Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Biljke i alge => Autor teme: skali - Listopad 22, 2011, 22:31:07 poslijepodne

Naslov: pomoć oko izbora biljaka
Autor: skali - Listopad 22, 2011, 22:31:07 poslijepodne
Trebao bi pomoć. Imam 500 l akvarij trenutno ništa određeno biljaka ali htjeli bi ga lijepo biljno urediti, pa bi zamolio par savjeta od iskusnih biljnih akvarista a vidim po slikama da vas ima puno . Što bi savjetovali koje biljke je najbolje za pokrivače tla ,sredinu i pozadinu i koj izbor opčenitio odabrati da nisu nešta pretjerano zahtjevne. 
Naslov: Odg: pomoć oko izbora biljaka
Autor: cann - Listopad 22, 2011, 22:35:14 poslijepodne
crype, hygrophile, echinodorusi (tennelus za narpijed), valisneria, anubias, microsorum, vesicularia dubyana...
sve nezahtjevno ;)
Naslov: Odg: pomoć oko izbora biljaka
Autor: gstaraz - Listopad 22, 2011, 23:02:09 poslijepodne
navedi koliko svijetla imaš, koliko je visok akvarij i koliko CO2 uspiješ otopit u njemu
Naslov: Odg: pomoć oko izbora biljaka
Autor: texlip - Listopad 23, 2011, 07:44:36 prijepodne
STRAZNJI PLAN :  imam Bacopa monnieri, Echinodorus ozelot (green) i Limnophila sessiliflora. Nisu oupce zahtjevne , dosta brzo rastu pogotovo Sessiflora, jako malo gnojim samo Profito.

SREDNJI I PREDNJI PLAN : imam Javansku Mahovinu(trebas je pricvrstiti za panj ili Kamen), Cryptocoryne wendtii isto rastu prilicno brzo, nemam problema sa algama, jedino sto se smece malo hvata po mahovini ali to onda puzevi popapaju.
Naslov: Odg: pomoć oko izbora biljaka
Autor: skali - Listopad 23, 2011, 10:07:33 prijepodne
navedi koliko svijetla imaš, koliko je visok akvarij i koliko CO2 uspiješ otopit u njemu

akvarij je wawe- ov 480l-500l tako da su lampe serijske sa njim 2x2 dvije si za bilje a dvije bijele. Od CO2 dodajem Easycarbo a koliko točno je količina CO2 u akvariju ne znam
Naslov: Odg: pomoć oko izbora biljaka
Autor: skali - Listopad 23, 2011, 10:10:18 prijepodne
Hvala vam na savjetima