Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Tropske ribe => Autor teme: nautilu007 - Listopad 12, 2009, 14:00:55 poslijepodne

Naslov: Botia lohachata
Autor: nautilu007 - Listopad 12, 2009, 14:00:55 poslijepodne
Ima dosta puzeka u akvariju. Valjda sam ih s biljem pobrao. Znam da Botia to vrlo strucno riješava. Ali isto tako sam cuo da papaju i bilje i kozice. Imam dosta kozica pa bi mi bilo zao da nestanu.. Pa me znanima dal je to slucaj i s ovom vrstom Botia? I koliko bi ih bilo preporučljivo staviti u akvarij od 180L?
Naslov: Odg: Botia lohachata
Autor: cicovspu - Listopad 12, 2009, 14:49:43 poslijepodne
eto oliko si vidio mi imamo 2 komada uz još 2 striate ... za sada nismo primjetili da jedu biljke... dajemo redovito tablete spiruline pa im to valjda pokrije potrebe a što se kozica tiče imamo ih i čini mi se da se razmnožavaju ... al preporučio bi ti da postaviš neku mahovinu na srednji sloj akvarija ... koze će tamo uživati a botia se tamo gotovo ni ne pojavljuje nego samo putuje po dnu ... ako si vidio mi imamo onu mahovinu na sredini panja u čošku i tamo je kozicama baza :)

dakle, da se mene pita, u šoping :)
Naslov: Odg: Botia lohachata
Autor: nautilu007 - Listopad 12, 2009, 15:00:51 poslijepodne
E supač :)

Imam i ja mahovine na panju, ali nije im to nesto zanimljivo. Danas sam skuzio u sagitariji 3 mame kozice vrte jajašca :) he he.. zato pitam.. zao bi mi bilo da ih popapaju. bum ih piknul :)

hvala puno :)