Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Kemija => Autor teme: Pampa1 - Srpanj 27, 2010, 19:34:50 poslijepodne
-
nakon povratka s mora nasao sam cijano u oba akvarija, nakon bezuspjesnih potraga po ljekarnama, nasao sam u veterinarskoj ljekarni (Heinzelova) Eritromicin 20%, da li je to ista stvar kao eritromicin za ljude?
gledao sam upute i ima samo kako se stavlja s hranom za ribe
ponovno napominjem da na pakiranju ima oznaku 20%
btw, cijena za 100 gr je 97 Kn
-
ako se dobro sjećam, taj je u praškastom obliku?, onak u žutoj vrečici?
pročitaj sastav, ali oni za ad us vet znaju bit nešto slabijeg kurativnog djelovanja..
i koliko se sjećam, daje se peradi kod dišnih bolesti (crd, bronhitis, itd..al to nije tema :D )
-
je, u vrecici je, ima u uputama kako se primjenjuje kod raznih zivotinja, nisam kupio pa ne mogu procitati sastav
znaci, dalje u potragu po ljekarnama
-
a čuj eritromicin je isto, dal ovak il onak, samo su različite supstance i možda nešto "čišći" za ljudsku uporabu..malo sam si dao truda i švrljao netom i naš'o da nije štetan za ribe, dapače, već se koristi i za njihovo liječenje kod nekih boleština..
usporedio sam taj i onaj za ljudsku uporabu i način djelovanja je isti (bakterije, bolesti), pa ne vidim da bi mogao štetiti u akvarističkoj primjeni..
trebalo bi probat :D
-
otrovno nije za ribe kad u uputama piše kako se miješa s hranom za ribe i stavlja u akvarij, naravno, pisale su i upute za druge životinje
fora je kaj ima oznaku 20%, možda je za ljude 100%, pa ovog treba dozirati 5x više, ko bi ga znao, a kako da izvažem 125 mg za 50 lit i 35 mg za 14 lit vode?
sutra idem po ljekarnama, možda mi objasne kakva je razlika u snazi, ovdje u veterinarskoj nisu znali objasniti
ovo sam našao na netu: http://www.veterina.hr/default.aspx?id=30&pid=42 (http://www.veterina.hr/default.aspx?id=30&pid=42)
-
sad sam tek vidio da piše da 1 gr sadrži 200 mg eritromicina, to bi bilo to :D
samo 97 Kn :-X
-
eto, riješen problem..
a koliko košta ovaj u humanoj medicini?
i da..kaj si dobio cb? :(
-
aj javi kak je proslo, mene isto muci cijanobakterija, al se jos borim pokusavajuci ju pokupit sto vise i kvalitetom vode smanjit. sve sam skeptican stavljat atb u vodu, da nebi dobile po tamburi i dobre bakterije :dead:
-
sad sam slučajno naletio na ovaj stari post pa samo da odgovorim da je CB u malom sama nestala nakon što sam maknuo mahovinu na kojoj je bila, a ovaj veći sam ionako poslije rasformirao i za sada je ok
a valjda je bila CB, tamno zelena ljiga koja smrdi ko sam vrag ak ju pomirišeš :-X
poz ..