Ožujak 28, 2024, 23:33:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)  (Posjeta: 15225 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« u: Listopad 02, 2009, 19:58:35 poslijepodne »
Evo da vam predstavim svoj manji akvarij (ujedno i od cicovspu). Kupljen je rabljen prije nekih dva mjeseca.
Od bilja su unutra crypte, valisneria, anubiasi, limun, pistia, rogolist i glossa u koju polazem velike nade da ce napraviti tepih. :)
Od ribica: mladi sijamski algojed, njegov najbolji prijatelj flying fox, aymoner, dva mala ancica (zlatni i crni tockasti), 10 glowlight tetri i jedan mladi pulcher jos nepoznatog spola koji je imao drustvo s kojim se nije volio, ali je ta ribica  :dead: pa sad cekamo da skuzimo spol i nabavimo mu/joj drustvo.

Pucajte, ali ne prejako jer jos sam pocetnica.  :-[

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #1 u: Listopad 02, 2009, 20:25:56 poslijepodne »
Bok Ana! Akvarij lijepo izgleda ali uvijek može bolje... ;)
e moji savjeti bi bilo redom:- da maknete pozadinu
                                      - nekako probati sakriti kokosove kućice
                                      -maknuti površinsko bilje kako bi ostale biljke dobile više svjetla
                                      -doći što prije u Vukovar da vam dam bilja  ;)

Dakle tako bi ja napravio tj.to je neki moj stil uređenja....

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #2 u: Listopad 02, 2009, 20:28:16 poslijepodne »
po meni je bilje nekak previše zbijeno iza, ostalo isto ko i m23vu

strpljen spašen  ;)

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #3 u: Listopad 02, 2009, 20:30:29 poslijepodne »
I ja mislim da mozda nebi bilo lose da je obicna crna pozadina, vidjet cemo jos. Dosla je s akvarijem (originalno predvidenim za ciklide) i ostavili smo je. Inace ja stvarno ne volim kokose ali tu su zbog pulchera i ocekujem da ce ih crypte pokriti s vremenom. A pistia raste ko blesava, doslovno se podupla u par dana tak da je stalno pomalo vadim van. Hvala na savjetima. :)
Je mozda zbijeno, ali ocekujem da ce crypte biti i preogromne i krenuti naprijed, a dolje da ce se napraviti tepih od glosse pa da ce se nekak sve to zeleno stopiti skupa. :) Jos je to sve frisko, bit ce bolje.

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60
« Odgovori #4 u: Listopad 03, 2009, 14:57:54 poslijepodne »
Imam pitanje. Jel bi mozda bilo pametnije zamijeniti crypte necim drugim posto sad tek znam da stvarno narastu velike, mozda prevelike za taj akvarij?  Mogu sisati, ali bojim se da to nece dobro izgledati i da ce sve izgledati vizualno manje. Ne bih htjela poslije cupati kad vec puste korijenje po cijelom dnu. -?

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #5 u: Listopad 03, 2009, 15:20:01 poslijepodne »
zamjeni crypte svakako ;)

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #6 u: Listopad 03, 2009, 15:20:43 poslijepodne »
Neki prijedlog cime? :)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #7 u: Listopad 03, 2009, 21:12:47 poslijepodne »
simpa..meni se  čini da ti je   ovaj kribenzis mužjak :)

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #8 u: Listopad 04, 2009, 00:33:18 prijepodne »
hammmm glosa je super, cuba nesto tog tipa :)

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #9 u: Listopad 04, 2009, 08:37:54 prijepodne »
Zašto bi vadila crypte? a pogotovo mijenjala sa cubom koja je jako sitna biljka prednjeg plana????

Ostavi crypte,možeš iza recimo staviti stargrass...

Daj malo više podataka o akvariju...rasvjeta,litraža,gnojenje,podloga... ;)

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #10 u: Listopad 04, 2009, 11:38:01 prijepodne »
Enki,unutra vec je glossa, ali ne kuzim, ti predlazes da maknem crypte i da sve bude samo glossa?
Inace, obozavam crypte ali stvarno se bojim da ce zagusiti taj akvarij. Ne stanu definitivno i stargrass i crypte, a sam stargrass umjesto crypti isto necu jer sam s njim imala negativnih iskustva (bacila neki dan u smece) i uopce mi se neda s tim trenutno zezati, bojim se da je svijetlo preslabo. Nije cayman professional tak da je samo jedna lampa koju smo novu kupili. Cico ce poslije reci koja je jer ne znam. Unutra je jbl hranjiva podloga i dodajem easycarbo. Litraza je nekih 60ak litara.

Zeki, ne znam stvarno za pulchera. Trbuscic je crvenkast, a rep je na li-la. Jos stigne biti i jedno i drugo cini mi se. :) Inace, otkad je uginuo drugi pulcher (isto nedefiniranog spola) ovaj je puno bolje volje. Ne skriva se vise i ljepse je obojan, s tim da se ovaj drugi od prvog dana skroz skrivao, nisam ga vidla ni da jede (od straha mozda).

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #11 u: Listopad 04, 2009, 11:57:43 prijepodne »
imas aq ko i ja samo sam ja u svoj dodao jos dve lampe.... zasto glossa... po meni radi super tepih, zasto m,aknut crypte..... ja sam isto obozavatelj crypti ali sam ih mako iz caymana jer jednostavno su mi pojele aq....

tu je moj aq i ja jedva cekam da napred popunim glossom :D

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=35449.0


Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #12 u: Listopad 04, 2009, 12:06:00 poslijepodne »
Glossu sam popikala od lijeve strane do polovice kao pokus, a ovog tjedna cu popikati i preko ostatka. Vidim malih novih listica, ali mi se cini da nekak to ipak ide presporo i sumnjam da je kriv nedostatak svijetla(s tim da sam stavila aluminijsku foliju kao neki jadni reflektor). Trebala bi jos jedna lampa vjerojatno. Sve mi se cini da ce ipak taj akvarij jednog dana biti opet ciklidni, ali jos su to samo planovi. Treba decku objasniti da nam nije ipak potreban trokrilni ormar koji smo kupili prije par mjeseci i da bi bas na njegovom mjestu dobro stajao jedan 400litarski biljni za diskuse, a onda u cayman npr. multice, trigon isto ciklidi(nesto tipa mastinov trigon)... Sam se zanijela?  :D

Enki, taj tvoj cayman mi je fenomen, ko da je metar sirok. (ali te i dalje ne kuzim, ok, slozili smo se da je glossa zakon ali nije ona zamjena za crypte, kaj umjesto njih predlazes)
« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2009, 12:17:03 poslijepodne od Annie_S »

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #13 u: Listopad 04, 2009, 12:24:57 poslijepodne »
neznam ovisi sto zelis ali svakako pojacaj rasvjetu mene je izaslo nekih 150 kuna da bi sad imao 3 lampe ;)

ako si ikad u zg mogu ti za iza dat nesto rotale i polisperme....

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #14 u: Listopad 04, 2009, 12:28:11 poslijepodne »
Stalno sam u Zg i rado cu prihvatiti to bilje (a uglavnom zato da vidim uzivo tvoj akvarij:) ). Ako nista drugo, zbog krepale rasvjete u trigonu dio bilja ce vjerojatno ici van pa cu vidjeti ako mi se tamo uklapa.
A za pojacanje rasvjete nije problem lova nego vise nedostatak elektricarskog znanja ali sad cemo prisilno i to nauciti uz trigon. Lampa je t8 18w.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #15 u: Listopad 04, 2009, 15:06:08 poslijepodne »
Oko 60 litara efektivne litraze?to je odlicno..inace je oko 75 pa po mjerama kad sam racunao i veci..ali sebi racunam sve(svjetlo i razna gnojiva)po efektivnoj litrazi.E sad..imam smedju cryptu(wendtii) i smeta mi sto je nakon nekog vremena pocela pustat mlade biljke.jucer sam ju skresao(akv mi sad izgleda ko da sam tek poceo..80% biljaka mi je propalo zbog EC stoga ako mislis i to dodavat oprezno!)..nije problem ali ja to ne volim radit..
Nesto mi je palo na pamet..bili mogla na kokose stavit mahovinu?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #16 u: Listopad 04, 2009, 15:18:19 poslijepodne »
donesi poklopac od caymana kad si u zg-u odemo kupit kaj treba i ja ti to sklepam bez beda ;)

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #17 u: Listopad 04, 2009, 16:29:19 poslijepodne »
čuj ne moraju sve crypte zagušiti akvarij...Kad budete opet u Vukovaru doći će te do mene pa će te dobiti 2 vrste crypti koje uopće ne rastu visoko a predivne su... :up:

