Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Prehrana => Autor teme: Nikola Niky - Ožujak 22, 2010, 14:22:29 poslijepodne
-
Kako ga pripremit? Čuo sam da ga se može dat ribama pa me zanima.
-
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=165:goverce&catid=37:hrana&Itemid=125
-
Goveđe srce nije hrana za ribe, u biti ga u sadašnjem dobu odsavetuju.I u poplavipuno kvalitetnije smrznute hrane ilti suve kupovne,što bi se akvarista mučio goveđim srcem?
-
dok sam nekad drzao scalare ,oscare i druge amerikance povremeno sam im davao i govedje srce, sad ja sam ga pripremao tako da bi uzeo (kupio) telece srce te ga ocistio od ovojnica i zilica te zaledio- kad ga mislis dati ribama- naribas ga na ribez i bucnes u akvarij. bitno je ne pretjerivati dosta je jedanput ili max. dva put na tjedan!!
-
Govedje srce je osnovna hrana za recimo diskuse i koliko god se polemika vodila daleko najbrze napreduju hranjeni srcem!
Kupi se najbolje junece ili telece srce,lakse ga je ocistiti nego govedje,izmelje se ili se izreze u multipraktiku,doda se po zelji(spinat,blitva,cesnjak,vitamini,hrana u listicima,granulama,spirulina,karoten,oslic,racici itd).
Naprave se ploske ili valjci i smrzne se!
Diskuse hranim 2x na dan time i jos jedan obrok granulama!
Ne slazem se s onim sto je kolega Bojko rekao,jer ni jedna smrznuta hrana ne moze zamjeniti ovaj mix. ;)
-
ličenke svih komaraca i mlade živorotke po meni su puno bolje od biločijeg srdca .-)
-
koliko uzgajivaca u svijetu ribe hrani srcem a koliko s licinkama?mislim da uopce nije vrijedno o tome raspravljati!!
Ako si u mogucnosti nabavi literaturu uzgajivaca koji su provodili test hranjenja razlicitim hranama i dosli do zakljucka da na mix-u govedjeg srca najbolje i najbrze rastu!
Naravno govorim o diskusima,a mislim da vrijedi i za ostale slatkovodne ribe!