Travanj 25, 2024, 05:55:07 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: šta staviti u 60 l akvarij?  (Posjeta: 28982 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #100 u: Siječanj 23, 2013, 10:28:19 prijepodne »
stvarno izgleda super akvari  :up: i ak bi ja kad radio morski akvarij bilo bi tako nešto, jel mi izgleda super, a ne djeluje mi težak za održavanje!  :)

Offline malimaks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zg / Vrbani III
Odg: Re: Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #101 u: Siječanj 23, 2013, 10:44:34 prijepodne »
stvarno izgleda super akvari  :up: i ak bi ja kad radio morski akvarij bilo bi tako nešto, jel mi izgleda super, a ne djeluje mi težak za održavanje!  :)
vraga nije tezak, jos je tezi od tropskog zbog temperature. Jos bi i klapalo prek zime. Jedino mozda napraviti samo sa kozicama i samcima koji ionako obitavaju u plicaku gdje su temperature vece.
Citao sam kako je kolega Zsabi isto pokrenuo jadranski pa je imao dosta problema sa uginucima.
Svejedno prekrasan akvarij labrax

Sent from my AT100 using Tapatalk 2

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #102 u: Siječanj 23, 2013, 11:03:31 prijepodne »
Parazoanthus axinellae

jako zanimljiv koralj ili sto vec jest, organizam.. moze li u tropski to se staviti?  :)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Re: Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #103 u: Siječanj 23, 2013, 11:16:34 prijepodne »
stvarno izgleda super akvari  :up: i ak bi ja kad radio morski akvarij bilo bi tako nešto, jel mi izgleda super, a ne djeluje mi težak za održavanje!  :)
vraga nije tezak, jos je tezi od tropskog zbog temperature. Jos bi i klapalo prek zime. Jedino mozda napraviti samo sa kozicama i samcima koji ionako obitavaju u plicaku gdje su temperature vece.
Citao sam kako je kolega Zsabi isto pokrenuo jadranski pa je imao dosta problema sa uginucima.
Svejedno prekrasan akvarij labrax

Sent from my AT100 using Tapatalk 2
...a ko bi ga znao  :-[  a ja baš mislio da je lakši nego tropksi (ali kak se ono kaže: misliti, je drek znati)  :D  zato se još uvijek ne usudim krenut u morske vode, jer većinu toga ne kužim  :)

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: šta staviti u 60 l akvarij?
« Odgovori #104 u: Siječanj 24, 2013, 15:54:42 poslijepodne »
Hvala svima za ljepe riječi, znači mi to :)
Oko kompleksnosti jadranskog akvarija...hja, moje iskustvo je da nije uopšte teško, ako malo logično razmišljaš, i ne previše eksperimentiraš.
Problem jest temperatura, ali ovog ljeta (to je bilo i prvo ljeto) nisam imao večih problema. Ako se dobro sječam, samo sa 2 komada ventilatora od 8cm mi nije temperatura prešla 25°, najčešče je bila oko 24°, i za takve organizme nije tako strašno (u stanu sam imao na momente mnogo iznad 30°C!).
Obavezno je barem malo poznati organizme, i kompatibilnost između njih.
Nije to za se hvaliti (ili možda?), ali u svom akvariju nisam NIKADA mjerijo NIŠTA osim temperature, niti slanost!
A to zbog toga, jer redno mjenjam vodu (kvaliteta vode), automatizirano je doljevanje izhlapile vode (konstantna slanost) i još imam jeftin a odličan kontroler za temperaturu, koji pali/gasi ventilatore (konstantna temperatura).
Isto tako ne koristim skimer, jer za sada nemam sumpa, pa zbog toga nemam ni mjesta za njega, po drugo strani sam mišljenja da koliko je dobar, toliko je i slab, jer sigurno vadi iz vode i neke stvari koje koriste. Ali je i istina da bez skimera si nesmiješ priuštiti greške ( u smislu, da ne primjetiš poginule ribe, da ti nešto propada i slično...)
Jednom sam ubacijo neke alge, koje su bile več osuđene na propad u mom akvariju, i voda je preko noči postala ko mljeko!
Sreča je bila, da sam relativno brzo primjetijo, da sam uspijo na brzinu zamnjeniti večinu vode, tako da je prošlo bez nekih žrtva.
Moj još največi problem je izbor organizma zbog malog akvarija ( ili ne, jer več tako je pun, a šta bi tek bilo da imam večeg :D)
I troškovi su u takvom akvariju mali - u glavnom za stuju.
Rasvjeta netreba biti jaka, jer u glavnom trebaš svijetla toliko, da vidiš ribe, a ne za neke zahtjevne koralje.
Organizmi, more, kamenje, pjesak znamo koliko koštaju 8)
Pa i hranu sam pravim, i to u glavnom od stvari koje sam sakupim u moru.

Evo toliko od mene, pozdrav svima!
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2013, 16:01:34 poslijepodne od Labrax »