Akvarij NET - FORUM
Teraristika => Paučnjaci i insekti => Autor teme: Ronin - Travanj 09, 2007, 11:23:00 prijepodne
-
Veoma cesto se postavlja pitanje koja temperatura je potrebna nasim ljubimcima( paucima )
Posto se veoma cesto mijesa sa drugim temama otvorio sam novu pa da diskutiramo
PRO I KONTRA
Moje misljenje:
Mnogi od nas ( i ja ) gledamo sta pise u knjigama ili vremenske uslove u podrucijima iz kojih dolaze nasi pauci pa izaberemo jednu temperaturu, obicno prosjecnu , i to pokusavamo simulirati grijacima ili drugim pomagalima
No jedno nesmijemo zaboraviti dase u prirodi temperatura mijenja i to vrlo jako cak i u toku jednog dana, ne samo dan i noc ili ljeto zima i da bi joj pruzili nesto kao u prirodi trebao bi kompjuterski upravljani grijac i hladnjak pa bi to bilo jako skupo, a samo jednu i to najcesce visoku temperaturu simulirati nije bas logicno.
Sa normalnom temperaturom u sobi koja se isto tako mijenja blizi smo prirodnim uvjetima nego sa nekom konstantnom temperaturom
Osim toga nasi pauci su odgajani u nasim uvijetima i nisu nikad osjetili temperature iz prirode
Pitanje je sta je onda prirodnije ?????
-
jako pametno mišljenje..to sam i ja mislil doma ..zakaj bi moral kupovat grijače kablove i neznam što još ak pa imam u sobi temperaturo oko 25°c.. u terariju pa je temperatura još malo viša..imam još i neonke ak zatreba..jedino što kontroliram je vlažnost...ak imaš terarije još u omarici je još toplije..
pridružujem se tvojem mišljenju..
ajd bok