Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Novi u slatkovodnoj => Autor teme: Mara33 - Siječanj 01, 2008, 17:11:00 poslijepodne

Naslov: Ferplast CO2
Autor: Mara33 - Siječanj 01, 2008, 17:11:00 poslijepodne





Pozdrav svima!!!


Kupio sam ferplast CO2 energy classic.Ja sam sve spojio iz brojaca mjehurica izlaze mjehurici ali u rasprsivacu CO2 se nista ne dogada dali bi trebali mjehurici izlazit ilil sto?


Naslov: Ferplast CO2
Autor: Maxim - Siječanj 01, 2008, 17:37:00 poslijepodne
Hm.... u raspršivaču bi trebao vidjeti da u njega ulaze mjehurići.
Unutra se miješaju s vodom i onda ta mješavina vode obogaćene s CO2
izlazi kroz spužvu u akvarij. Dakle nećeš vidjeti da mjehurići ulaze u
akvarij, ali bi ih trebao vidjeti u raspršivaću.

Naslov: Ferplast CO2
Autor: duda - Siječanj 01, 2008, 18:07:00 poslijepodne
U mixeru ili raspršivaču bi trebao vidjeti te mjehuriće kako ti je i kolega maxim rekao. baš vidiš onako unutra kako brubućkaju. Ako ne onda ga probaj iskopčati iz struje i nanovo ukopčati. Tako se meni znalo dešavati da neće u mixeru ili raspršivaču da brućkaju mjehurići. No onda bih isključila i nanovo uključila i krenulo bi. Sretno!
Naslov: Ferplast CO2
Autor: Mara33 - Siječanj 01, 2008, 18:17:00 poslijepodne





Probo sam ali nista.I to mi se pocelo dogadat kad sam u brojac mjehurica stavio vode do pola.





Naslov: Ferplast CO2
Autor: Maxim - Siječanj 01, 2008, 18:40:00 poslijepodne
Znači u brojaču idu mjehurići?
Aj provjeri još jednom da ti ne pušta negdje na spojevima od njega do akvarija, znači čep od brojača, crijevo i spojeve od brojača do raspršivača...
Ti cijeli raspršivač potopljen?

Naslov: Ferplast CO2
Autor: Mara33 - Siječanj 01, 2008, 19:06:00 poslijepodne





Cijeli je potopljen iz brojaca ide svaki tri sekunde mjehuric onako kako treba.





Naslov: Ferplast CO2
Autor: Maxim - Siječanj 01, 2008, 19:12:00 poslijepodne

Citat: Mara33
Probo sam ali nista.I to mi se pocelo dogadat kad sam u brojac mjehurica stavio vode do pola.

Znači prije toga je radilo? Onda samo pričekaj.....

Jesi nepovratni ventil stavio između brojača mjehurića i raspršivača? Možda si ga naopako okrenuo..... Skini malo crijevo sa brojača pa puhni u njega i vidi ako mjehurići ulaze u raspršivač.
Edited by: Maxim
Naslov: Ferplast CO2
Autor: Mara33 - Siječanj 02, 2008, 19:18:00 poslijepodne





Radilo je prije a sad radi ali mi nekako u rasprsivacu nema mjehurica vidim ih samo na dnu na onoj spuzvici.





Naslov: Ferplast CO2
Autor: Maxim - Siječanj 02, 2008, 19:49:00 poslijepodne
aha! tako! znači mjehurići ulaze u raspršivač, ali su stisnuti su dolje na spužvicu?

Ako je tako to je ok, glavno da ulaze u reaktor, bilo bi bolje da se mučkaju ali i ovako sve štima. Naime struja vode koju pumpa ubacuje u posudicu raspršivača je toliko jaka da pritišće mjehuriće prema dolje, do kuda može, zato ta spužva i je tu, da mjehurići ne otiđu u akvarij nego da se skroz otope.

Vidjeti ćeš kroz neko vrijeme, kada se ta spužva malo zaštopa i uspori protok kroz raspršivač (to je ujedno i jedina mana ovoga sustava i načina otapanja CO2 zato je periodički čisti) da će opet mjehurići skakutati po posudici.

Da skratim, ako ti u raspršivač ulaze mjehurići sve je OK. (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)

Naslov: Ferplast CO2
Autor: Mara33 - Siječanj 03, 2008, 13:12:00 poslijepodne





Hvala puno Maxim!!!!