Ožujak 28, 2024, 14:53:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502  (Posjeta: 4140 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline golff

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« u: Srpanj 02, 2021, 12:40:19 poslijepodne »
Interesuje me misljenje iskusnijih akvarista o kombinaciji i redanju filter materijala u mom kanister filteru koji je dosao u njemu  tj. da li je dobra kombinacija i redoslijed redanja? Filter ce biti koristen za biljni akvarijum zapremine oko 230 litara vode u kojem ce se nalaziti manje ribice npr. Barbusi, Neonkice itd. Interesuje me da li treba sta dodati ili izbaciti od ovoga sto ja imam. Redoslijed redanja korpi sa materijalom je od 1 do 4 s tim sto je broj 1 prva korpa na dnu pa nadalje prema vrhu. U korpi broj 3 u sredini je vrecica sa aktivnim ugljem.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #1 u: Srpanj 02, 2021, 13:50:09 poslijepodne »
aktivni ugjlen ti ne treba, isto tak ne kuzim tu grubu spuzvu na kraju. Ja bi tu mijenjao 2 i 4

Offline golff

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2021, 14:11:09 poslijepodne »
Korpa broj 4 mora biti na vrhu jer je to dupla korpa sa dvije spuzve preko kojih ulazi voda u filter i ide dole do korpe broj 1

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #3 u: Srpanj 02, 2021, 19:15:19 poslijepodne »
nije to bas tak.........

svi filteri koje sam do sad imao su imali taj princip. Jedini koji znam da nije je onaj svojevremeno mega popularni haquos

Offline golff

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2021, 22:32:57 poslijepodne »
nije to bas tak.........

svi filteri koje sam do sad imao su imali taj princip. Jedini koji znam da nije je onaj svojevremeno mega popularni haquos
Korpa broj 4 mora biti na vrhu zbog otvora koji ima na sebi jer isti takav otvor se nalazi na glavi pumpe u kojem se nalazi impeler i kada se zatvara filter nalijeze jedno u drugo. Zadatak te spuzve u korpi 4 ako si mislio na nju kada si rekao da ne kuzis tu grubu spuzvu je da se moze samo ona ponekad ocistiti da se ne mora ostali materijal vaditi jer je ona prva na udaru kada necistoce ulaze u filter. Ispod te grube spuzve se nalazi jos jedna manja korpa koja je zakacena ispod i u njoj se nalazi jedna fina spuzva.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2021, 22:40:35 poslijepodne od golff »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #5 u: Srpanj 02, 2021, 23:09:54 poslijepodne »
ok, to je predfilter, imam ga i ja na eheimu. Ali poanta je da voda ide odozdo i ja bi tu te kuglice stavio skroz na vrh

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #6 u: Rujan 27, 2021, 21:02:55 poslijepodne »
Imama navedeni filter i nemoj slagati kako je tvornički pošto će ti se biološka filtracija zaštopati tj, bit će masna, a en prozna za bakterije!
Ja sam ovako napravio i filter mi po 6 mj bez čiščenja bude...;
1. korpa, na dnu... u njoj je gruba spužva, pa onda fina iz 4. korpe(izvadiš je van i stavis gore grubu ako neces jos bioloske i zelis zastiti rotor)
2. bioloski medij tvornicki
3. bioloski, serchmamatrix
4. bioloski sercham matrix ispod predfiltera, ali s tim da sam na krug di je rotor stavio ovaj kružni izrezakda mi mediji ne bi u rotoru zavrsio...

tebi bi preporucio:
1.2x grube spužve
2. 1x gruba, 1x fina
3. bioloski mediji
4. stavi jednu grubu u to cist da bude popunjeno...

Aktivni uglj.  ti ne treba, zna raditi probleme meni sa gnojivi određeni, možda ako ces 1. tjedan samo, ali nepotrebno, bolje pazi kako hranis i svijetlo koliko svijetli.

