Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Uradi sam => Autor teme: ialbrech@htnet- - Lipanj 17, 2005, 16:13:00 poslijepodne
-
DALI SMIJEM U AKVARI STAVIT PANJ OD ŠLJIVE DALI ĆE ŠTA BIT
-
Po mom mišljenju to ti ne bi bilo pametno,zato što je šljiva tamne boje i pustit će boju po akvariju,a još pogotovo ako je špricana,tj. tretirana nekim pesticidima, a i mogla bi počet trunut u vodi!!!
-
ok hvala a koje je drvo najpreporućljivije
-
Najpreporučljiviji ti je MOPANJ ili MANGROVINA.Njih imaš za kupiti u svim pet shopovima,mopanj je mislim malo skuplji od mangrovine,ali ti je sigurniji zato što će odmah potonuti,pogotovo ako ga prokuhaš,dok je kod mangrove slučaj da ju moraš par dana močiti u vodi da bi potonula.I još nešto:ovi panjevi će ti u akvariju lagano zažutiti vodu.Da se ne prestrašiš te boje, ona jako odgovara ribama,točnije ribe vole tu bakrenu boju!!!
-
ali mene zanima neko drvo iz prirode što ga sam mogu pripremiti ćuo sam da je loza najbolja
-
Mozes slobodnoda uzmes lozu,imao sam u nekoj knjizi vrste drveca ciji panjevi mogu u akvarij ali ne znam gdje sam je ostavio(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley5.gif&hash=d3d599462950977b3522c5964757f8179a200ff3)
-
Lozu mozes stavit bez ikakve brige samo ju dobro prokuhaj u slanoj vodi (mozes vise puta) i neka bude dobro ociscena od smeca i trulog drveta!!
-
Mislim da mozes da stavis borovu granu,vidjeo sam u rubrici "Galerija akvarija" da neko ima borovu granu u akvariju,cini mi se da je tema "Malawi 300"
-
Ja imam jedan panj od vrbr a drugi je od graba i to vec imam jako dugo i isocetka su malo pustali tanin ali sad je sve ok bitno ga je dobro prokuhati
-
Vrba mi se pokazala najboljim rjesenjem(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
Posto je mekano drvo ancistrusi je uredno i lakse oglabaju o mangra ili mopani panjeva.Edited by: Liquid
-
Kvaka je kako srediti panj ako je prevelik i za najveci lonac? Osim tusiranja vrucom vodom neznam drugo rijesenje.