Ožujak 29, 2024, 06:46:57 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izrada terarija za Bradatu agamu  (Posjeta: 7271 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Izrada terarija za Bradatu agamu
« u: Siječanj 29, 2013, 11:32:34 prijepodne »
Evo, kroz idučih mjesec dana, možda dva, planiram napraviti terarij za bradatu agamu...

Nigdje mi se ne žuri, polako ću uživati u ovom projektu  :)

Imamo sam neki nacrt u glavi, pa sam to prenio na papir... kao što se vidi u prilogu nisam neki crtać...


Ugl. terarij ću napraviti od bijelog iverala debljine 19 mm, mislim ga kupiti izrezanog u Iverpanu ( ako netko zna neki bolji dućan neka napiše)...

Dimenzije su kotirane na slici u prilogu..

Ideja je takva da prednja stranica ( vrata) bude blago nakošena, te da je načinjena od jednog komada stakla koje se otvara prema gore (bez ikakvih drvenih rubova)....

Koju debljinu stakla preporučate za takva vrata?

Zračnike sam mislio staviti na bočne stranice i to na desnu gore i na lijevu dolje (okrugle), te na gornj stranicu (pravokutne)...

Kolko velike zračnike preporučate, te gdje bi ih mogao kupiti u crnoj boji (u iverpanu imaju samo mali okrugli fi 35 mm, i to samo smeđi i bijeli)?

Ove nogice imam doma, sad me samo zanima dali postoji mogučnost da se terarij savije nakon nekog vremena od tereta pijeska, kamenja, ... pošto nema nikakvu potporu na sredini?


Od svjetla sam mislio staviti:

EXO TERRA Terarijska lampa Repti Glo 10.0 - 40 W - 105 cm
običnu neonku
Spot lampu (kolko W)

Dal to uredu, te di to mogu najjeftinije nabaviti?


To je zasada to, nadam se da ćete mi pomoći odgovorima na moja pitanja, a ja ću za uzvrat dokumentirati cijeli proces izrade terarija u ovoj temi...


LP

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #1 u: Siječanj 29, 2013, 15:21:16 poslijepodne »
Ja sam prije godinu dana uzimao u Iverpanu lesonit ili nešto takvo i  mislim da ti oni naplate cijelu ploču, tako da ako ćeš rezati takve komade bolje ti je otići u Bauhaus jer ti oni odrežu komad i taj komad ti naplate za razliku od Iverpana. Staklo ti je dovoljno staviti 5 mm debljine. Kaj se tiče nogara, radije stavi i po sredini jer će ti se s vremenom sigurno izvitoperiti. Ventovi su ti dovoljni onakvi kakve imaju u Iverpanu ali stavi po 4 kom sa svake strane, a gore ti ni ne treba jer ćeš bezveze gubiti toplinu. Za takve crne ventove pogledaj u furniru, a isto tako možeš otići do Ofertisime i uzeti one mrežice za sudoper/ kadu i njih samo nalijepiti sa vanjske strane. 3 kom su ti 4 kn.

Neonku možeš nabaviti skupa sa kućištem u Baumaxu za 70 kn, a ostalo pitaj Matiju sa teraristike.hr. Spotica ti treba biti UV radi sunčanja, a jačinu nek isto ti veli Matija.

Sretno u izradi!

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Re: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #2 u: Siječanj 29, 2013, 15:34:08 poslijepodne »
A frend je nedavno uzimao u bauhausu i tak su mu lose izrezali da nismo mogli vjerovat. Rubovi su svi bili strgani i onda kad su skantirali sa svake strane na rubovima je bio mali razmak. Budem sutra otišao do iverpana vidjet kolko bi me to ispalo tam...

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2013, 22:42:06 poslijepodne »
U elgradu ti je akcija, bijeli iveral u pola cijene. I nemoras uzet cijelu plocu.

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Re: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2013, 22:45:04 poslijepodne »
A naručio sam danas u iverpanu. Ispalo me 400 kn sa abs kantiranjem 2mm debljine... Bit ce gotovo utorak ili srijedu...

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #5 u: Siječanj 30, 2013, 23:00:13 poslijepodne »
Gledam ovaj tvoj nacrt.... u planu ti je da cijela prednja strana bude u staklu koje se podiže? Ali nisi razmišljao o pijesku, kojeg se stavlja u nekom sloju od 3cm, ako ostaviš ovako sve će ti ispadat van, moraš imati dolje dasku od barem 5cm da ti pijesak ne ispada van.
A što se tiče ventilacije, samo ti stavi i na leđa terarija. Njoj na hot spotu mora biti 43-45 a višak toplog zraka nek ide van jer u ostatku terarija mora imati manju temp, da se stvori temp gradijent.

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #6 u: Siječanj 30, 2013, 23:40:16 poslijepodne »
A znam da nije baš nekaj nacrtano, al mislio sam na to  :122:... ima gore daska visine 10 cm od koje se neće vidjet neonke, a dolje je isto 10 cm da pijesak ne ispada kad se otvori stranica...

Di onda da stavim ventilaciju osim na bočne stranice? Na ovu gornju stranicu ili na zadnju stranicu?

Jel dosta da stavim za bočne sa svake strane ovakvu jednu?


DIMENZIJE
170 x 40 mm
materijal: pvc
boja: bijela

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #7 u: Siječanj 30, 2013, 23:45:22 poslijepodne »
E super  :up: I sviđaju mi se ova u koso postavljena vrata, fora ideja.

Ventilaciju stavi na bočne stranice i na vrh leđa terarija. Za bočne strane je dovoljna jedna ova sa svake strane, ali stavi 2 na leđa (ipak je to 120cm duljine). I to je to :)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #8 u: Siječanj 31, 2013, 16:42:47 poslijepodne »
Lepo je, razmisli da onu donju dasku koja sluzi da ti ne izlazi supstrat, zamenis sa staklom, iste sirine 10 cm, koje ces da zalepis silikonom, da bi dobio vece vidno polje sa prednje strane. Mislim da ces ovako da zatvoris prednju stranu, jer ostaje ti oko 45 cm za pogled u unutrasnjost terarijuma. Ona gornja je ok, jer treba ti da bi sklonio izvor svetlosti, ali donja mislim da je lepse i prakticnije da ti bude od stakla.......

Offline N@meless

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #9 u: Veljača 13, 2013, 12:36:07 poslijepodne »
Evo, da se malo javim kak napredujem...

Kupio sam iveral....

Izrezao otvore za ventilaciju, zašarafio ploče, ...

Evo par slika da vidite kak to sad izgleda

Ove prednje dvije lajsne nisu fiksirane jer još nisam siguran kaj ću s njima, nekako mi jse ćini da je ipak premali taj prostor za gledanje u terarij...

Razmišljam o Igorevom prijedlogu, pa da dolje stavim staklo, ili da doljnju lajsnu prepilim na pola pa da dobim tih dodatnih 5 cm...

Ugl. sad ću sve zasilikonirati, riještiti te prednje lajsne i onda kupujem pante i hidrauličke podizače za prednje staklo, te trebam i nekakve nogice...

Ako neko zna di bi mogo nabaviti te podizače nek javi...  8)

To je to zasad... Evo i slika:


free image hosting


pic hosting


host images


online photo storage


host images


image


online photo sharing


online photo storage


upload foto


online photo storage

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Izrada terarija za Bradatu agamu
« Odgovori #10 u: Svibanj 23, 2013, 15:57:46 poslijepodne »
Bravo ljepo je ispalo :up: