Travanj 25, 2024, 10:33:46 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: DIY pinceta  (Posjeta: 1595 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
DIY pinceta
« u: Kolovoz 09, 2013, 19:40:07 poslijepodne »
Zbog bolesno visokih cijena običnih pinceta odlučio sam probat sklepat diy varijantu.Uzeo sam obični lim debel nekih 1mm(1.slika),izrezao dvije trake širine 1.5cm i dužine 30cm (2.slika) i na vrhu ih "zašiljio".Na drugom kraju na dužini od 5cm sam izbušio dvije rupe i stavio dva mala šarafa.Zatim sam na kraju drugog šarafa malo podigao oba kraja i to je to.
Ovu sam napravio tek toliko da vidim kako bi to izgledalo tako da neizgleda baš pretjerano uredno.Za napravit je jako jednostavo i praktički besplatno.  :)

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: DIY pinceta
« Odgovori #1 u: Kolovoz 09, 2013, 19:48:15 poslijepodne »
Heh, sad znamo zašto su toliko skupe :D

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: DIY pinceta
« Odgovori #2 u: Kolovoz 09, 2013, 20:33:10 poslijepodne »
pa na ebayu cijeli set (škare, pinceta ravnog vrha i pinceta zakrivljnog vrha) kosta oko 60kn
samo pinceta zakrivljnog vrha je oko 18kn
i jedna i druga cijena je prihvatljiva i ovakve stvari nebi radio u diy varijanti, jer kad sadis pipljavo bilje pinceta zakrivljnog vrha je bog i batina  :D

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: DIY pinceta
« Odgovori #3 u: Kolovoz 09, 2013, 21:02:03 poslijepodne »
pa na ebayu cijeli set (škare, pinceta ravnog vrha i pinceta zakrivljnog vrha) kosta oko 60kn
samo pinceta zakrivljnog vrha je oko 18kn
i jedna i druga cijena je prihvatljiva i ovakve stvari nebi radio u diy varijanti, jer kad sadis pipljavo bilje pinceta zakrivljnog vrha je bog i batina  :D
Ta cijena je super mada to nisam vidio kada sam zadnji puta trazio po ebayu,ali kad sam vidio cijene u rogolistu po 300-400kn pa na vise ostao sam paf.Kuzim da je to ada ali sta je previse, previse je.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: DIY pinceta
« Odgovori #4 u: Kolovoz 09, 2013, 21:23:53 poslijepodne »
istina je da cijene od ade ili ti dede su astronomski velike, i da mi netko tvrdi da su bolje od "običnih" nebi išlo.
ali tako netko vozi mecu, a netko yugića i oba stignu od točke A do točke B, dobro barem u večini slučajeva  :D
ja imam medicinske škare, i male i velike pincete, nehrđajuće i odlićne su.
trebao bi samo kupiti zakrivljene škare.