Akvarij NET - FORUM

Ostali podforumi => Bla-bla => Autor teme: Malky - Ožujak 27, 2011, 22:54:55 poslijepodne

Naslov: Preporuka bicikla
Autor: Malky - Ožujak 27, 2011, 22:54:55 poslijepodne
Blizi se prva pricest a kak je kcer do sad imala bicikle od blize familije jer su h oni prerasli odlucili smo joj kupit za tu prigodu novi.

Mora bit neke neutralne boje tak da i sin moze kasnije ga vozit, ne treba bit neka bijesna mrcina od par tisucica al da je nesto kvalitetno a ne ko oni po pevecu i slicnim ducanima po 300-400kn i onda za cas sve bolje pobacat.

Znaci savjetujte ljudi jer se stvarno u te stvari ne kuzim, zadnji moj bicikl je bio pony i bmx al davno to bilo. Cak nemam pojma ni koje marke postoje osim Fischer i Scott.

nesto u rangu između 1000-1500kn ak se moze naci nekaj kvalitetno za te novce
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Ruki - Ožujak 27, 2011, 22:59:09 poslijepodne
Tesko Malky za te novce. Najvise kaj za novce mozes dobiti su u Intersportu Nakamura bicikli, mislim da je to njihova robna marka. Nemas tu previse kaj birati i razmisljati, pogledas koji ti je plafon i uzmes bicikl do tog plafona i pazis na velicinu! :)
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Nuclear - Ožujak 27, 2011, 23:13:17 poslijepodne
Dalo bi se sad naći na popustima prošlogodišnjih bicikala za te novce ili malo više. Malo pogledaj po trgovinama. A niti ne isplati se kupovati nešto jako dobro i skupo kad će ga brzo prerasti, al istina bit će onda za sina kako si napisao...

Ali prije 1700-1900kn nego 1000-1500, za tako malo nećeš naći vjerojatno ništa...
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: darx - Ožujak 27, 2011, 23:24:43 poslijepodne
Imaš HELDove za cca 2400 kn, frend ga ima više od 2 godine, evo nigdje korozirao, kao nov. Kod bicikla ti vrijedi skuplje je na kraju jeftinije.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Nuclear - Ožujak 27, 2011, 23:32:39 poslijepodne
Imaš HELDove za cca 2400 kn, frend ga ima više od 2 godine, evo nigdje korozirao, kao nov. Kod bicikla ti vrijedi skuplje je na kraju jeftinije.

Ma istina, al uzmi u obzir da je kćer 3 razred osnovne, praktički će prerasti bicikl dok si reko keks.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: cactus - Ožujak 27, 2011, 23:50:35 poslijepodne
kupi GHOST zna se nać povoljnih a super bicikli
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Ingwar - Ožujak 28, 2011, 08:02:31 prijepodne
Tesko Malky za te novce. Najvise kaj za novce mozes dobiti su u Intersportu Nakamura bicikli, mislim da je to njihova robna marka. Nemas tu previse kaj birati i razmisljati, pogledas koji ti je plafon i uzmes bicikl do tog plafona i pazis na velicinu! :)

potpisujem, nije tak ni los bicikl, ili rog- joma, imo sam ga i nisam ga uspio zaklat
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: kostica1 - Ožujak 28, 2011, 14:55:35 poslijepodne
Ja imam već 2 godine jedan taj nakamura bicikl, radi bez greške jedino kaj preporučam je odmah promjeniti gume jer su ove tvorničke jako loše. Meni su se nasred ulice sam odjednom ispuhale :( Koštao je nekih 2000 kn, ali radi ko zmaj, nikad nije otpao lanac, nikad problema s mjenjanjem brzina, jako dobra amortizacija (za moje putove na Sljeme). JEdino na kaj se moraš naučit je ono banana sjedalo.
E sad, sjećam se (al to je bilo prije 2 godine) da su imali bez popusta za 1500 kn dječje bicikle. Možda da probaš u intersportu kod mercatora blizu zavrtnice, tamo uvijek ima jeftinih stvari.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Ruki - Ožujak 28, 2011, 15:07:39 poslijepodne
Velika vecina se rama vari na dalekom istoku, a ni renomiraniji proizvodjaci koji sami vare nisu imuni na pucanje rame (da previse ne nabrajam, prvi mi na pamet padaju ktm, cannondale...). Bolje onda uzeti Nakamuru za 2000 nego stajaznam Konu za 4000, oprema je ista, a moguce i rama. Da ne bi bilo zabune, sumnjam da ce curica od 10 godina potrgati ramu nego opcenito... ako nije neki budzet onda je bolje izbjegavati renomirane proizvodjace.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Andrijana - Ožujak 28, 2011, 15:27:12 poslijepodne
Imaš u Magmi solidnih bicikli za iznos koji si naveo, meni je Giant čisto OK. Sumnjam da curica od 10 godina, (a i kasnije sin) može samo tako razvaliti bicikl ili polomiti ramu, neće s njim raditi kakve ture po neznam kakvim podlogama.  :)

http://www.turbo-sport.com/Products/TurboSport/Sports/bicikli/Default.aspx (http://www.turbo-sport.com/Products/TurboSport/Sports/bicikli/Default.aspx)

Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Nuclear - Ožujak 28, 2011, 17:04:22 poslijepodne
Ovo su stvarno čist OK bicikli  :up:
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Marko_Sp - Ožujak 28, 2011, 19:38:42 poslijepodne
Ako je za dijete od 10 godina ne treba gledati nešto skupo iako je moj nečak u tim godinama uspio za 2 godine razvaliti ležaj pogona (bottom bracket), kočnice i zadnji mjenjač, koji se jednostavno raspao.
Renomirane firme uopće ni ne prodaju bicikle jeftinije od recimo 2000kn, a ti najjeftiniji "poznati" bicikli najčešće nisu ništa bolji od onih nepoznatih, ali ipak ti nepoznati pak znaju biti mački u vreči. Od laka koji se guli u krpama do sajli koje pucaju kao špageti ili felge koje se pigaju.
Nakamura je relativno OK iako i oni imaju šrot "akcija". 
Zbilja kvalitetni bicikl stoji minimalno 5000kn ili više.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: morino - Ožujak 28, 2011, 20:01:54 poslijepodne
da dam svoje viđenje ovog pitanja :D
skršio sam dosad 6 montića,slomio lakat,drugi šivao,šivao usnu a i pogubio sam komad zuba od asvalt.
stvarno volim se glupirat na biciklu :-[
iskreno od ovog sveg sta sam probao, a to su jeftiniji bajkovi do kojih 2500 kn
jumpertrek se pokazao ok.
ima duple felge ok mašinicu za relativno ok lovu.

frend je kupio konu ili kako vec to nije bicikl to je mercedes uz sljemekao da hodaš
prijenos predobar.
na ovim novim biciklima mi se ne sviđa položaj upravljača
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: jakov_os - Ožujak 28, 2011, 20:12:26 poslijepodne
kupis djetetu bmx... i nema sanse da ga pokida, a i bit ce glavna faca u razredu... :) a opet i za sina ce ostat pa ce i on biti glavna faca u razredu :) a moze se naci bmx-ica za malo novaca...
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Marko_Sp - Ožujak 28, 2011, 20:32:20 poslijepodne
jumpertrek se pokazao ok.
hehe nisam se mogao sjetit ...jumpertrek je bio jumperdrek mog nećaka. a nije bi ni jeftin, nekih 1300kn.

na ovim novim biciklima mi se ne sviđa položaj upravljača

a koji je to  -?
položaj na biciklu određuju 3 točke koje diraju biciklista sic pedala i upravljač. ako taj trokut nije u redu odoše ruke, koljena, dupe ili kičma. o ergonomiji na biciklu se danas manje više sve zna.
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Ikota - Ožujak 29, 2011, 18:32:45 poslijepodne
Giant Boulder u turbo sportu nekakva akcija 1500 kn. Mislim da bu to za tvoju curicu i predobar. Boja je bijela tak da bu i sin mogel vozit ;)
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Nuclear - Ožujak 29, 2011, 18:50:13 poslijepodne

hehe nisam se mogao sjetit ...jumpertrek je bio jumperdrek mog nećaka. a nije bi ni jeftin, nekih 1300kn.


Uh da. Imao sam jumpertreka, dobio ga za krizmu u 8 razredu osnovne. Davno je to bilo. Sjećam se da sam ga dobio u 5. mjesecu, a izdržao je negdje do 7. mjeseca. Pola dijelova se polomilo.

Prvo su ošli shifteri, a onda kompletan pogon koji je bio poluplastičan.

Uglavnom dosta loša investicija je to bila  :down:

Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: rudios - Travanj 01, 2011, 10:38:23 prijepodne
kao što je neko već pisao uzmeš bmx
bike je  cool i dobar je i za cure i za dečke

http://www.extremesport.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=271&Itemid=208
http://www.chaky.hr/index.php?t=show_content&wid=0&id=306
http://www.keindl-sport.com/kategorije.php?id=96
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: rudios - Travanj 01, 2011, 10:41:38 prijepodne
http://www.bicikla.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=10&Itemid=39#s
Naslov: Odg: Preporuka bicikla
Autor: Nuclear - Travanj 01, 2011, 10:58:17 prijepodne
kao što je neko već pisao uzmeš bmx
bike je  cool i dobar je i za cure i za dečke

BMX nije bicikl za vožnjice. BMX je "specijalno vozilo"  :D za ludiranje i skakanje po gradu i ne može se mjerit s MTB biciklom po brzini, upravljivosti, udobnosti, vrsti terena po kojim se možeš voziti, itd.