Travanj 27, 2024, 22:50:08 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sa slatkog na morski  (Posjeta: 64813 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #325 u: Ožujak 01, 2017, 12:48:14 poslijepodne »
Kapljica na stakalce i sa ziletom odvojio pola :). Jbga kad kaze jedna kap na 100 litara

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Sjetio sam se i ovog :) nije li jednistavnije svaku drugi dan kapljicu nego ovako? :)
diy-audio.com.hr

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #326 u: Ožujak 01, 2017, 15:21:02 poslijepodne »
 ???  Da vidis nisam na to uopce mislio  ;D  ;D .mogao bi i tako.thx

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #327 u: Ožujak 01, 2017, 16:26:42 poslijepodne »
vidim da se priča ovdje o maloj šansi za preživljavanje nekih "kompliciranih" koralja. I dalje pričamo o uobičajenoj eufiliji i caulastrei?
To su bili prvi koralji koji su išli u moj stari akvarij nakon mjesec(ili manje) cikliranja, s time da sam počeo s kompletno svim suhim uz malo stare vode i komadom cikliranog kamena.Nikad nikakvih problema.......

   S@ki posto sam ja to napisao  onda cu ti dati i odgovor i objasnjenje !
Kao prvo cemo se sigurno sloziti da je svaki morski tank , njegovo cikliranje , razvoj i biologija  drugaciji i da nema 2 koja isto funkcioniraju !
Zato je tesko neke usporedbe praviti i uopceno prenijeti kao recept !
 Da  ja pricam o Calustrei i Euphiliji i kazem dalje da to nije ni pocetnicki ni  tipicni koralj za start ! U ovom konkretnom slucaju manjak iskustva , neizmjereni parametri Ph ,Kh ,  i ostalo !Sta pravi te koralje "kompliciranim " upravo manjak iskustva jednog pocetnika kojem fali mogucnost da reaguje u slucaju problema ! Moja skepsa da ne vidim sansu da prezive ako ne dodje do nekih promjena ,  zasniva se na situaciji od prije par dana !
Tada sam mu kao i neki preporucio da ih nahrani i objasnio isto to sto ti danas pises ;) za testiranje vode isti predlog sto i ti sad pises ! ;) ;)
     
Sve u svemu ovi korali su ipak LPS i malo zahtjevniji od ostalih . trebaju konstantne parametre  i ono sto traze nisu u nekoj formi dobili  , gdje lezi  problem tesko je reci , ti si kao i nas vise napisao par interesantnih potencijalni uzroka !
    Svakako da uz dovoljno brige , paznje i srece  takvi koralji kao Euphilia mogu ici u prvu postavu tanka i mogu da se super razviju i prezive ! Al sad od njih odmah napraviti "nekomplicirane "  i kao savjet za  nove akvariste u morskoj malo mi je .necu reci neodgovorno ali suvise gledano kroz roza naocale !
      Ako se ne varam ti si imao kao prvu ribu mandarinca i imao srecu da ti prezivi i dugo sit zivi ! Sad pisati da je to "nekomplicirana " riba za frisak tank bilo bi malo to much ! ;)
 Ti prenosis svoje iskustvo sto je sasvim ok   isto i ja pisem  tako moja  i iza mene imam masu ljudi koji su imali drugacija iskustva  od tebe !
Ovdje smo da razmjenimo misljenja i iskustva  i da jedan od drugoog sta novo saznamo ! Ali uvjek sam skeptican kad neko Euphiliju ,   ostale   LPS gleda koa jednostavne i pocetnicke prve koralje ili Mandarince pogodne  za friski tank !

   Sve je ovo sad nebitno , bitno je da mrbeanzg nadje rjesenje  za problem koji ima  iz bilo kojeg razloga  da mu se pojavio !

