Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Hladnovodne ribe => Autor teme: babylon - Kolovoz 25, 2010, 10:50:49 prijepodne
-
Ovako,imala sam grejac koj nisam koristila danas sam ga isprobala ali ne radi pa da pitam kada dodje zima voda u ajvariju je hhhlllaaadddnnaa dali to njima smeta,dali im treba grejac???? :down:
-
:a062:
-
pa može da održava temperaturu stalnom...
-
Znaci neophodan je??? -?
-
je neophodan je grijac ..
-
Ovisi što ti znači hladna. Ako nije neka ekstremno niska temperatura, mogu izdržati hladniju vodu. Ali svakako da im je ugodnije ako je temperatura stalna. Ne kao za toplovodne, ali grijač služi kod njih tek da ne oscilira temperatura puno.
-
nije neophodan grijač ako imaš relativno stalnu temperaturu u prostoriji, dakle, ne dolazi do naglih oscilacija (recimo, više od 2-3 stupnja u 1 sat)
ako dolazi - recimo, zimi, kad se noću gasi grijanje, a pad temeprature bude velik jer prostorija nije izolirana kak spada, e onda grijač dobro dolazi za održavanje
stalne temperature od cca 20 stupnjeva
inače potreban je kod liječenja nekih vrsta bolesti, no nadam se da ti to neće trebati!
-
ipak cu ja da kupim novi za svaki slucaj :)