Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Novi u slatkovodnoj => Autor teme: friski - Kolovoz 20, 2009, 16:14:28 poslijepodne
-
Imam dva ancitrusa veličine 12 cm. Jedan se ustabilio ispod glinene posude i tamo iskopao rupu, sada ne kopa više pa nije veliki problem. No ovaj drugi radi rupe po akvariju gotovo do stakla. Inače imam još dvije pećine od kokosa ali nekako mu se više sviđa sredina akvarija. Naravno ovo kopanje me iritira i smeta biljkama. Ima li kakav lijek osim izdvajanja ribe. Inače oba su mužjaci, kad bi bila koja cura unutra :heart: da li bi se bolje koncentrirali na nju nego na podlogu. Inače akvarija je 180 l.
-
Jedino kaj možeš je da to stalno popravljaš ili nabavi žensku ribicu neznam stvarno kaj drugo moji su isto kopali .
-
Izgleda da nema drugog. Hvala na odgovoru.
-
ja sam taj problem imal s plecom...a tvoj ancistrus od 12 cm mi zvuči ko kapitalac.mislim da s ženkom nebuš ništ postigo jedino ako se izmrijeste al i dalje budu ti ženka i drugi mužjak kopali :D
-
Ma dobro nisam ga mjeril, onak od oka sam puknul 12 cm. Inače stari su 3 godine. Znači nema druge nego poravljati za njima...
-
prekapanje po dnu možeš reducirat tak da im daš kokose sa rupom od 2-3cm. onda nemaju kud kopat, jer idu kroz rupu nutra van.
-
Imam dva kokosa sa rupom. Prvo su bili unutra ali sada već par mjeseci ne šljive kokose niti pola posto.
-
možda im nije pasao položaj kokosa u akvariju. ja imam 5 ancija i 4 kokosa. jedan anci je pod panjem zalijepljen, to mu je mjesto i ne da ga nikome. ostali su zauzeli položaje u kokosima.
-
Ja isto imam panj i jedan ga je zauzeo kao i kod tebe. I upravo mi taj radi probleme jer noću kopa ispod i okolo panja, tako da se nekim biljkama vidi korjenje.
-
Ja isto imam panj i jedan ga je zauzeo kao i kod tebe. I upravo mi taj radi probleme jer noću kopa ispod i okolo panja, tako da se nekim biljkama vidi korjenje.
ha čuj, on si radi odgovarajuće mjesto. moj je panj dosta velik i samostojeći. između panja i podloge ima oko 5 cm visine, pa onda valjda nema potrebe za prekapanjem.
-
Ništ budem probal malo kokose premjestiti. Hvala na savjetu.
-
anciji vole skrovita i mirna mjesta za odmaranje, tak da ih ni ne pokušavaš tjerat negdje di je preživo. ipak su to komunalci kojima treba mira. ;)
-
ni kod mene ribe ne šljive kokos 2%