodeno hladenje?, toplinu ces onda odvodit van poklopca pomocu vode ili ventilatora?
-
zalijepi ču al. cijevi termo pastom za poklopac pustiti vodu iz filtera da kruži pa nazad u akvarij (ako ne bude jako podizao tem. vode),možda i uštedim koju kn na grijaču , ali još su sve samo ideje dok ne vidim koliko to grije.možda će biti dovoljan koji ventilator....
........šogor je već dao ideje za anubias....
-
po ljetu ne možeš računati na hlađenje akvarijskom vodom -?
-
sve na akvariju je mojih ruku djelo,inače radim sa aluminijem i staklom tako da sam tu na svom.
Svaka čast savršeno je ispalo :klap: :klap:
-
meni i ženi se sviđa mada se nadam nekom tepihu tako da će se vidjeti možda 10% kamena, a koju drugu boju predlažeš
..pa neku prirodniju boju..recimo,mijesani pijesak boje tvojih predivnih kamenih stijena...bijeli sljunak je vise adekvatan za morske akvarije,jer je svijetliji pijesak i pojava u morima i oceanima...inace sve OK,za tvoj akvarij... :klap:
-
bjeli šljunak nikako! ova velika stjena može stati i drugaćije!
samo kamenje nije najbolje slozeno,, Bilje grupiraj,..
da ne budem licemjer, o ukusima se ne raspravlja, ali to se moze napraviti puno bolje, ako zeliš!
svjetla ti je malo, pogotovo za nekakav tepih od cube.. ovo sa ledicama nisam siguran,,
prije nego se uputis u slaganje leda puno proćitaj o takvoj rasvjeti za akvarije.. najmanja je briga sto i zagrijavju akvarij!
sretno!
-
Hvala na komentarima ,ne znam dali misliš na sadašnju rasvjetu ili ono što planiram staviti.u četvrtak sam naručio još 3x10w , a na poklopcu ima mjesta za još 30-ak komada.
Bijeli kamen smo "zabrijali" , tako mora biti kada bi stavio tamni crni bojim se da bi bilo pretamno i stijena se ne bi toliko isticala .
Biljke nemam što grupirat imam ih 4 ,a i moram na dravu po neki panj, planiram neki korijen-granu sa 3-4 dugaćke ruke pa na njega nešto privezati (biljke).
Za stijene; vjerujem da može bolje ,možda ih je previše razbacanih i u prvom su planu,čekam granu pa ću vidjeti kako izgleda.kod aq želim desnu stranu slobodnu (providnu) bez puno bilja i stijena zato što ga često gledamo s boka zbog položaja namještaja zato bi sve fokusirao u desno ,e sad koliko ću u tome uspjeti ????
Svakako hvala na komentarima dobrim željama
-
Svaka čast na trudu, ljepo je imat svojih ruku dijelo :)
-
(http://)
Stigao je i panj jedan od 5 koje sam našao.molim komentare.
-
panj je ok! nije loše, ovakav polozaj je zanimljiv..
mislim da ideš u dobrom smjeru!
-
Super sve 5 , od cijelog diy :klap: do postava .. jos kad se ubilji u potpunosti :up: .. btw. zanimljive dim. aq ;)
-
Sve bolje i bolje,još bilja kad stigne i kad se razbuja bit će super!!! :klap:
-
cool :klap: :klap: :klap:
-
(http://)
Stigao je i panj jedan od 5 koje sam našao.molim komentare.
.... :klap:
-
Panj je super..oću ja jedan takav! :D
-
Dođi u osijek pa idemo u berbu.ako natko stvarno treba imam 3 viška,mogu ih uslikati.
-
Dođi u osijek pa idemo u berbu.ako natko stvarno treba imam 3 viška,mogu ih uslikati.
Pa hajde ako nije problem..Osijek mi na žalost nije usput, a u ZG baš i nemam di tražit panjove :P
-
a u ZG baš i nemam di tražit panjove :P
kako da nemaš? odi u šumu na bilo koji sljemenski potok :D
-
Šta ima novo,jel ima još prinova!?
-
Odlican akvarij:-) svaka cast
-
Evo mene opet.
"Piknuo " sam nešto bilja pa mi javite ako sam nešto zabrljao, da ispravim dok nije kasno.(http://1)
-
Panj je super :up:
Fali ti još jedna frontalna fotka cijelog aq ;)
-
Ajmo neki update, nekoliko slika sa novim poklopcem,rasvjetom,malcima!!!??? ;)
-
super,ja i kćer bi htjeli imati od 300-tinjak l ali zadovoljni smo s 100l...
bilje super odabir i lijepo ste to smjestili,sviđa mi se kamenje,jednom rječju super ;) :up:
-
panj :up: stvarno se lijepo uklopio,s čim i to pričvrstio na panj bilje???
-
Super je aqua.Sve pohvale,lijepo si to složio :klap:
-
ok je
-
panj :up: stvarno se lijepo uklopio,s čim i to pričvrstio na panj bilje???
nešto sa strunom ribičkom , a nešto sa običnim koncem.
Hvala na pohvalama , ali mislim da sam već očvrsnuo pa sam spreman za neku kritiku ili dobar savjet (osim na boju kamena to sam već čuo više puta :P :P)
-
Čini mi se da je jako tamno? Koliko svjetla imaš?
-
Ovo je ok 15w led 20000k za potrebe fotkanja inace bude oko 70w led.narucio sam jos oko 40w ledica ,ali mi je želja da zadržim ovakav , tamniji izgled.Ako bilje ne bude napredovalo pojačat ću rasvjetu od 12 do 16 h
-
Akvarij ti je odličan!
Posebno mi se sviđa poklopac, može malo više fotki poklopca i kako si to izveo? Hvala! :)
-
Malo kasnim ,ali evo par fotki i kratki opis mog poklopca.
Radi se Al. profilu Dim:20x100mm koji imaju mogućnost spajanja u jedinstvenu plohu .Na aluminijski poklopac sam se odlučio radi led rasvjete i hlađenja istih .
Spojeno je 5 profila i opšiveno sa L profilom 40x20 mm sve skupa plastificirano u crnu boju.
Okvir je od iverala ,crnog visoki sjaj, i nakon godinu dana se pokazao kao dobar izbor (imam stakleni poklopac radi kondenza) .
Ljetos mi je temperatura vode išla do 29° i zato planiram staviti ventilator koji bi trebao to riješiti ( sada vidim da je ona ideja o vodenom hlađenju bila glupa ).
Toliko za sada.
-
Kad si već "malo" zakasnio mogao bi nas počastiti novim slikama, ili nekim videom!!! ;)
LP
-
Kad si već "malo" zakasnio mogao bi nas počastiti novim slikama, ili nekim videom!!! ;)
LP
Slažem se! :)
Ali za dobre stvari nikad nije kasno! :) :up:
Za akvaristiku ipak treba strpljenja... :)