Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Ostale slatkovodne teme => Autor teme: MADDOG - Veljača 26, 2005, 22:53:00 poslijepodne
-
kupio sam akvarij u Bauhausu 80x35x40, sa Power clean 450 filterom i Eurotherm ET-100 100W grijacem
E sada, trebao bih savjet o opremi (obzirom da sam trenutno ogranicenih financijskih mogucnosti) - trebam li sto jos uzeti; o uredjenju - osobno bih volio neko drvo i zive biljke, mozda koji veci kamen, te naravno o broju ribica koje mogudrzatii vrstama ribica koje da stavim.
Unaprijed zahvaljujem
-
Kakva rasvjeta? koliko wati?
Živorotke (gupije, xifote), tetre, razbore, koridorase i možda koji trihogaster (leeri)
-
sve zavisi koje ribice zelis. po njima ces sve ostalo uredit...
-
2 lampe od 18 w, ali njih mislim s vremenom zamijeniti, zbog toga sto cu dodavati (isto s vremenom) dosta zivih biljaka
nisam jos ziher sto zelim, jer mi je ovo prvi toplovodni akvarij, ali svidjaju mi se sitne ribice , poput neonki (njih bi svakako volio imati), pa ako netko zna koje jos ribice idu s njim , dobro bi mi dosao savjet
e,da, koliko ribica ja mogu sveukupno imati u akvariju - on je negdje oko 115 litara?
-
2 lampe od 18 w, ali njih mislim s vremenom zamijeniti, zbog toga sto cu dodavati (isto s vremenom) dosta zivih biljaka
nisam jos ziher sto zelim, jer mi je ovo prvi toplovodni akvarij,
ali svidjaju mi se sitne ribice , poput neonki (njih bi svakako volio
imati), pa ako netko zna koje jos ribice idu s njim , dobro bi mi dosao
savjet
e,da, koliko ribica ja mogu sveukupno imati u akvariju - on je negdje oko 115 litara?
Ja sam u takvom akvariju imao dvije GROlux lampe i crvene ribe su bile
super izražene dok su druge bile malo manje ali nista strasno, bilje je
raslo ko ludo.
Ja bi na tvom mjestu uz neonke stavio ili udovice ili rasbore, svekupno bi bilo optimalno za takav akvarij imati 20-30 ribica.
-
ne vise?
ja sam racunao da bi mogao negdje 50 ribica, od kojih bi 20 bilo neonke...
Inace mislim uzeti sve male ribice, mozda dvije vece
-
Možda bi ti malo previše ribica, barem meni tako zvuči. Mislim, nije potrebno pretrpavat akvarij da ne dobiješ kontaefekt i ribe poćnu odlaziti jedna za drugom (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley5.gif&hash=d3d599462950977b3522c5964757f8179a200ff3)
-
ne vise?
ja sam racunao da bi mogao negdje 50 ribica, od kojih bi 20 bilo neonke...
Inace mislim uzeti sve male ribice, mozda dvije vece
Puno ti je 50 ribica za takav akvarij, eventualno 50-ak neonki jel su
sitne i ne zagadjuju puno vodu ali i to je naknap. Ja nebi stavljao
vise od 30-35 ribica ma kako god sitne bile.
-
Oprema je ok,treba ti cirka od 12 do 15 kg podloge,šta šljunka šta mineralne podloge za bilje,ovisno koliko daleko misliš ići sa biljem.Za početak kupi brzorastuče bilje (vodena kuga isl),korjenja imaš po 30-40 kn u više manje svim pet shopovima, a za kamenje se najbolje snađi sam (kapneš octa na kamen ako nema mjehurića dobar je a ako ima traži dalje).Preporučio bi ti i aktivni ugljen koji staviš u filter (30 kn,zoo shopVili).Crijevo za čiščenje (40 kn),kanister za držanje vode koju češ mijenjati.Kada sve složišs ribama sačekaj desetak dana dok to sve profunkcionira.
-
evo ja te mogu poduprt sa par molly-ja...........5-6 komada mladih ribica........
zatim mogu ti dat jednog plecha i dva tri muska gupy-ja........
javi se na PM..........
-
hvala na ponudi, ali akvarij je vec fino opremljen i sljaka
pogledaj pod galerija akvarija "120l"
-
sory nisan gleda od kad je post........(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley9.gif&hash=af1d49ba058db573321027d0d36c4b7d39251301)