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #328 u: Ožujak 01, 2017, 16:40:37 poslijepodne »
nadam se da se nitko nije našao uvrijeđen.
Ja se smatram velikim početnikom željnim znanja pa je u tom stilu i bio pisan moj prošli post.
Ne tvrdim da definitivno nisu, već da po mom iskustvu nisu pa me zanima zašto jesu, ako jesu, pa da ne napravim nekakvu grešku. Valjda si me razumio što baljezgam :)

U pravu si za mandarinca. Činio mi se kao dobra prilika u tom momentu i išao sam srcem a ne glavom.
NAravno, čitao sam čitao čitao, išao curi/sada ženi na živce bućkanjem artemije i pizdek je preživio.
Pomalo je ironično da je krepao kad sam ga nakon prodaje starog tanka preselio u tank kod frenda sa cijelim čudom živinica koje je mogao jest :)
diy-audio.com.hr

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #329 u: Ožujak 01, 2017, 16:51:12 poslijepodne »
Da svatko ima svoja iskustva sto se tice odredenih koralja.kod mene se je desio ocito preveliki skok u parametrima i zato su se povukli.evo predlozili ste da nahranim, zaprljam vodu i to su mislim odlicno prihvatili jer se desava pomak na bolje.kako ste mi rekli da citam i citqo sam i nigdje nije striktno napomenuto da su euphillije "teske" za drzat u low tech akvarijima ali naravno osnovne uvjete moramo udovoljit.ja kupujem testere za ostatak potrebnih stvari koje moram udovoljit pa cu objavit rezultate koji ce i meni i vama pomoc oko identificiranja mogucih problema ali i rjesenja.glavno mi je da nisu skroz propali

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #330 u: Ožujak 01, 2017, 16:55:23 poslijepodne »
 S@ki da ne citiram
ma u nikom slucaju niko nije uvrjedjen , tj pisem u moje ime !
Tu smo  da pisemo i razmjenjujemo iskustva   i sve je  ok !Mene moze zamo ljudska arogantna glupost , bezobrazni i drski stil pisanja ili  osobne uvrede uvrjediti ! Mi ovdje smo daleko od toga !
     Svi smo mi imali u svom kratkom ili dugom akvaristickom stazu  kupovine sa srcem !Neke su dobre nekima prosle neke ne !Zato je jako bitno  kad se pocetnicima pise i objasnjava skrenuti paznja  na vise stvari ! Savjete i sugestije prilagoditi pocetnickom znanju i i iskustvu ,slozices se ono je nisko kao i kod svih nas kad smo pocinjali !!
      Ponudio si mu da mu izmjeris vodu sto je za pozdraviti ;) i kako vidis da ima neki problema , koji su u vodi ili mozda neki drugi razlog a ti si naveo vise koji ibi  po meni mogu biti uzrok   savjetovao bi te tj zamolio uzmi te tvoje koralje nazad i sacuvaj mu  ih  ;) Dok ne nadjete rjesenje   i uzrok problema !Bilo bi steta da krepaju dok mi diskutujemo da li je kompliciran ili ne ! ;) ;)
     

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #331 u: Ožujak 01, 2017, 16:57:45 poslijepodne »
Is pa fulo sam post od [email protected]@ki hvala ti na tome.javim se kad ulovim cajta

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #332 u: Ožujak 01, 2017, 17:05:37 poslijepodne »
Ok, ako ti nije problem ispuni par podataka iz tvojeg profila koji nedostaju tipa mjesto stanovanja, neki link na tvoje akvarije i slično.
Svakako ! :)

I dalje cekamo VASU temu kolega. Iza vasih izjava mora postojati i nekakav rad! Iako sam rekao da odustajem gledam puno odgovora ovdje i iako ste entuzijasticno krenuli s VASIM savjetima glede naseg kolege mrbeanzg sada ga isto tako entuzijasticki napadate. LPS koralji vole " sporko more " i jako su po uvjetima slicni mekim. Za sve sta se stavlja u tank treba balans. Dakle to o cemu vi pricate ako je covjek napravija cikliranje kako je trebao parametri sta se tice po4 i no3 su trebali biti skoro na nuli. I vi na te parametre savjetujete kolegu da stavi pocetne koralje ( gljive ) da trosu parametre. Koje ? Mrbeanzg moj savjet je sljedeci. Kupite nesto sta ce malo sporkat vas tank. Dakle odlucite se za bar 2-4 ribe koje cete stavit u tank. Pa onda stavite jednu do dvije i tako polako hranite mjesec dva. Pa stavite 3 koralja i jos 1 ribicu pa hranite. Dakle balans da bi koralj mogao nesto i trositi potreban je i neko ko ce osigurat taj po4 i no3.

