Ožujak 28, 2024, 14:09:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)  (Posjeta: 78345 vremena)

0 Članova i 20 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #200 u: Srpanj 06, 2020, 16:36:59 poslijepodne »
Neznam baš da ti luster može utjecat tolko na alge ak sve štima...  -?
Kolko se sjećam, akvarij se zamraćuje kod riješavanja cijanobakterije i nekad u slučaju lijećenja riba nekim lijekovima...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #201 u: Srpanj 06, 2020, 17:36:38 poslijepodne »
jesi. Osim ako nemas industrijske reflektore doma kao u komorama za lakiranje.
Ne vjerujem da se nes bitno promijenilo ali pravilo je uvijek bilo da tvornicki akvariji imaju premalo svjetla a nikad previse.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #202 u: Srpanj 06, 2020, 17:58:06 poslijepodne »
Meni je odma bilo sumnjivo otkud mu šprice, a mi mu ih nismo spominjali!   :harhar1::yahoo:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #203 u: Srpanj 06, 2020, 20:47:29 poslijepodne »
Brines previse....

Meni su akvariji stajali kraj prozora, dnevnog svjetla koliko hoces, od svitanja do mraka....

Uzrok problema je, nebus vjerovao, u necem drugom, a ne u lusterima, roletnama, dnevnom svjetlu, mjesecini i slicnom.....  ;)


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #204 u: Srpanj 06, 2020, 20:58:27 poslijepodne »
da, treba otic u sumu za punog mjeseca i ispod hrasta, sa sjeverne strane iskopati kamen kojeg zatim treba 2 tjedna drzati ispod lijevog pazuha

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #205 u: Srpanj 07, 2020, 09:36:58 prijepodne »
Brines previse....

Meni su akvariji stajali kraj prozora, dnevnog svjetla koliko hoces, od svitanja do mraka....

Uzrok problema je, nebus vjerovao, u necem drugom, a ne u lusterima, roletnama, dnevnom svjetlu, mjesecini i slicnom.....  ;)

Ma svjestan sam ja toga da je tu neki disbalans u pitanju, ali mislio sam da i dnevno svjetlo tj. svjetlo iz prostorije takođe doprinosi negativno...
Ovakve konkretne informacije su uvijek dobro došle!!!



da, treba otic u sumu za punog mjeseca i ispod hrasta, sa sjeverne strane iskopati kamen kojeg zatim treba 2 tjedna drzati ispod lijevog pazuha

Ti si pra'o baš neki šaldžija...! 8)  :)



Meni je odma bilo sumnjivo otkud mu šprice, a mi mu ih nismo spominjali!   :harhar1::yahoo:

Uvijek koja u šteku... Vidiš kako dobro dođe... 8)
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2020, 09:43:48 prijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #206 u: Srpanj 07, 2020, 14:56:14 poslijepodne »
Ak ti se čini da te malo zajebavamo, ne čini ti se!  :D
Nemremo ni stalno bit ozbiljni...  8)
A Kinggo je pobrkal nekaj! Kamen se drži ispod desnog pazuha!  :a045k:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #207 u: Srpanj 07, 2020, 15:05:25 poslijepodne »
to je za morski jbt..... nemoj pomutnju stvarati

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #208 u: Srpanj 07, 2020, 15:15:54 poslijepodne »
U jbt, sad sam tek skužil da on ima slatkovodni!  :o

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #209 u: Srpanj 07, 2020, 20:50:33 poslijepodne »
Kuzim entuzijazam, ali imam ipak dojam da malo previse cackas po tom akvariju, posebice u ovoj friskoj fazi koja se u praksi svodi na "nist ne diraj".....

Alge su siguran pokazatelj viska nutrijenata, pa prvo poradi na tome - pojacavanje filtracije, smanjenje unosa smeca, ostavi se zasada doziranja svega i svacega po principu "vidio na jutubu"....

Nije kritika, samo zelim reci, ako vec ides nesto dozirati, onda moras a)biti siguran da je to stvarno neophodno, b)kako ce to utjecati na sve ostalo i c)da nije pametnije ipak NE dozirati

Sto manje cackanja  u pocetku, to bolje.

Da prosto prosirim gornje misli....

S obzirom na doziranje makro-mikro, mislim da imas situaciju da ti je svjetlo preslabo, odnosno biljke ne mogu iskoristiti sve te hranjive tvari, ali zato alge mogu. Algama u pravilu treba daleko manje da bi se uspjesno sirile i rasle, pa neznam koliku si uslugu cinis s tim doziranjima.

