Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Oprema => Autor teme: veco - Studeni 12, 2005, 17:31:00 poslijepodne
-
Gdje se moze kupiti digitalni tester ph+no3+no2?
-
Vogelfarm kod Graza,na žalost ne sjećam se cijene,a sad imaju i kućni sajam sa vrlo privlačnim ponudama.
-
Jeste li sigurni da toga imaju tamo??? Ko je bio zadnji tamo nek se javi i kaže da imaju pa ću se onda ja raspitat za cijene.....
-
siguran sam ..ima vise vrsta..cijena je oko 200 eurica(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley5.gif&hash=d3d599462950977b3522c5964757f8179a200ff3)
-
Zar ne mere ovi pH i TDS? Jos nisam video neki da meri NO2 i NO3 ...
-
tocno mike..nema ovi sa no2 no3..tocno kako si napisao ph i tds
-
Postoje.
Malo progooglaj pa ces naci
-
ja kazem da tamo nisam vidio..ne kazem da ne postoje(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
A što je daj TDS?? Za No2 i No3 ću malo progoglat.... A jesu li to oni ful automatski ili ih treba kalibrirat pomoću neke tekućine???
Morat ću malo pogledat po stranicama DIY elektroničara pa možda nađem neku DIY spravicu....
-
PH metar digitalni skupo,kalibracije obavezne što komplicira stvar.TDS
iliti Total Dissolved Solids uređaj koji to mjeri zove se
konduktometar,vidio sam neki kao olovka,možda par stotina kuna košta, u
akvaristici po mome mišljenju potpuno nepotrebno. Digitalni uređaj koji
mjeri NO2,NO3,i još mnoooogo toga zove se spektrofotometar i nije
automatski a to je skuuuuupo UH.Kad bi to i negdje nabavili za tu
cijenu imali bi doživotnu zalihu običnih Tetrinih 5u1 ili bilo kojih
drugih testera koji sve to mjere i još bi love ostalo.
-
TDS = Total Dissolved Solids = koncentracija rastvorenih minerala u vodi. Teorijski predstavlja broj cestica koje prodju kroz 2 mikrona filter. Prakticno, meri se preko provodljivosti vode. Najbliza velicina koja odgovara akvaristickim potrebama je GH.
N2 i NO3? U principu koncentracija svake materije u vodi se da izmeriti, ali mislim da se tu radi o spektrometrima, koji su van domena akvaristike. Mozda neke laboratorije ... i to bolje.
-
TDS meter kazu da je dobro imati da vidis kad je vrijeme mijenjat membranu na osmozi.
-
Rijec je o Hanna digital Meter(ph, nitrate, tds, temp) all in one
uredjaju koji sam prije nekoliko dana imao priliku vidjeti kod jednog
uzgajivaca diskusa u Slavoniji.
Uredjaj radi pomocu baterije 9V ili adaptera i nema nikakve kalibracije
pomocu dodatnih kemikalija sve se na njemu podesava pomocu nekoliko
tipki.
Kupljen je u Americi za 209,00 dolara(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2) a receno mi je da ga se moze nabaviti i kod nas.
-
inace u vogelfarmi sa vidio co2 tester+ ph tester od jbla .,u kapljicama.znaci nema racunanja.kosta 10 eura cini mi se..
a ovi zgledaju kaj sam vidio..kao recimo lemilica bez drske sa malim elektroniskim ekrancicem