Kolega josko jos jednom vas molim da napravite svoju temu malo nam se predstavite i pokazete svoj tank i sta u njemu drzite a kolega mrbeanzg ako nekog trebate pitat za savjet onda vam ja savjetujem da pratite malo nase starije teme i pitate ljudi s referencom jer ipak oni imaju bar nekakav dokaz u svoje znanje. Ima tu dobrih ljudi voljnih za pomoc npr. kolega ciovo ima jako uspjesan tank i vjerujem da bi vam moga dati dobar savjet, Renta, Grof, Vedran itd. Ako ste obratili pozornost nitko od njih vas ne pita nista a razlog tome je jer idete krivim putem bar iz moje perspektive te se prakticki tema razvukla ko trakavica bez razloga.

Unaprijed se ispricavam ako se netko nasa uvrijeden ili ako sam bio ostar s izjavom ali osobno nikad nebe rekao nesto ako i sam nisan prova na svom tanku te samim time ugrozija sigurnost drugog tanka. Dakle prije svega referenca da znamo s kim pricamo jer guglati svatko zna ali rjesit problem .... e pa tu su rijetki.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #333 u: Ožujak 01, 2017, 17:24:40 poslijepodne »
Ok, ako ti nije problem ispuni par podataka iz tvojeg profila koji nedostaju tipa mjesto stanovanja, neki link na tvoje akvarije i slično.
Svakako ! :)

I dalje cekamo VASU temu kolega. Iza vasih izjava mora postojati i nekakav rad! Iako sam rekao da odustajem gledam puno odgovora ovdje i iako ste entuzijasticno krenuli s VASIM savjetima glede naseg kolege mrbeanzg sada ga isto tako entuzijasticki napadate. LPS koralji vole " sporko more " i jako su po uvjetima slicni mekim. Za sve sta se stavlja u tank treba balans. Dakle to o cemu vi pricate ako je covjek napravija cikliranje kako je trebao parametri sta se tice po4 i no3 su trebali biti skoro na nuli. I vi na te parametre savjetujete kolegu da stavi pocetne koralje ( gljive ) da trosu parametre. Koje ? Mrbeanzg moj savjet je sljedeci. Kupite nesto sta ce malo sporkat vas tank. Dakle odlucite se za bar 2-4 ribe koje cete stavit u tank. Pa onda stavite jednu do dvije i tako polako hranite mjesec dva. Pa stavite 3 koralja i jos 1 ribicu pa hranite. Dakle balans da bi koralj mogao nesto i trositi potreban je i neko ko ce osigurat taj po4 i no3.

Kolega josko jos jednom vas molim da napravite svoju temu malo nam se predstavite i pokazete svoj tank i sta u njemu drzite a kolega mrbeanzg ako nekog trebate pitat za savjet onda vam ja savjetujem da pratite malo nase starije teme i pitate ljudi s referencom jer ipak oni imaju bar nekakav dokaz u svoje znanje. Ima tu dobrih ljudi voljnih za pomoc npr. kolega ciovo ima jako uspjesan tank i vjerujem da bi vam moga dati dobar savjet, Renta, Grof, Vedran itd. Ako ste obratili pozornost nitko od njih vas ne pita nista a razlog tome je jer idete krivim putem bar iz moje perspektive te se prakticki tema razvukla ko trakavica bez razloga.

Unaprijed se ispricavam ako se netko nasa uvrijeden ili ako sam bio ostar s izjavom ali osobno nikad nebe rekao nesto ako i sam nisan prova na svom tanku te samim time ugrozija sigurnost drugog tanka. Dakle prije svega referenca da znamo s kim pricamo jer guglati svatko zna ali rjesit problem .... e pa tu su rijetki.
Ovako cijenjeni kolega Slim napisacu Vam jos jednom da sam kontaktirao vec odavno kolegu Rentu i predstavio mu se i objsanio moje razloge  zasto i kad ce biti sta predstavljeno !Ne volim prenositi korespodenciju iz privantnik poruka !Ali recu Vam toliko , nadam se da se Renato nece ljutiti ; Ah to si ti XXXXXXX ;) zasto ne kazes samo pisi dalje i sto vise ;) 
Mislim da Vam to MORA biti DOVOLJNO da shvatite da iza Joska nije neki klinac koji pise iz dosade !
     Niste me uvrjedili niti ste pisali preostro kao sto i ja ne zelim niti cinim !
 Za vasu znatizelju recu samo da znam o cemu pricam ! Slike mog tanka sta bi trebale da nekom kazu ? Nista !
 Ja nerado  ulazim u ovakve diskusije pogotovo ne sa Administratorima ili moderatorima jer radite Vas posao ! Znaci sve sto Vas interesuje siguran sam  ce vam Renato dati informacije  koje Vas interesuje !
 Pa da prekinemo ovaj spem  ponudio sam Vam na koje iskaze i vas upit oko stetnosti Amonijaka i Nitrita za beskicmenjake da otvorite novu temu  pa da prodiskutujemo ;)
 OVo sto sad mi pisete o mom savjetu oko unosenju novi koralja  stojim iza toga i detaljno sam opisao sta i zasto !  Tako da moje savjete zasnivate na cemu !Parametrima koji su nula ? Da li su stvarno bili nula  cucemo kad S@ki ponovo mu izmjeri !