Da krivo ne shvatis, nisam protiv toga, ali vracam se na ono gore - samo kad si apsolutno siguran da to treba, ako trpas gnojivo a nemas biljnu masu koja ce ga potrositi prije nego sto privuce alge, ne radis nista dobro. Isto tako, ako ta biljna masa nema dovoljno svjetla da iskoristi to obilje nutrijenata koje joj je na raspolaganju - opet alge. Ako imas i biljnu masu i svjetlo, a nemas kvalitetnu biolosku filtraciju - opet alge. AKo je svjetlo prejako, pogadjas, alge. Ako imas sve nabrojano, a nemas srece - opet alge....  :D :D :D

Osobno nisam imao problema sa algama u biljnim akvarijima, tamo gdje sam imao alge u ciklidnim akvarijima, glavni krivac je bilo svjetlo. Smanjio jacinu svjetla - nema algi vise.
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2020, 21:06:54 poslijepodne od Damir_Sl »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #210 u: Srpanj 08, 2020, 16:13:27 poslijepodne »
Ne javlja se Tamburica...
Zgleda da se je naduril kaj smo ga malo zajebavali...  -?
Zanimljivo je to...
Inaće, svi Bosanci kaj ih poznam su puni humora i uvijek spremni za zajebanciju i sprdačinu...
Izgleda da ta Njemačka ubija ono prirodno u njima...  -?
Nema zajebancije kod Švabe na mješalici!!!  :a045k:

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #211 u: Srpanj 08, 2020, 16:56:32 poslijepodne »
Ma kakvi naljutio...!!! Pa valjda si me skontao u ovih mjesec dana ili nesto vise...  :)

Danas mi ne daju dici glavu od posla u birou, ne stigoh odgovoriti... A i malo sam se zapitao nakon damirovog posta...

Akvarijum mi nakon one pocetne ljepote i sjaja pocinje da izgleda kao neka bara blizu deponije za smece... >:(
Danas sam nasao jednu uginulu kozicu iza stijene koju sam vadio da cistim ono smedje smece... Paucina se uhvatila oko kozice... Znaci bakterija ima... Ali nesto dobro ne stima... Vadio sam stijene i panjeve i cistio ih, poremetio bilje oko najvece stijene, posto se bas fino ukorijenilo oko nje, a i zakacilo na nju... Pa sam ponovo morao ubadati...
Bio sam bas isfrustriran... >:( >:( :)

Dalje nisam pametan sta raditi... Prekinuti svo doziranje (Mikro/Makro) i vidjeti kako se sistem ponasa (Damir) ili nastaviti doziranja naravno sa redovnim izmjenama vode po sugestiji kniggo-a...

Danas mi je stigao Easy Carbo, pa sam planirao njega dozirati kao zamjenu za bio CO2... Zadnja 2-3 dana mjehurici su postali rijedji i nekostantni... 2-3, pa 15-20sek nista, onda u nizu 3-4 itd... Ma skoro pa nista... Htio sam sinoc novu smjesu da napravim i gle cuda - poklopac od posude zapekao, ma nema Boga da se skine... Zuljeve na rukama dobio pokusavajuci... Naravno nisam uspio...



@Damir
Hvala na postu i sugestiji, mnogo!!!!!!

« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2020, 17:00:02 poslijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #212 u: Srpanj 08, 2020, 17:24:31 poslijepodne »
@Damir
Hvala na postu i sugestiji, mnogo!!!!!!

Sto vise citam tvoj post, vise mi ima smisla...

Ali onda pogledam Vallisneriu npr. sa uvenulim i strunulim smedjim i rupicastim vrhovima - nedostatak nekog elementa vjerovatno, onda ponovo sa mislima u rikverc...
Mada se ona odlicno oporavlja... Trenutno dobro izgleda... E sada, da li je to od mog doziranja ili sto sam ih povukao malo na gore iz podloge po danteovoj sugestiji, posto su
vjerovatno bile piknute preduboko, to ne znam...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #213 u: Srpanj 08, 2020, 17:52:15 poslijepodne »
Dobro, već sam se zabrinul!

Danas mi ne daju dici glavu od posla u birou, ne stigoh odgovoriti...

Ak već nisi na mješalici, da si reko vodoinstalater il centralaš još bi ti i povjerovo!   :dance:

Kad divljaš i sam sebi kompliciraš. Oćeš da ispadne što bolje, ljepše i brže, a dobivaš kontraefekt.
Otkad sam ti reko da ne petljaš puno dok je nešto dobro jer će alge iskoristit sve ono kaj nebuju biljke.
Kinggo ti oće najbolje, jedini je problem kaj je on stari lisac u biljnoj akvaristici koji već po svakoj biljci zna čega fali ili ima previše i kaj treba napravit.
Ja oko biljaka nemam ni približno znanja ko on, a ti nemaš blage. I onda dodaješ nešto šta bi moglo koristit, ali i poremetiti situaciju. A ak je bilje zeleno ne znači da će i bez toga odma istrulit i pocrkat. Samo će sporije i možda malo prorijeđeno rasti. Ni nemaš neke prezahtjevne biljke...
To bi više-manje i u običnom šodru raslo...
Ak ti se Valisnerija oporavlja i baca nove listove, stari buju vjerovatno svi istrulili. Ak su mladi već dosta visoki, stare moš i porezat.

