Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Novi u slatkovodnoj => Autor teme: smallbutmighty - Kolovoz 27, 2010, 23:00:19 poslijepodne

Naslov: stina
Autor: smallbutmighty - Kolovoz 27, 2010, 23:00:19 poslijepodne
kakva kamenja ne smiju u akvarij? imam par oblih sa morske plaže, za njih predpostavljan da mogu..
Naslov: Odg: stina
Autor: Dentex - Kolovoz 27, 2010, 23:05:08 poslijepodne
kolko ja znam vapnenacke stijene nesmiju ic u akvarije... provjeris tak da kapnes octa i ako dodje do reakcije ne stavljaj u akvarij ;)
Naslov: Odg: stina
Autor: smallbutmighty - Kolovoz 27, 2010, 23:09:48 poslijepodne
nema do kvasine. . fala na odg. 8)
Naslov: Odg: stina
Autor: crveni borac - Kolovoz 28, 2010, 00:05:23 prijepodne
ja sam pokušavao sa morskim kamenjem i koliko god ga prokuhavao,prao i natapao nikako izvuč onajmiris odnosno smrad a nije bio vapnenac javi ako uspiješ
Naslov: Odg: stina
Autor: mvrtar - Kolovoz 28, 2010, 17:34:54 poslijepodne
morsko kamenje u slatkovodnom akvariju nikako nebi preporucao.... :roll:
Naslov: Odg: stina
Autor: solaris - Kolovoz 28, 2010, 18:01:40 poslijepodne
Koliko se ja razumijem u kamenje (a ipak sam ucila geologiju na faxu), ukoliko kamen nije šupljikav nego pravi pravcati puni kamen (bez rupa na površini i teežak) te ukoliko ne reagira s octenom kiselinom može u slatkovodni akvarij. dobro ga prokuhaj da ukloniš ostatke života s njega. preporučam u 3 navrata, svaki put s razmakom od dva dana (klasična metoda sterilizacije) po sat vremena da ti baš kuha voda i slobodno dodaš žličicu kuhinjske soli. :)

sretno i javi dali je uspijelo  :)
Naslov: Odg: stina
Autor: ceh - Kolovoz 28, 2010, 19:08:35 poslijepodne
netreba pretjeravat i koplicirat stvar ja nikad nisam kuvo 3 puta ili tako što  pa to je ipak akvarij nije operaciona sala
ribe ni u prirodi nemaju savršenstvo

isperi  vrelom vodom  kamen i to je to   a  vapenac i ostalo nisu dobri  ?  zavisi koje ribe imaš   

test sa ocatom je dobar 
Naslov: Odg: stina
Autor: todor.dbk - Kolovoz 28, 2010, 20:18:19 poslijepodne
sto se tice nase obale, cijela lezi na vapnencu tj vapnenackim stjenama;sa sitnim izuzecima ..  nisam samo siguran za neke djelove istre, ili na pr. otocic brusnik, koji je vulkanskog porijekla  ;) .. iako, uvijek je na plazi tu i tamo koji oblutak od kremena, ali to je zanemarivo .. dakle, tvrdo kamenje .. ali sto rece ceh, ovisi koje ribe imas :)
Naslov: Odg: stina
Autor: solaris - Kolovoz 28, 2010, 21:09:12 poslijepodne
znam da to nije operacijona sala. samo sam dala preporuku posto je to ipak nesipitano podrucje. ja sam vise po principu: better safe than sorry  ;)
Naslov: Odg: stina
Autor: smallbutmighty - Kolovoz 29, 2010, 11:03:16 prijepodne
ribice jos nemam prebacujem se sa hladnovodnog u toplovodni pa sad pripremam teren. a koje cu nabavit neznam ni blizu :clown: 
ali kamenja su sigurno puna i teška tako da ce ici u akv. uz prokuhavanje.
Naslov: Odg: stina
Autor: igorkljajic - Kolovoz 30, 2010, 18:23:20 poslijepodne
probaj se samo odlučiti kakve ćeš ribe imati, pa si u tome smijeru nekako složi akvarij.........mislim da je to prvi preduvjet za lijep akvarij....