        Kolega Slim kao sto sam napisao  ne zelim niti konfrotaciju niti svadju niti kome da pametujem al de malo spustimo loptu ;) Jer Predstavljanje ili tank nije sve !Isto sto  Dr ,pedijatar ne mora da ima cetvero dice da bi bio dobar i imao znanje ! Oprostite ako ja ostro pisem  nije mi namjera i potzdravite kolegu Vjeku kad se sretnete . bice Vam tad neke stvari  jasnije !Pozdrav

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #334 u: Ožujak 01, 2017, 17:32:32 poslijepodne »
Da tema je postala trakavica kako je slim rekao ali najvise zbog mene jer sam bez znanja i svega krenuo u ovaj projekat.kako bi se reklo grlom u jagode ali neke stvari sam ipak naucio iz vasih postova i savjeta.e sad sto se tice no3 i po4, ja stvarno ne vidim razliku u boji po tim testovima a kupio sam sa ispravnim rokom trajanja.mozda stvarno testeri ne valjaju.evo malo slika al sumnjam da ce se nesto vidjet u tome

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #335 u: Ožujak 01, 2017, 17:39:52 poslijepodne »
Nemojte da vas sputava odgovorit administratorima. Zanemarite tu cinjenicu to nije nista drugo nego samo mali dodatak na profilu korisnika. To sto sam ja admin ne znaci da znam vise od vas ili ikog drugog dapace. Ali po mom videnju vlasnikov tank je i olicenje samog vlasnika bez uvrede. Ja sudim korisnike prema njihovoj temi. Ne vidim zbilja razlog zasto imate ista skrivati ako imate sto pokazati jedino ako nemate komp i internet sta vidim da imate. Privatne poruke i poznanstva s cjenjenim kolegom Rentom i ciovom  mene uopce ne interesiraju. Mene interesira da covjek ako tvrdi to sta tvrdi pokaze to svoje znanje. Ja sam ipak vizualan lik i volim da znam s kim pricam. Sta se mene tice mozete vi i bilo tko bit anonimno Sprung ali dok ne vidim rezultat ne vjerujem nikome. Kao sta rekoh guglati zna svatko pa bi tako mogli o bilo kojoj temi pricati u nadogled  ;). Ja osobno tvrdim da to sta je stavija euphiliju prije gljive u tank nema apsolutno veze ( slazem se da je gljiva jednostavnija malo ali da je sad primjer koralja kojeg nije briga za nista u tanku i ne bih se slozija ) jer meni je osobno hammer bija jedan od prvih koralja u tanku i dan danas je zdrav, ziv i s jedne glave dosao na 32. Sve receno je osobno iskustvo iz mog tanka.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #336 u: Ožujak 01, 2017, 19:57:13 poslijepodne »
Nemojte da vas sputava odgovorit administratorima. Zanemarite tu cinjenicu to nije nista drugo nego samo mali dodatak na profilu korisnika. To sto sam ja admin ne znaci da znam vise od vas ili ikog drugog dapace. Ali po mom videnju vlasnikov tank je i olicenje samog vlasnika bez uvrede. Ja sudim korisnike prema njihovoj temi. Ne vidim zbilja razlog zasto imate ista skrivati ako imate sto pokazati jedino ako nemate komp i internet sta vidim da imate. Privatne poruke i poznanstva s cjenjenim kolegom Rentom i ciovom  mene uopce ne interesiraju. Mene interesira da covjek ako tvrdi to sta tvrdi pokaze to svoje znanje. Ja sam ipak vizualan lik i volim da znam s kim pricam. Sta se mene tice mozete vi i bilo tko bit anonimno Sprung ali dok ne vidim rezultat ne vjerujem nikome. Kao sta rekoh guglati zna svatko pa bi tako mogli o bilo kojoj temi pricati u nadogled  ;). Ja osobno tvrdim da to sta je stavija euphiliju prije gljive u tank nema apsolutno veze ( slazem se da je gljiva jednostavnija malo ali da je sad primjer koralja kojeg nije briga za nista u tanku i ne bih se slozija ) jer meni je osobno hammer bija jedan od prvih koralja u tanku i dan danas je zdrav, ziv i s jedne glave dosao na 32. Sve receno je osobno iskustvo iz mog tanka.