Neznam kakva je boca, al pada mi na pamet, da nije slučajno pod tlakom ak si zaprl ventil.  -?

Htio si se igrat Takashi Amana pa se sad igraj!  :harhar1:

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #214 u: Srpanj 08, 2020, 18:44:32 poslijepodne »
Ak već nisi na mješalici, da si reko vodoinstalater il centralaš još bi ti i povjerovo!   :dance:

Brate, nisam ti ja godinama džabe se po školama i fakultetima smucao, da bih zapalio na mješalicu u Germaniju... :D
Odliv mozgova - Dubioza... Ala se nahvalih bogte...

Otkad sam ti reko da ne petljaš puno dok je nešto dobro jer će alge iskoristit sve ono kaj nebuju biljke.

Priznajem... Prvi si rekao... Al' ne da đavo mira... Još u kombinaciji sa savjetima od Knigga, poleti čovjek i puf... Neadekvatna primjena i prizemlenje brzo!! :D

Kinggo ti oće najbolje, jedini je problem kaj je on stari lisac u biljnoj akvaristici koji već po svakoj biljci zna čega fali ili ima previše i kaj treba napravit.

Ma naravno, ne sumnjam u to uopšte, a nemam razloga ni da zamjeram, kad je čovjek vjerovatno u pravu, samo to treba na pravi način primjeniti...
A druga stvar, što je možda dobro za jedan sistem, za drugi nije itd.... Pa ja do prije dva dana ni znao nisam da postoji EI gnojenje, PPS gnojenje, PPS PRO itd... Ma ludilo...

Neznam kakva je boca, al pada mi na pamet, da nije slučajno pod tlakom ak si zaprl ventil.  -?

Ma to je ona plastična boca od JBL, sa plastičnim poklopcem i gumenim dihtungom... Ma zapeklo, nema šanse da se otvori...
A nemoguće da je pod pritiskom, kad je drugi kraj cjevčice u akvariju i katkad izlazi pokoji balončić... Ma svakako prelazim na Easy Carbo sada, a kasnije ću vidjeti situaciju, pa ću odlučiti šta ću...

Htio si se igrat Takashi Amana pa se sad igraj!  :harhar1:

Ne staj na muku bolan... Žena mi danas veli, ma ne sikiraj se zbog gluposti, biće sve ok... Ma kakva glupost ženo, ne smijem ni reći koliku lovu sam pljunuo za sve... Hahahah.... :D




Sve u svemu, ja ću o'laditi malo sada, ako nije prekasno za sanaciju situacije, prekinuću sljedećih dana doziranja mikro/makro, krenuću sa easy carbo umjesto bio CO2,
pa ću vidjeti situaciju u sljedećih desetak dana... A kasnije kad se situacija ustabili, ako se uopšte ustabili :-X, i kad primjetim da nešto fali biljkama, krenuću sa najminimalnijim dozama m/m... Ma nema se vajde nervirati, moram o'laditi malo od svega...  :)
« Zadnja izmjena: Srpanj 08, 2020, 18:50:34 poslijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #215 u: Srpanj 08, 2020, 18:52:19 poslijepodne »
Al na crijevu imaš nepovratni ventil!
Jesi otpojio crijevo s boce?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #216 u: Srpanj 08, 2020, 19:16:19 poslijepodne »

Kinggo ti oće najbolje, jedini je problem kaj je on stari lisac u biljnoj akvaristici koji već po svakoj biljci zna čega fali ili ima previše i kaj treba napravit.

