Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Uradi sam => Autor teme: nesa1 - Travanj 28, 2011, 15:00:32 poslijepodne
-
Postovani clanovi foruma,
kako postaviti 2. filter kanister, u pitanju je Eheim 2080.
Eheim 2217 je trenutno u radu, usisna cev je sa leve strane sakrivena u pozadini zajedno sa grejacem,
a izduvna cev je sa desne strane.
2217 ce i dalje raditi.
Hvala Vam svima na predlozima.
Da bude sto bolja cirkulacija u tanku.
Pazljivo cu saslusati vase predloge.
-
Slike su ti prevelike, pa ih zato neuspijevas postaviti, ako ti je problem smanjit, ja cu ti ako treba, no problem..
A inace akvarij ti je savrsen, svaka cast, sve pohvale za uređenje i stvarno mi se sviđa..
A sto se tice filtera javit ce se netko tko je iskusniji sa vanjskim.. :up:
Eto ako nebudes znao/la smanjiti slike, javi se meni na pp, ja cu ih poskidat, smanjit i poslat ti na mail.. ;)
-
Ja imam 2 vanjska kanister filtera u ormariću na kojem je akvarij. Jedan sa ljeve strane a drugi sa desne i to super funkcionira, barem kod mene,
"Ljevi filter" ima na ljevoj strani akvarija ulaz ali i zlaz okrenut u desno. Znači vodu gura u desno po cijeloj dužini zadnje strane akvarija.
"Desni filter" ima na desnoj strani akvarija ulaz ali i izlaz okrenut u ljevo. Znači on vodu gura prema ljevoj strani ali sam ga usmjerio prema sredini tako da se mlaz ne sudara sa onim koji dolazi od "ljevog filtera".
Na sve to dodao sam još 2 stream pumpe, svaka po 3000 L/h, naravno svaka na jednu stranu akvarija.
Sve to na 120 cm dužne akvarija i vidim gdje nepojedena hrana "hoda" po dnu akvarija, nema šanse da padne i tu čami čekajući. Strujanje vode za 5 u svim dijelovima akvarija.
-
ja bi postavio usis i izlaz iz svakog filtera ja jednu stranu akvarija (tako i osobno imam) s time da bi postavio izlaze iz filtera (ako je kod tebe moguće, s obzirom na pozadinu) tako da se radi kružna cirkulacija, tj. jedan izlaz iz filtera bliže zadnjoj strani a drugi bliže prednjoj strani akvarija.
-
Ovako,-imaš više opcija,orijentirat ćemo se po slici;usis postojeći je s lijeva,izlazna filtera sdesna,sad drugi filter postaviš isto tako,samo pomakneš prema napred-malo grbavo-puno cijevi se vidi
-jedan filter s jedne strane,znači usis u pozadini,izlaz uz prednju stranu,na drugu stranu kontra-usis uz prednju,a spray bar po bočnoj ili ga složiš u L,da ti uhvati cijeli kut,ili najobičniji izlaz uz zadnju stranu-najjednostavnija opcija-stream pumpe eventualno po potrebi podužno
-
Eheim 2080 ima 2 usisa i 1 izlaz.
Kod mene Eheim 2080 s otvorenim izlazom radi takvu struju da sam morao postaviti spraybar dužine 120cm jer original nije bio dovoljno dugačak, čak i uz dodatni Eheim Installations SET 2 . Riječ je o biljnom akvariju od 450 l.
-
Da, 2 usisa i 1 izlaz.
Planirao sam ovako:
Postojeci usis od Eheima 2217 zameniti sa usisom od 2080,( u pozadini),
usis i izlaz od 2217 postaviti sa leve strane akvarijuma, da bije ka desnoj strani,
a izlaz od 2080 postaviti sa desne strane da bije bliže prednjem staklu,
a drugi usis od 2080 bliže pozadini sa desne strane.
Sta mislite o ovom nacinu postavljanja?
-
To sam ti ja otprilike rekao,imaš i spray bar,ako se ne varam,iskoristi ga!
Te 2 mrcine će vrtit dovoljno kako god da staviš,sad su ti tu sve nijanse,kako ti više paše.i estetski i funkcionalno!
Samo pazi lijevo desno,napred nazad :D :D :D :D i ja sam se već smotao!
-
Samo pazi lijevo desno,napred nazad :D :D :D :D
:up: :up:
-
Samo pazi lijevo desno,napred nazad :D :D :D :D
:up: :up:
Tako će i biti!
Hvala Vam svima na predlozima,
ako ima jos neki rado ću razmotriti predlog.
;)
-
Imate li predlog kako "sakriti" usisne cevi, jer ce se videti.
Ove original su suvise zelene, a i oznake Eheim bele kao sneg.
-
Opet ti :D :D :D
Oć'mo jope lijevo desno............
Bilje,panj-po meni najbolja opcija!
-
Imate li predlog kako "sakriti" usisne cevi, jer ce se videti.
Ove original su suvise zelene, a i oznake Eheim bele kao sneg.
crni akrilni sprej
-
Opet ti :D :D :D
Oć'mo jope lijevo desno............
Bilje,panj-po meni najbolja opcija!
:D :D
Moram pitati, pre nego krenem u akciju! :up:Imate li predlog kako "sakriti" usisne cevi, jer ce se videti.
Ove original su suvise zelene, a i oznake Eheim bele kao sneg.
crni akrilni sprej
Hvala na predlogu,
pozdrav svima.
Grofe hvala sto si postavio fotoografije kako treba,
:klap:
-
Imate li predlog kako "sakriti" usisne cevi, jer ce se videti.
Ne znam kako bi bez vađenja pozadine i ugrađivanja u nju, ako baš ne želiš da se vidi. Ja sam 1 usisnu cijev stavio u sivu kanalizacijsku cijev koju sam s koljenima ispod podloge doveo takoreći do prednjeg stakla. Tu sam cijev premazao silikonskim kitom i posipao podlogom - koja je kod mene crna. Tako usis viri okomito iz podloge 10 cm od prednjeg stakla a maskiran je biljem, pa se ne vidi ni kada se trudi.
-
Postavljene cevi,
i ne vide se ;) ;)
:zagrljaj:
Iskoristio sam pozadinu za usis 2 cevi,
sa desne strane 3. usis,
a izlaz od od E 2217 sa leve strane, a sa desne od 2080.
Hvala svima,
:) :) :)
-
akvarij ti je odličan :up:...pozadina prva liga... filtracija još bolja :klap: :klap: koliko je velik akvarij?
-
lijepo izgleda, akvarij je vjerovatno mrcina.... :up:
-
akvarij ti je odličan :up:...pozadina prva liga... filtracija još bolja :klap: :klap: koliko je velik akvarij?
Hvala na pohvalama,
170x50x45
Inace, vise o akvarijumu
http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,9465.0.html
-
predivan akvarij vise iz razloga sto je malte ne blizanac mome ! ja ti imaam cak tri filtera dva vanjska i jedan unutarnji plus stream pupa al sam sve sakrio iza stijene!
-
predivan akvarij vise iz razloga sto je malte ne blizanac mome ! ja ti imaam cak tri filtera dva vanjska i jedan unutarnji plus stream pupa al sam sve sakrio iza stijene!
Isti umetnik nam je radio pozadine,
bas sam danas razgovarao sa njim o tvom aq.
Sve pohvale!!!
:up:
-
moram ti priznat da si cak uzeo lijepsu boju! svaka cast!