Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Ciklidi => Autor teme: rott - Kolovoz 23, 2008, 20:43:59 poslijepodne
-
evo konačno je stigao mrijesni par cyprichromisa m´plunga,
a i njihovih 9 mladih koje sam smjestio dok malo ne ojačaju u mrijestilište
neke slike su sa blicom,a neke ne.
unutra su sa 9 odraslih pembi i 5 malih pembica
-
Drago mi je da su se dobro uklopile, sretno s malcima.
-
nisu li prehrambene navike leptosoma i tropheusa različite??? -?
ja bih to odvojio,...
-
Treba samo paziti na ishranu tropheusa, leptosoma ovako i onako jede sitnu hranu i to koliko ih budeš hranio u malim količinama neće naškoditi tropheusima.
-
nisu li prehrambene navike leptosoma i tropheusa različite??? -?
ja bih to odvojio,...
ma jedu oni sve kao i tropheusi koji kod mene jedu i proteinsku hranu i biljnu već zadnje tri godine tak da nema straha
-
Imaš prekrasan akvarij. :klap:
Ja sam mislil da ciklidi ne mogu s biljem?
-
A svidja mi se kreativnost ciklidaša u imenu ciklida.Čovjek bi pomislio,,barem iz naslova,da se tu radi o nekoj novoj i tek nedavno otkriveni vrsti.No nije to tačno,nego se radi o vrsti Cyprichromis leptosoma varijetet Mpulungu,taj je varijetet jedan od najrasprostranjenih Cyprichromis-a u akvarijima.
Sad da li su to dobri stanari Tropheusima,priča je to druga.Kad se ugleda samo stambene navike i teritorijalnost možda bi cyprichromisi i prošli,ipak to su ciklidi koji se zadržavaju primarno u gornoj polovini akvarija.Mada Cyprichromisi su vrsni plivači,pa bih ta aktiviteta mogla Tropheuse napraviti iritiranim,pa bih oni počeli da napadaju Cyprichromise jer bi jim počeli smetati,a zna se,da su tropheusi jako teritorijalni ciklidi.Cyprichromisi su osetljivi ciklidi i jedan ili dva udarca od Tropheus-a mogli biti kobni.
Po pitanju ishrane,Cyprichromisi jedu plankton i love ga ,jureči po jezeru i otvaraju svoja jako prilagodljiva usta,tako če biti i u akvariju,jer se možda desi,da Cyprichromisi pojedu više hrane i tako tropheusima ostače malo,pa če se javiti i borba izmedju njih za hranu.
U biti treba uzeti u obzir navike,temperament,ishranu i na tom temeljcu se odlučiti ,Cyprichromisi da ili ne sa Tropheusima.
-
Vidio svojim oćima kako funkcijoniraju Tropheusi s Leptosomima, Jedini problem u cijeloj priči može ispasti kod nošenja mladih u ustima Leptosoma.
Čak su im i boje dobre ( odlične). Oni se uglavnom drže zajedno i izvrsni su plivači te male sardinice.
Mislim da je bitan prostor i količina riba koje su unutra.
Ljudi u zadnje vrijeme stavljaju vrste zajedno mada se u knjigama spominju kao hrana jedni drugima.
Bojko: Do sada smo primijetili da ponekad treba probati nešto što drugi smatraju nemogućim.Naravno naj bitnije je da su ribe u dobroj kondiciji, ljepih ofarbanih boje, jedu, i na kraju da ima mrijesta. Jer to nam sve govori da su zadovoljne s našim tretmanom prema njima.
-
evo sve bilo uredu,mali ciprići su jeli nikakvih znakova da nešto nije u redu,ujutro ih sve nahranio,ma sve pet već tri dana. i danas dođem s posla i njih 5 leže na dnu mrijestilišta.baš me to pogodilo :'(
a što se tiče mrijesnog para ciprycromisa,nećete vjerovati ali zajedno plivaju u jatu sa tropheusima.
biljke sam pustio da se razgranaju jer pružaju utočište mladim ribicama,nakon što ih ženka pusti iz usta.znam da nije baš to njihov biotop,ali kad već nemam pozadinu koju sam htio sad mi utjehu pruža valisnerija :D
-
U svakom slucaju ono nesto sta kod nekoga funkcionira ne znaci da ce kod svih, puno je tu stvari koje utjecu na cjelokupnu situaciju. Malo je prerano govoriti nakon 3 dana da je sve ok, nesto moze mjesecima trajati i jednog jutra nadjes zatucenu ribu na dnu akvarija. Svakako se nadam da to nece biti tvoj slucaj, ali opreza i predostroznosti nikad dosta. ;D
-
Manje ih hrani, ali više puta.
One su lakome i nemaju mijeru, pazi