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #18 u: Listopad 04, 2009, 16:41:07 poslijepodne »
Kak ste svi super. Hvala vam. :)
Sto se tice kokosa, definitvno bi mogla igrati mahovina jer vec imam saku, dvije koje nikad nisam nikam povezala nego sam gurnula u neku rupu u panju i sad je tamo boravak za kozice (da, znam da trune dok tak stoji). Samo, kak pricvrstiti na okruglu povrsinu? Ko ricciu, mrezicom?
Za litrazu fakat nisam mjerila kad smo punili koliko je tocno tak da ne znam precizno, ali pozadina je tu tak da tu ode nesto na nju jos uz podlogu. Easy carbo dodajem oprezno i stvarno se ne mogu pozaliti na bilje osim sto glossa sporo raste  (makar, posto sam pocetnica nemam jos iskustva pa mozda ona i ne moze rasti brze od toga). Evo Tin, ako nekaj skemijamo s tim manjim cryptama, voljna sam preseliti ove kaj su sad unutra (wendti green i jos jedna, vjerojatno brown) u trigon dok se to jos nije sve previse zakorijenilo. Sve se meni cini da ce taj trigon biti oda cryptama. :) Ionak ne mogu nikaj pametno smisliti. Stvarno mi je nemoguca misija posloziti kutni akvarij da to na nekaj lici, ali to je sad druga prica... :)
E Enki, kaj se moze taj poklopac odsarafiti? :)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #19 u: Listopad 04, 2009, 16:41:57 poslijepodne »
Ja bih plutajuće izbacila.Bez veze samo zaklanja svijetlo.Pozadinu bih čak možda zasad i ostavila.Fali mi nešto u srednjem planu.Pogurati kripte naprijed pa iza nešto visoko.Hočeš da ti pošaljem sutra nešto po cici?Nije visoko,ali dobro bi ti došlo za prednji plan. ;)Onak,da malo ubaciš u čoškove,a sredina ostaje za glosu.
I da..pulcher je 99% dečko.

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #20 u: Listopad 04, 2009, 16:51:19 poslijepodne »
Da, za pistiom se nebum plakala ako je izbacim (iz caymana, u trigonu cu malo ostaviti jer se mali gupiji tam skrivaju, a i lijepa mi je). Cuj, mislim da ne bi bilo dobro prema naprijed stavljati crypte jer je to stvarno premali akvarij, a imam istu takvu cryptu u trigonu i fakat je tak velika da ce kad ova u caymanu naraste takva "strugati" po prednjem staklu. Inace, iza crypti je valisnerija, samo je sad jos niza. U srednji plan mozda pogostemon? Zapikla sam onaj koji si mi ti dala tamo lijevo ispred kokosa pa cemo vidjeti hoce biti nesto od toga.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #21 u: Listopad 04, 2009, 16:56:48 poslijepodne »
joj,joj,joj....gledam slike i fali nešto,fali...granje fali koje ste mogli uzeti na zadnjem okupljanju...ali fali još nešto...kamenje ste meni donijeli a u vašem akvariju ni jednog! sa nekoliko lijepih komada akvarij bi se odmah dignuo....
znači dobar hardscape i onda biljkama upotpuniti prazninu...malo crypti,sagitarie subulate,anubiasa,mahovine i da vidiš!

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #22 u: Listopad 04, 2009, 17:02:08 poslijepodne »
moze naravno ima samo dva šerafa :D

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #23 u: Listopad 04, 2009, 17:05:46 poslijepodne »
A ima kamenja, blizu je Sljeme.:) To kamenje je sivo, a nasa pozadina neka smeda pa ne znam jel bi ispao neki šuć muć na kraju. A loze uvijek mogu nabaviti ali nekak mi je taj akvarij tak premali... Da bar ne moraju biti ti glupi kokosi.

Enki, bumo odsarafili pa se cujemo jedan dan.  :up:

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Cayman 60-dzunglica u nastajanju :)
« Odgovori #24 u: Listopad 04, 2009, 17:15:22 poslijepodne »
moze unutra svasta... panjevi.. crypte... cak i bez dodavanja rasvjete mozes imati jako zabiljen aq...

http://www.moj-album.com/slike/2879409/LgEbsVMxN0VGZed6.jpg
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.