Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Oprema => Autor teme: Kova - Studeni 19, 2006, 13:06:00 poslijepodne
-
Imam unutrašnji filter u akvariju od 60 litara. Protok mu je oko 100l po satu.
Kada sam ga kupio u njemu je između dvije spužve (krupne i sitne) bila posudica s aktivnim ugljenom.
E sad, kako mi je dosta prijatelja koje znam da se bave akvarijima a i ovdje na forumu savjetovalo da ne koristim stalno akt. ugljen - maknio sam ga.
Htio bih mjesto tog ugljena staviti nešto drugo da filtrira (znaèi sad imam samo mehanièku filtraciju).
Što preporuèate???
Edited by: Kova
-
a. ugljen nije fizička filtracija.on se koristi za filtriranje poslije liječenja riba...bla..bla..
uglavnom čuvaj aktivni ugljen nikad ne znas kad ce ti trebati al mislim da ne trebas nista umjesto njega.kolko dugo ti se filtrira s a. ugljenom???ak ti se s njim filtrira kratko onda ga ostavi jos neko vrijeme(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
Zašto samo mehaničku filtraciju? Stavi siporax ili biopur.
-
Pa imam samo dvije spužve plave - znaèi samo mehanièka ili fizièka.
Aktivnog imam kilu i pol :) za kad god zatreba. Ali kažem, ne bih ga koristio ako ne moram.
Može malo više o siporaxu i biopuru? Efekti i cijene?
Edited by: Kova
-
Spuzva ti je bioloska filtracija isto. Ti stane keramika uopce unutra? Nema tu nekog carobnog efekta, stavljaju se filter materijali koji imaju sto vecu povrsinu da vise bakterija "stane". Ako ne stane keramika onda dodaj jod spuzve ili mozes pred izlaz staviti filter vatu za najfiniju mehanicku filtraciju!(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
Zahvaljujem na odgovoru! Stane keramika, da... samo me zanima kakva i pošto je :)
-
siporax najbolji biloski materijal koji sam imao priliku koristit tj.
ima najvecu povrsinu za naseljavanje bakterijama ali mu je i cijena
najjaca
za mehanicku filtraciju stavi na izlaz finu perlon vatu kao sto kaze kolega Ruki(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsmileys%2Fsmiley2.gif&hash=37d2b1f68093b901c215e5a29629cbe8accc72d2)
-
Ma dosta mi je spužva za mehaničku... voda je super... ali ako može bolje zašto ne. Nešto za biološku bi...