Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Slatkovodne bolesti => Autor teme: PaTaK - Studeni 03, 2005, 21:51:00 poslijepodne
-
Prije 10 dana, ribice (botia i neonkice) su mi dobile bijele točkice. Povisio sam im temperaturu na 28 Ci stavio lijek furamor-P.
Sa neonkica su se točkice povukle kroz 3, 4 dana, a s botie, koja je imala puno više tih točkica, bolest se povukla 7. dan od korištenja lijeka. Nakon što sam izvadio lijek, i promjenio dio vode, opet su se počele pojavljivati točkice na neonkicama, pa me zanima da li da ponovno stavim taj lijek, ili da stavim neki drugi. Temperatura je ostala 28 C.
Molim za savijet. Unaprijed hvala.
Quack! Quack!
-
ich im faze u razvoju, tak da se treba biti uporan i ponavljati liječenje, jer otpadaju i prežive u akvarijskoj podlozi. bum malo pogledala, pa ti jš javim(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley1.gif&hash=f380b81c0bb8a4bce3742d3b6ea922ea0f938be6)
-
ichtioftiriaze se malo teze rijesit jakad lijecim ribe onda svaki danstavljam trecinu lijeka od propisane doze i uvjek pomaze(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
evo pronašla sam link za ich: http://tms.ecol.net/pets/disdir.htm#Ich (http://tms.ecol.net/pets/disdir.htm#Ich) piše kako treba povisiti temperaturu i ribe na neko vrijeme maknuti iz akvarija, kako se ne bi imao prilike ponovo "zakačiti".
-
e, da zaboravila sam reći kako obavezno moraš imati karantenu i kroz nju moraju proći bolesne ribe, ali također i one koje planiraš kupiti i staviti u glavni akvarij. sretno