Travanj 23, 2024, 13:01:16 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć prije početka izrade terarija za Bradatu Agamu  (Posjeta: 937 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Pomoć prije početka izrade terarija za Bradatu Agamu
« u: Listopad 10, 2011, 10:51:18 prijepodne »
Bio sam na AkTer-u i sve bi bilo uredu da sam išao sam bez žene. Pogledao bi akvarije, zmije bi preskočio (jbga strah/averzija) malo bi pogledao guštere i pauke i to bi bilo to. Pošto sam išao sa boljom polovicom željela je primiti zmiju i guštera. Sve je bilo uredu dok nam "Pepa" nije dala da primimo Bradatu Agamu. Desila se ljubav na prvi pogled :zagrljaj: Nakon vrlo kratke rasprave/dogovora sa ženom odlučeno je da ćemo raditi terarij za Bradatu Agamu.
1. Pošto je mjesto gdje bi trebao stajati terarij je ograničeno i stajao bi pokraj akvarija koji je 160×55×47š, takve dimenzije bi radio i terarij. Da li je do dovoljna veličina za odraslog guštera?
2. Uređenje akvarija. Čitajuči članke vidim da treba lampu koja emitira UVB i dodatnu lampu koja bi ga grijala. Da li treba još koja lampa?
3. Uređenje terarija. Najvjerojatnije bi ga radio od crne iverice i bio bi vidljiv sa boka i prednje strane koje bi bile u staklu. Da li je to dobro rješenje.

Imam još milion pitanja, ali to ću ostaviti za kasnije
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Pomoć prije početka izrade terarija za Bradatu Agamu
« Odgovori #1 u: Listopad 10, 2011, 11:03:52 prijepodne »
1. Pošto je mjesto gdje bi trebao stajati terarij je ograničeno i stajao bi pokraj akvarija koji je 160×55×47š, takve dimenzije bi radio i terarij. Da li je do dovoljna veličina za odraslog guštera?
....je, to je odlicna dimenzija

2. Uređenje akvarija. Čitajuči članke vidim da treba lampu koja emitira UVB i dodatnu lampu koja bi ga grijala. Da li treba još koja lampa?
UVB lampa (tog spektra) je vazna kako bi se mogao sintetizirati D vitamin....ostale lampe...znaci, svakako je potreban HOTSpot, znaci mjesto gdje ce biti povisenatemperatura...tu mozes iskoristiti i 'obicnu' halogenu lampu koje poprilicno griju....i, mozes slobodno staviti jednu daylight neonku, naime...bradonje supustinjske zivotinje i, zivo pod velikom kolicinom svjetla

3. Uređenje terarija. Najvjerojatnije bi ga radio od crne iverice i bio bi vidljiv sa boka i prednje strane koje bi bile u staklu. Da li je to dobro rješenje.
Dobro je rjesenje...jedino vodi racuna da jepreko stakla puno veca disperzija topline....obicno je samo prednja stranica u staklu(staklena pomicna vrata)
Imam još milion pitanja, ali to ću ostaviti za kasnije
samo daj....
ovdje jesve dosta lijepo opisano...vjerujem dace ti i ovaj opispuno pomoci:
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=219:pogona-vitticeps-bradata-agama-ukratko-i-openito&catid=56:gmazovi&Itemid=176
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Odg: Pomoć prije početka izrade terarija za Bradatu Agamu
« Odgovori #2 u: Listopad 10, 2011, 13:37:28 poslijepodne »
Evo ovakav je plan, sa ljeve strane akvarij, a desno terarij, jedan pokraj drugoga. 1m od terarija je zid na kome je radijator. Lampe bi posakrivao iza napusta od 10cm, jedino ne znam gdje bi sakrio lampu za grijanje.
Pošto će pokraj biti akvarij sa Malawcima slično uređenje sa kamenjem bi bilo i u terariju.
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2