da, naravno......pa nisam ja kandidat za ministra iz redova hadezea.....
Ono kaj znam sigurno je da sve pocinje sa svjetlom i prema tome ravnas sve ostalo. U biti, ako ga imas dovoljno onda samo tocis jer visak nije problem. Problem je kad imas visak a nemas svjetla.
Onda CO2....... vidi se iz njegovog posta koliko je to stabilno kod njega  :roll:
A kaj se tice svjetla, svi mi smo davno filozofirali iz razloga jer ga nismo imali ili su ga imali jako rijetki. Vecina nije stavljala 17 lampi iznad akvarija iz raznih opravdanih razloga. No LED je to promijenio. I dalje nije jeftino ali barem fizicki stane. Uglavnom, trajanje foto perioda ne igra neku veliku ulogu ako se ne ide u krajnost, sve od 8-12 sati prolazi ako postoji nekakav program u tome sto je sa LED rasvjetom i kontrolerima puno lakse nego nekad sa 3 reda T5 lampi i 3 tajmera. Ovisi koliko je dug foto period ali ideja je da u jednom trenutku rasvjeta bude realno prejaka da  traje cijelo vrijeme ali bilje jako voli tu spicu. Problem je samo pogoditi trajanje te spice jer ako je preduga, alge. Onak, bilje raste kao blesavo ali sa njime i alge. Ako je prekratka onda dodjes na to da nemas dovoljno svjetla, opet alge.
Ako su akvariji prije 15 godina funkcionirali na EI metodi uz svijece i redovnu promjenu vode onda mogu i danas kad je rasvjeta puno manji problem.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #217 u: Srpanj 08, 2020, 19:40:40 poslijepodne »
da, naravno......pa nisam ja kandidat za ministra iz redova hadezea.....

Ni ne spominji tako ružne riječi!  :D

Sve se slažem!
Zato mislim da mu je ipak bolje malo usporit dok ne pohvata konce i vidi koji režim mu bude najbolji.
Pročital je on dosta, al to je teorija. A uletil je nabrzak u akvaristiku ko stekli pes među kokoši pa više ni sam nezna kaj je pročital.  :D
Zato sam ja lijepo sve to obrnul i sad mi iz akvarija lijepo rastu puzavci, a vodene biljke su na suhom na balkonu!  :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #218 u: Srpanj 09, 2020, 13:37:55 poslijepodne »
Al na crijevu imaš nepovratni ventil!
Jesi otpojio crijevo s boce?

Tamburica, si probo tak napravit?

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #219 u: Srpanj 09, 2020, 14:50:00 poslijepodne »
Al na crijevu imaš nepovratni ventil!
Jesi otpojio crijevo s boce?

Tamburica, si probo tak napravit?

Ma stislo me na poslu, ali stvarno... Nije fraza... :punch: :)
Mislio sam u toku dana odgovoriti...

Hej, ma jasta... Prvo sam pokusao otvoriti poklopac normalno, sa crijevom prikopcanim... Onda kad sam vidio da ne ide, skinuo sam crijevo sa posude i pokusao prvi dan... Pa drugi dan... Ma nema sanse... Zapeklo do vraga... Ima tu onaj gumeni dihtung kad se zavrce poklopac, a ja sam to stegnuo prvi put kada sam zamjesao smjesu, poprilicno... A unutra rastvoreni secer... Mogu misliti... I sinoc pokusah, rekoh mozda je popustilo, ali jok...

Pokusacu kasnije potopiti u vodu to sve, mozda popusti...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #220 u: Srpanj 09, 2020, 16:01:27 poslijepodne »
Probaj u toplu vodu, ne vrelu...
Mislim, nagađam... Nisam to nikad imo u rukama, al otprilike znam kak bi trebalo zgledat...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #221 u: Srpanj 10, 2020, 22:48:22 poslijepodne »
Imam novi momenat u akvarijumu... Kako se smeđa alga i po podlozi počela stvarati, prelazi sa podloge na staklo i tu se stvaraju balončići nekoga gasa... Da li je to kiseonik ili nešto drugo, ne znam...

Kako nemam volje da bilo šta drugo komentarišem, rekoh da pitam za ovo... Da li neko zna šta je u pitanju?

Inače mijenjam vodu, prekinuo sam doziranje m/m, stavljam easy carbo i čekam reakciju...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #222 u: Srpanj 10, 2020, 23:51:51 poslijepodne »
Jel moš poslikat cijeli akvarij?
I par sličica sa kuteva...
Eventualno koja izbliže...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #223 u: Srpanj 10, 2020, 23:55:57 poslijepodne »
diatoma hoce i  na staklo......

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #224 u: Srpanj 11, 2020, 19:25:10 poslijepodne »
Jel moš poslikat cijeli akvarij?
I par sličica sa kuteva...
Eventualno koja izbliže...

Pobogu, jesi to primjetio nešto što nikako nije dobro ili???😳😊

Evo, učitao sam nekoliko fotografija, ali nije to to... Preko fotki se ne može vidjeti pravo stanje, a sada je iole i dobro, pošto sam čistio prije 4-5 dana svo kamenje i panjeve i četkicom skupljao po biljkama...

Ono što mogu sad primijetiti je, da se više ne šire, ili je to samo prividno u mojim očima...😳

Kako god, u sljedećim danima bi trebao vidjeti u kojem smjeru situacija ide....
I'll know my songs well before I start singin'...