Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Oprema => Autor teme: D.I.T. - Prosinac 21, 2004, 19:35:00 poslijepodne
-
Zanima me dal bismio s regulatorima protoka smanjiti protok na wet/dry eheimu tj. dal bi moglo biti ikakvih posljedica i problema
-
Ja mislim da to nije dobro za pumpu jer joj zagusujes protok i povecava se opterecenje, to je moje misljenje
-
Ja mislim da to nije dobro za pumpu jer joj zagusujes protok i povecava se opterecenje, to je moje misljenje
da tog se i ja bojim...asta je onda s ostalim filterima s kojima automatski dolazi regulator protoka...mislim izveden je na isti naein tj da blokira protok. Mislim da fluvali imaju tak nešto
-
Pa zar na filteru nemaš polugice za zatvaranje protoka ? Ako se ne varam, na Eheim-ovim stranicama u FAQ-u piše da sa tim polugicama možeš bez ikakvih problema regulirati protok kakav ti treba.
-
...i na wet dry filteru??? gdje si to tocno citao?
-
Na Eheimovim stranicama. Kaže : The flow of any EHEIM External Filter may be reduced without negative effect on the appliance. Please note: performance may only be reduced on the pressure side. Please note: For LIBERTY the reduction is on the suction side, for EHEIM professionel II via the combi-lever.
Evo ti link EHEIM FAQ (http://213.61.31.12/eheim/inhalte/english/kundencenter/fragenliste.jsp?key=fragenliste_18280_produkte_ehen)
-
Poslao sam im jucere-mail i odgovorili su da se to na mom 2329 wet/dry nemože regulirat jer se narušava intervalna funkcija, tako da im ta "any eheim filter..." reeenicabaš i nije tocna.
Ah dobro bar sam skužio kak da reguliram na ovom drugom 2026 eheimu tnx zhavrlis (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
Nema na cemu. (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley20.gif&hash=7bc8ba07a078179cdef42ace0ecfa0728ed8b90d)