Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Oprema => Autor teme: damirOS - Veljača 18, 2009, 11:42:59 prijepodne
-
Jel zna netko kada bi se trebale mjenjati neonke. Imam jewel 2x54W T5 i 2x40W T8 već godinu i par mjeseci pa me zanima kada im je vrijeme za mjenjanje?! :uptnik:
-
Mislim da se preporuča svakih 6 mj.Nisam ziher,ali baš se ne pridržavam toga :-[
-
vrijeme za to ti je proslo, mijenjaj :)
-
mislim da sam negdje čitao da su T5 lampe dosta trajnije od T8 ali ne siječam se brojki koliko su trajnije...
-
T5 navodno 2 god., a T8 svakih godinu dana iako ja ih mjenjam kad pregore, mozda izgube malo spektra, ali ... ;)
-
TiTech me preduhitrio :)
Na letku od Kalisto rasvjete (pokupila sam ga lani na Akteru) piše da se T8 fluo cijevi mjenjaju jednom godišnje, a T5 jednom u dvije godine
-
a jel piše možda negdje u satima... 12hx365dana=4380h/godini
-
Moja preporuka ti je da se ne zamaras tim podacima, ako imas viska love i zelis ih potrositi kupi nove neonke, ali mislim da je to bacanje para...
-
Jel zna netko kada bi se trebale mjenjati neonke. Imam jewel 2x54W T5 i 2x40W T8 već godinu i par mjeseci pa me zanima kada im je vrijeme za mjenjanje?! :uptnik:
ja sam svoju T8 od 40w juwel promjenio nakon manje od godinu dana jer je očigledno oslabila.
-
Nove generacije T5 fluocijevi u kombinaciji sa T5 el. prigušnicama u 5 godina oslabe za 20-30%. Tako da će se uskoro T5 mijenjati svakih 5 godina. Pozdrav
-
Nove generacije T5 fluocijevi u kombinaciji sa T5 el. prigušnicama u 5 godina oslabe za 20-30%. Tako da će se uskoro T5 mijenjati svakih 5 godina.
tnx za info :) :up:
-
Nove generacije T5 fluocijevi u kombinaciji sa T5 el. prigušnicama u 5 godina oslabe za 20-30%. Tako da će se uskoro T5 mijenjati svakih 5 godina.
tnx za info :) :up:
Ma nema na čemu, spremam jedan tekst o rasvjeti ali nikako da uhvatim vremena da ga dovršim. Nadam se da će kroz dva tjedna bit gotov pa ćete svi imati friške informacije iz svijeta akvarističke rasvjete.
Pozdrav
-
Kao i sve ostali proizvodi pa tako i plazma televizori, klime svi oni koji se pune plinom sa vremenom plin sagorjeva i i gubi provodljivost tj. koncentracija je manja i svjetlo slabi 5 god je SF jer kad bi stavili tako kvalitetni tzv,upaljač i sistem brtvljenja industrija rasvjete bi bila već davno u recesiji T5 traju duže jer je novija i bolja tehnologija sabijanja i dihtanja ali temperatura radi svoje tako da prdne prije nego sav plin iscuri, a sa druge strane izboj ili jačina svijetla se mjeri LUX METROM i onda si siguran da znaš da li tvoja lampa daje ono svjetlo kako je i deklarirana i da li vrijedi npr. nakon 6 mj ili više za tvoj biotop jer ako nemaš bilje i imaš npr. plehostomuse miran si stvarno dok je živa ;)
-
imam bilji akvarij pa zato i pitam za lampe... ;)