Offline golff

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #7 u: Listopad 01, 2021, 08:40:49 prijepodne »
Imama navedeni filter i nemoj slagati kako je tvornički pošto će ti se biološka filtracija zaštopati tj, bit će masna, a en prozna za bakterije!
Ja sam ovako napravio i filter mi po 6 mj bez čiščenja bude...;
1. korpa, na dnu... u njoj je gruba spužva, pa onda fina iz 4. korpe(izvadiš je van i stavis gore grubu ako neces jos bioloske i zelis zastiti rotor)
2. bioloski medij tvornicki
3. bioloski, serchmamatrix
4. bioloski sercham matrix ispod predfiltera, ali s tim da sam na krug di je rotor stavio ovaj kružni izrezakda mi mediji ne bi u rotoru zavrsio...

tebi bi preporucio:
1.2x grube spužve
2. 1x gruba, 1x fina
3. bioloski mediji
4. stavi jednu grubu u to cist da bude popunjeno...

Aktivni uglj.  ti ne treba, zna raditi probleme meni sa gnojivi određeni, možda ako ces 1. tjedan samo, ali nepotrebno, bolje pazi kako hranis i svijetlo koliko svijetli.
Hvala na savjetu, samo me jos interesuje vezano za korpu br. 4 koja je na vrhu (predfilter) posto su tu dvije korpe spojene a rekao si da stavim jednu grubu spuzvu, jel mislis da samo stavim grubu spuzvu u gornju korpu od ove dvije a donju da ostavim praznu ili u obje da stavim grubu spuzvu? Drugo pitanje je sto si rekao za raspored bioloskih medija, po tvome savjetu bi trebao ubaciti samo u jednu korpu bioloski medij sto znaci da su mi dva medija visak, ako bi tako ostavio koji je po tebi bolji bioloski medij koji imam ove kuglice ili valjčiće da ostavim?

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #8 u: Listopad 01, 2021, 09:53:12 prijepodne »
Moras gledati prema toku vode, predfilter, grubu spuzvu na vrhu ne diras. Znaci iz donjeg dijela uzmes onaj fini i stavis u korpu na dnu, 1. Grubu, a zatim finu, u taj prazan prostor bolje ubaci grubu ili bilo kakvu spužva, i na spuzvi bude bakterija...

Nisam znao da imas dodatnog medija za biolosku, ja osobno preferiram biolosku prema mehanickoj filtraciji, posto svejedno kaj sspuzva zaustavi se otopi i opet bioloska to obradi, ali naravno mora biti mehanicke da to zaustavi...
Sada ne znam tvoj set up i masu drugi faktori, trebas sam odluciti, a i na kraju ejsperementirati je li ti potrebna vise bioloska ili mehanicka te naci balans....
Ako imas medija da napunis jos jednu kosaru, ja bi ga stavio, predfilter i jedna korpa sa grubom pa finom spuzvom su sasvim dovoljne.

Nadam se da si me shvatio, nisam popio jos jutarnju kavu...

Offline golff

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Odg: Misljenje o filter materijalu za kanister filter JBL Cristalprofi e1502
« Odgovori #9 u: Listopad 01, 2021, 10:58:15 prijepodne »
U prvom postu ima fotografija i na njoj je moj filter materijal sa kojim raspolazem s tim da imam jos jednu grubu spuzvu na raspolaganju. Sto se tice same vode u akvarijumu cista je dobro, samo me nerviraju sitne cestice i bude tu i hrane sitne koja kruzi i ne mogu skontati da li te cestice ne uspiju biti uvucene u filter ili se nekako ponovo vrate nazad u akvarijum pa kontam da je mozda do rasporeda filter materijala tj. da me zeza mehanicka filtracija.
Jos jedno pitanje s obzirom da imas isti filter kao ja kako si postavio cijevi od filtera tj. gdje si postavio usis a gdje izlaz vode iz filtera s tim da ja nemam spraybar nego onaj izlaz koji sam postavio odmah ispod vode. Ja sam usis postavio na lijevu stranu u ćošak do zadnjeg stakla a izlaz na drugu (desnu) stranu takodje u ćošak do zadnjeg stakla i namjestio da voda gura prema sredini prednjeg stakla. Isprobavao sam i da stavim usis i izlaz na istu stranu ali nekako nisam bio zadovoljan sa uvlacenjem smeca iz akvarijuma kao da ne uspije doci do usisa odnosno obilazi ga. Ako si ti zadovoljan sa svojom postavkom usisa i izlaza sto se tice filtracije i ako ne koristis spraybar mozes li uslikati kako si ti postavio svoje cijevi.