Razumio sam Vas šta  mi pišete :) ! Imam razumijevanje za Vaše pisanje i stavove , moje sam Vam u prethodnom komentaru detaljno opisao i mislim da nema potreba da se ponavljam !!!
Ako napisane rijeci kao iskustvo ovdje kod Vas nemaju vrijednosti bez objavljene teme  onda mi je žao i morate ih ignorirati umjesto svaki put da ih postavljate na " tapetu " i isključivo moje komentare gledate sa skepsom ! Nadam se i da i Vi imate za moje stavove razumijevanje i da čovjeku ne spemujemo vise temu stavicemo točku na ovu našu konverzaciju o kompetentnosti bez teme i slika ;) Hvala
 

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #337 u: Ožujak 01, 2017, 20:20:23 poslijepodne »
Da ja cu ovaj dio teme prepustit strucnijima :)
Evo novo stanje od kad sam dosao doma.sarco se ogulio i napuhnuo za 3 velicine.juhuuuu

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #338 u: Ožujak 01, 2017, 20:48:05 poslijepodne »
Meni je to takodjer bio prvi sarkic,a kako sam nabavio veceg koji je takodjer laprdao,doduse samo dan,dan i pol, dobio sam info da im dodje to tako,zatvore se,ogule i onda buknu. Inace,pogledaj u oglasima sarco od kize.to mje ovom tvom mama :) narasao u tepih od pol kvadrata :)

P.s. Ponuda za mjerenje i dalje stoji,broj imas,samo naleti.
diy-audio.com.hr

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #339 u: Ožujak 10, 2017, 09:58:56 prijepodne »
Mrbeanzg , nema te  :roll: kakva je situacija u tanku ?
Može mali update ?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #340 u: Ožujak 20, 2017, 12:19:32 poslijepodne »
Bio jednom čovjek koji je htio pomoći marvi,no marva ga prikucala,jer kaj buš ti nama pomagal  8)
Danas se marva prisječa "bitange" i moli se kad god može-pomozi nam,pomozi nam kao ono čovjek i nakon 2000 godina sve čuje :)

Jole okani se čorava posla,i daj pokaži taj akvarij da te razapnemo :D :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #341 u: Ožujak 21, 2017, 10:09:52 prijepodne »
Ljudi prvo isprike na dugom nejavljanju.klinci bili bolesni, pa zena i nazalost akvarij pao u zadnji plan.znaci zadnje sta sam napravio je da sam ubacio skoro cijelu kockicu racica i onda su krenule bolesti tako da sam vodu zamjenio prije vise od 20 dana.ali vidi cudno, sarco se je rastegnuo u visinu i sirinu, plava i zelena claustrea su podijelile glave i sad cak i preko dana pustaju pipke sta vjerujem da je ok? Jedina stvar je da je euphillija zavrsila tragicno ali nakon puno citanja znam i u cemu je stvar.bila je na prejakom protoku i premalo svijetla.kad se tank jos malo ustabili cu ubacit nesto riba pa ce tek nakon odredenog vremena doc euphillija.alge su se skoro sve povukle ali me sad na par mjesta pocela napadat neka crveno/ljubicasta presvlaka preko pijeska pa mislim da je to cijano zbog premalih izmjena vode.evo i malo slika, taman je napravljena izmjena vode pa je jos mutno
.
Evo molim sve da pregledaju slike i mqlo prokomentiraju stanje tih koralja da vidimo daljnji smjer.thx svima

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #342 u: Ožujak 21, 2017, 16:56:26 poslijepodne »
rekao bih da i dalje imaš problema, dal s pomrdanim nutrijentima, protokom, svijetlom ili ćim već.
caulastrea ni meni nije previše raširena ali tebi su turbo premale. na zadnoj slici skroz dolje gčava propada ili se skroz uvlači u skelet, nijedno nije dobro.
To što imaju lovke vani bi bilo super da je noć i da su tipa 4x veći nego se vidi na slici. Meni su rijetko preko dana, eventualno tu i tamo ako skuže hranu.
Sarco je odavno trebao pustiti polipe.

scveno/ljubičasto na slici je cijano a on dođe ili uslijed promjene(najčešće smanjenog) protoka, kad podivljaju parametri i sl , u pravilu u fazi cikliranja akvarija.

