Travanj 29, 2024, 02:40:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: vodenjak  (Posjeta: 1973 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matluc

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
vodenjak
« u: Veljača 25, 2007, 20:33:00 poslijepodne »
Htio bih napraviti mali terarij za 2 vodenjaka vulgaris ili bilo koja druga manja autohtona vrsta.Ima li tko za nabavit ili možda zna gdje ih ima kupiti.Ako znate na mob 098 423 345
 

Offline Expert

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
vodenjak
« Odgovori #1 u: Veljača 26, 2007, 01:38:00 prijepodne »
Da sijecam se i ja sam htio nabaviti vodenjaka tocnije Teichmolch Lissotriton vulgaris ali kolika su bila moja spoznanja, u hrvatskoj ih nisam mogao nabaviti jer koga god da sam pitao rekao je da su zasticena vrsta, tako da mi je ta opcija otpala, i htio bi te ispraviti, jer ja staniste u kojem bi ih drzao nebi nazvao terarijem nego akvarijem, zato je oni vecinu vremena provode u vodi, izlaza samo na suncanje, i to na kratko, u barama ih je lak prepoznati jer imaju specifican nacin plivanja, svoje udove stavu uz tijelo i repom se krecu kao valovi, obicno se tako krecu kada idu sa dna na povrsinu po kisik. Ali ako vec oces nabaviti vodenjaka, uzmii mu akvarije minimalnog volumena 60 litara, za rasvijetu i ostalo neznam to neka ti ovo experti za vodozemce kazu, i unutra ima stavi stiropor na koji se oni mogu popeti, a odlicna opcija bi ti bila da napravis onaj vivarij, ja se nemogu sijetiti gdje sam to vidio, pa nek ti neko da link, samo malo vise vode stavi. Ako neko ima potvrdu da nisu zasticena zivotinja ja ti ga modu nabaviti na proljece....
Probajte i moj forum http://www.topbb.com/exoticm/

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
vodenjak
« Odgovori #2 u: Veljača 26, 2007, 09:50:00 prijepodne »


Citat: Expert
... i htio bi te ispraviti, jer ja staniste u kojem bi ih drzao nebi nazvao terarijem nego akvarijem, zato je oni vecinu vremena provode u vodi, izlaza samo na suncanje, i to na kratko, u barama ih je lak prepoznati jer imaju specifican nacin plivanja, svoje udove stavu uz tijelo i repom se krecu kao valovi, obicno se tako krecu kada idu sa dna na povrsinu po kisik....



Ovo što si napisao apsolutno nije točno. Većina vodenjaka, uključujući i hrvatske vrste (s izuzetkom čovječje ribice Proteus anguinus koja je posve akvatična vrsta) prolazikroz akvatičnu (vodenu)i terestrijalnu (kopnenu)fazu. Više o tome i općenito o uređenju terarija i uzgoju pročitajte ovdje.

Offline Expert

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
vodenjak
« Odgovori #3 u: Veljača 26, 2007, 20:06:00 poslijepodne »
Ok, nije nego moj prijatelj je imao vodenjake, i bili su stalno u vodi, imao je 8 komada i vecina njih je bila sakrivena u biljkama u vodi dok je samo par njih bilo vani, sad moze biti zato jer ih je uzeo iz prirode pa su prestraseni,,,
Probajte i moj forum http://www.topbb.com/exoticm/