Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Slatkovodne bolesti => Autor teme: alensab - Srpanj 30, 2010, 11:17:53 prijepodne
-
Dvije su mi se neonke napuhale i strah me je da mi ostale ribe ne zarazi jedna se drzi povrsine a druga listova bilja, tesko plivaju pa mi nije jasno dali su bolesne ili su se prežderale ako uspijem slikat saljem sliku
-
Moguće da su se prežderale.
Nama nakon svakog hranjenja budu napuhane :D
Prati kakva je prije hranjenja a kakva poslje...
I pogledaj dali ima nakostriješene ljuske onda je bolesna.
-
cini mi se kao da jesu nakostrijesene ali nisam siguran
-
Ako su nakostrijesene mislim da im nema spasa...ja sam to imao ranije, od 20 koje sam kupio morao sam cak 3 'baciti' sto prije od tada nisam imao nikakvih problema a proslo je godinu i po...moje su izgledale kao da se hvata neka paucina po njima i pocinjale su gubiti boju...mislim da im nema lijeka ali sacekaj misljenje nekog iskusnijeg ali potrazi misljenje sto prije...sretno
-
sad sam gledao opet jedna je uginula ali mi se cini da nisu ljuske nakostrijesene a ova druga neznam stoji naglavacke pa se jedva okrene p zapne za mahovinu oda odjednom se oce probit kroz tu mahovinu joj kako sam ja to napisao.
-
Stari znam da je tesko ali preporucujem brzu eutanaziju bolesnih ribica, mozda sam malo okrutan ali mislim da je to rijesenje radi ostatka AQ...ili ako imas uslova prebaci ih hitno u karantin ali mislim da im nema lijeka...koliko se ja sjecam kad sam ja trazio rjesenje problema da sam nasao da je to neizlijecivo...ako su simptomi: nakostrijesenost, slabost, kao da se hvata paucina po njma (tako je bilo kod mene)...samo mi reci da li si ih tek kupio ili su vec duze u AQ?
-
odmah cim sam vidio sam ih prebacio u drugi AQ ali nema im spasa :( :(
-
Ona paučina bi trerbale biti bakterije (i ja sam iz pet centra donio doma par komada sa istim simptomima prije 2 tjedna)
Obije su preživjele u "karanteni"
Uvjeti u karanteni:
- Ph 6.3
- EC 0.01 (destilirana + Ph-)
- Temp: 24-26
- Baktopur Lijek
-Svakodnevna promjena vode sa mješanjem friškog lijeka
Hranjenje jedno dnevno sa pahuljicama + vitamini
Poslije svakog hranjenja 3 žličice soli u vodu na pola sata i odmah zatim promjena vode (80%)
Za 3-4 dana su bile skroz ozdravile i nadon 7 dana su bile opet sa ostalima u društvu... (simptomi se od tada više nisu pokazali)
============================
Pošto je naj vjerojatnije bakterija u pitanju, probaj joj otežati životne uvjete:
Niska temperatura, niski Ph, destilirana ili RO voda, i neki antibijotik
To je kod mene upalilo, no, vidi još sa nekim veterinarom ili nekim koji se kuži malo više od mene u te životinjice
Cheers
-
Ovo što je iznad je točan postupak. Lijek je baktopur direkt tablete (da se ne miješa sa tekućim baktopurom).