Dakle, po ovom što pišeš zadnjih 20+ dana nisi mijenjao vodu niti dodavao išta u vodu , ni hranu, ni neznam...bakterije neke ili što već? Što je s nadoljevanjem ishlapljele vode?

p.s. kakav je režim rada rasvjete?
diy-audio.com.hr

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #343 u: Ožujak 21, 2017, 17:23:49 poslijepodne »
Hej s@ki,
Voda je zamjenjena cca 2 sata prije slikanja i prije paljenja svijetla pa su se malo stisnuli.nije da su inace nesto velike glave na claustrei ali ovdje su cca 30% manje.svijetlo je u pravilu 10 sati od 9 - 19 sati.posto imam poklopac na akvariju vodu nisam doljevao jer je ne fali ali ni malo, temp vode je kons 26 stupnja

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #344 u: Ožujak 21, 2017, 18:11:41 poslijepodne »
Topla preporuka da se rijesis ili otvoris poklopac da se plinovi izmjenjuju u vodi,te ces samim time i smanjiti cijano na pojedinim mjestima ili ga se rijesiti.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #345 u: Ožujak 22, 2017, 07:32:52 prijepodne »
Definitivno otvoriti akvarij da diše i dapače, promjene/nadoljevanje nove friške ro vode su poželjne!
Ovako si ga zadihtao da nemaš briga s nadoljevanjem ali sve smeće ostaje pod poklocom, cilj je da akvarij diše, a ne da se poretvori u baru s vremenom.

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #346 u: Ožujak 22, 2017, 07:36:07 prijepodne »
Ok shvacam.izgleda da onda ovaj otvor za hranjenje i otvori za vanjski filter nisu dovoljni za ozracivanje.kada dignem poklopac on bas i nije nesto zarošen od ispod.malo se vidi kondenzata ali nije da je mokar poklopac.znaci sad bi trebao sklepat nekakvu hangon rasvjetu.uff

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #347 u: Ožujak 22, 2017, 09:02:02 prijepodne »
ak ćeš ić  na novu rasvjetu vidi si dal ti je ovo opcija mo\da pa se javi Dellete
http://www.njuskalo.hr/oprema-akvaristika/led-t5-rasvjeta-oglas-22041100
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #348 u: Ožujak 22, 2017, 09:50:39 prijepodne »
Ok shvacam.izgleda da onda ovaj otvor za hranjenje i otvori za vanjski filter nisu dovoljni za ozracivanje.kada dignem poklopac on bas i nije nesto zarošen od ispod.malo se vidi kondenzata ali nije da je mokar poklopac.znaci sad bi trebao sklepat nekakvu hangon rasvjetu.uff

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Meni je sve zarvoreno. Poklopac je stalno orošen.

TrpimirovichDesignStudio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Sa slatkog na morski
« Odgovori #349 u: Ožujak 22, 2017, 11:07:03 prijepodne »
Ok shvacam.izgleda da onda ovaj otvor za hranjenje i otvori za vanjski filter nisu dovoljni za ozracivanje.kada dignem poklopac on bas i nije nesto zarošen od ispod.malo se vidi kondenzata ali nije da je mokar poklopac.znaci sad bi trebao sklepat nekakvu hangon rasvjetu.uff

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Meni je sve zarvoreno. Poklopac je stalno orošen.

TrpimirovichDesignStudio

Ja imam godinama zatvoren poklopac ( izuzetak ljeti bas kod toplih dana ) i T5 rasvjetu ! Svakako bude zarošen poklopac ujutro kad je rasvjeta ugašena !
  Nikad nisam imao sa tim problema niti ciano !
Svakako da aquariju treba razmjena gasova ali najviše se bas pravi preko skimmera !
Mišljenja sam da poklopac nije uopće toliki problem koliko se prije predpostavljalo ! Kao ni uzrok
Pojave cianosa ! Kod njih može biti " milijun " različitih razloga !!!
Na mom poklopcu. Sam ugradio dva mala ventilatora jedan ubacuje drugi izbacuje zrak  sto olakšava i
Poboljšava razmjenu plinova u tanku !