Akvarij NET - FORUM

Slatkovodna Akvaristika => Ciklidi => Autor teme: Irusnjak - Listopad 14, 2007, 13:47:00 poslijepodne

Naslov: Neolamprologus multifasciatus
Autor: Irusnjak - Listopad 14, 2007, 13:47:00 poslijepodne
Problematika mojeg RIO180 je sada toliko izražena jer ove divne male ribice zahtjevaju adekvatne stanare. Kako su sa svake strane formirana 2 grebena, tako je polje školjaka preseljeno u središnji dio akvarija gdje su naseljeni mali školjkaši. Mužjaci po tekstovima i člancima na webu narastu do nekih cca 4 cm, a ženke malo manje tako da se možete orijentirati kako su zapravo sitne te ribe.

Glavno pitanje je što mogu staviti s njima, a da ne stradaju ili budu pojedeni od novih stanara?

P.S. Ne bih mješao ciklide drugih jezera već prednost imaju ciklidi i ribe jezera Tanganyika
 
Naslov: Neolamprologus multifasciatus
Autor: Bojko - Listopad 14, 2007, 20:07:00 poslijepodne
Pa možeš staviti koje ciklide iz grupe Lamprologina.Moraš samo biti pažljiv,da imaju svi dovoljno prostora,teritorija i skloništa.A odabir je na tebi.Da bih imao veči akvarij najidelaniji sustanari školjkašima su Cyprichromisi.
Naslov: Neolamprologus multifasciatus
Autor: Max....sz - Listopad 14, 2007, 20:43:00 poslijepodne
Julidochromisi, a s obzirom na veličinu akvarija, onda mogu i veći Julići. Ja imam najmanje od Julidochromisa, Transcriptuse, i super funkcioniraju sa Multifasciatusima.
Naslov: Neolamprologus multifasciatus
Autor: Irusnjak - Listopad 14, 2007, 21:23:00 poslijepodne
Bojko, retrospektiva kaže da sam nekada u svojoj Tanganyiki imao Cyprichromis leptosome i to 4 komada, a sada mi je žao što nisu u sastavu akvarija i tko zna da li ću nabasati na njih ikada više.  (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley9.gif&hash=af1d49ba058db573321027d0d36c4b7d39251301)

Max, za sada ću probati nabaviti Julidochromise, najrađe bih da budu Transcriptus kao i kod tebe ali vidjet ćemo, netko će valjda nešto ponuditi  (https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley1.gif&hash=f380b81c0bb8a4bce3742d3b6ea922ea0f938be6)