Akvarij NET - FORUM
Teraristika => Ostale terarističke teme => Autor teme: Striček Matija - Veljača 17, 2009, 21:24:20 poslijepodne
-
http://www.index.hr/xmag/clanak/video-leucisticni-aligator-bouya-blan-jedan-od-preostalih-12-u-svijetu/421795.aspx
-
zakon zgleda :)
-
ko nekki lik iz crtica... ;)
-
Meni izgleda ko prezreli krastavac :D
-
Super izgleda :up:
P.S. stvarno izgleda ko neki lik iz crtića :nerv: ...XD
-
Ma sve to super izgleda, al imam neki osjecaj da za te zivotinje bas i nije nesto bajno brijem da imaju jako puno mana, i mislim da produljenje ove vrste stvarno nema smisla jer vec i onako imamo i previse zivotinja koje su nastale nasim utjecajem, al to je samo moje misljenje.
Po meni je najbolje da ostanu onakve kakve ih je priroda stvorila,a ne da se mi jos mijesamo u to!
-
pa taj aligator nije stvoren uz pomoc ljudi ta pojava je normalna i u prirodi samo takve zivotinje rijetko dozive starost jer su laka hrana predatorima bas zbog svoje boje
-
Pa bas zbog tog i mislim da se priroda sama pobrine za to prirodnom selekcijom, a u ovom clanku se na kraju govori kako mu pokusavaju nabavit i takvu zenku, po meni bez veze
Iznosim svoje misljenje i ne moraju se svi s tim slozit niti ja to ocekujem.
-
U principu se slažem s tobom, međutim bijeli aligator svakako predstavlja atrakciju. Kako je atrakcija=novac za očekivati je da će se razmnožavanje ovakvih životinja nastaviti.
Sve kromatske alteracije gmazova u uzgoju nisu posljedica ljudskog utjecaja u smislu mutacije gena, već isključivo selektivnog parenja. Dakle, životinja koja ima zanimljivu boju ili neku drugu karakteristiku se uzgaja (što uključuje znatnu količinu parenja srodnih životinja) s ciljem isticanja iste karakteristike, obično u drugoj generaciji. Pogledaj samo kukuruzne zmije (P. guttatus), kraljevske pitone (P. regius), leopard gekone (E. macularius) ili bradate agame (P. vitticeps). U Americi (USA) npr. više na price-listama uzgajivača uopće više ne možeš naći "normalne" primjerke ovih vrsta već isključivo razljičite morfove. Razlog tome je da su cijene životinja s normalnom koloracijom toliko niske da su se spustile ispod granice rentabilnosti uzgoja.