Akvarij NET - FORUM
Slatkovodna Akvaristika => Uradi sam => Autor teme: HELENA & MARKO - Listopad 05, 2006, 21:13:00 poslijepodne
-
Zero-cool me pitao kako smo mi to rješili pa evo stavljam slike da vidi on a i drugima možda bude od pomoći
Unutra je smjesa šečera(jedna čaša od jogurta) žličica kvasca u prahu i pola žličice sodebikarbone,co2 ide kroz raspšivač i nakuplja se u čaši da se što bolje otpi a višak izađe van. Do sada se pokazao dobrim, smjesa traje ok 20dana
(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads%2FHELENA%2F4CA6_Picture-005.jpg&hash=3770cf40691547b683334d58b5131f50d61e7a4b)
(https://www.akvarij.net/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fuploads%2FHELENA%2F1DEF_Picture-008.jpg&hash=2395c5c44c448ffdad2b047556434f152f2d4260)
-
imas i drugu opciju slicnu tvojoj, casa ti bude bez dna odnosno sa izbusenim dnom i nagura se vata i onda ti co2 lagano probija kroz vatu i vjerovatno vise otopi nego kada ti veliki ½oblak½ co2 izleti iz tvoje case
-
a kakva ti je ovo flaša na prvoj slici, koliko litara, jel ima kakva filracija (manja flaša sa vodom sam negdje pročitao)?
-
Ovo s casom mi se cini krajnje neucinkovito. Bolje da iz kamenog ili drvenog rasprsivaca ide od dna do vrha vodenog stupa, ili zagurat cjev u ovaj ulaz od vanjskog filteraEdited by: riza
-
Napravice se vazdusni cep u samom talozniku kanister filtera, ako rasprsivac stavi u usisnu cev. Ta cas bi trebala da stoji pri vrhu akvarijuma i da nakuplja iz rasprisivaca nerastvoreni co2.
-
To je flaša za pravitit mineralnu pomoću onih patrona(puno je sigurnija od plastičnih),ima litru i pol ja stavim litru vodenemam nikakvu pomoćnu flašicu sve to ide direkt u akvarij.
Ovo sa vatom sam probala ali co2 vatu bilo kakvu rastopi bez problema tako da to nije baš neko rješenje.Oblak koji izleti je samo višak co2 dobar dio toka se rastopi.
U ovaj filter ne guram ništa, malo je skup za eksperimente, na priješnjem filteru je bilo tako složeno da ide co2 kroz njega ali bilje je pokazalo da je ovako bolje
Uglavnom za moj akvarij ovo je sasvim uredu, bilje ne laže,vjerujem da ima boljih sistema ali ovaj mi je za sada sasvim ok.
-
gdje ima za kupiti te flaše?
-
Ima u svakom većem trgovačkom centru, a viđala sam to i u manjim trgovinama
-
Nemam pojma zašto stavljati cijev od CO2 u filter kada se u preporuča aeracija filterskog materijala radi pospiješivanja rasta populacije bakterija u filtru.
U tom bi slučaju koncentracija CO2 otopljenog i neotopljenog u filteru bila veće nego u akvarijskoj vodi, u svakom slučaju pogubno za filtet.
Pa CO2 sistemi i difuzori nisu izmišljeni bez veze.
-
Evo vam detaljen opis i jednostavno je....
[url]http://www.akvarij.net/default.asp?id=24&ACT=5&conte (http://www.akvarij.net/default.asp?id=24&ACT=5&content=50&mnu=24) nt=50&mnu=24[/url]
-
Ja sam difuzor riješio na slijedeći način:
Plastična čaša od 2 dl s odrezanim dnom postavljena uspravno. Na odrezano dno ide cijev za CO2, a na gornji dio tanka ženska najlon čarapa. Tada čarapa vrši funkciju otapanja CO2 u vodi. Čarapa treba biti dovoljno tanka kako bi granica zadržavanja CO2 (visina stupca plina) bila niža nego visina same čaše. Ovo je jako bitno zbog toga što se tu (ovo vrijedi za DIY mješavine) mogu naći još neki plinovi lakši od CO2 pa oni na taj naćin ne ostaju zarobljeni u čaši i time spriječavaju topljenje CO2 u vodi.
Ovo je efikasnije od nekih kupovnih rješenja, ali je malo zeznuto za postaviti u akvarij da stoji baš okomito.