Svibanj 04, 2024, 21:13:54 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Moje prve Betta bebe  (Posjeta: 11858 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 33
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #50 u: Kolovoz 11, 2007, 17:26:00 poslijepodne »
Gwyneeth@
koliko se meni čini autor teme je dobio odgovore na svoja pitanja i ta rasprava je bila završena...ja sam postavio pitanje o betta mrijestu i pitanje po pitanje smo skrenuli s teme...a i reci mi šta nije bolje da tu pitamo o tome i o bettama nego da izvlačimo temu staru 2mj?

Zagreb-Trnje

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #51 u: Kolovoz 11, 2007, 18:50:00 poslijepodne »
Pa po meni nije bolje, ali zapravo ovo nije ni moja tema niti sam moderator pa bolje da sutim
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #52 u: Kolovoz 13, 2007, 21:22:00 poslijepodne »
Hello društvo,



Ja na godisnjem, pa do sada nisam imao vremena pogledati sto se dogada... i cim
me nema eto diskusije i rasprave



No, evo da i ja dodam svoje misljenje na ovu raspravu, posto ste ju zapoceli
ovdje "u mojoj temi".



Htio bih se naime sloziti sa Gwyneeth kada sugerira da je svaka tema zapravo
predvidena samo za tu temu. Kada se u nekoj doticnoj temi zapocne rasprava i o
drugim temama, slijed poruka postaje predug i netko tko o toj temi zeli nesto
procitati "mora" procitati i hrpu drugih poruka. No, imam potpuno
razumijevanje, kada nekome citajuci poruke padne ha pamet hrpa dodatnih pitanj,
pa ja osobno necu nikome zamjeriti ako i takva pitanja postavi u ovoj temi.
Osim toga, uvijek sam voljan odgovoriti i na privatne poruke, pa bih predlozio
da u takvim slucajevima i tu opciju koristite.



Eto toliko od mene za danas. Uzivajte.



Josip



PS: Bebe su izgleda usle u pubertet, pa imam prvih naganjanja po AQ. Morat cu
ih razdvojiti u zasebne posude ovih dana.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #53 u: Kolovoz 13, 2007, 23:56:00 poslijepodne »
Vec pubertet?? Ma neee, tako rano? Jao, oce onda brzo i spolovi na vidjelo?
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #54 u: Kolovoz 14, 2007, 13:49:00 poslijepodne »
Mislim da to jesu prvi znaci sazrijevanja. Napomenuo sam da sam onih 10 najvecih vec razdvojio u zaseban tankic (kako ne bi popapali one najmanje) tako da se oni sada medusobno sepure i naganjaju, pretpostavljam kako bi odredili hijerarhijsku strukturu medu njima. Stoga ce za 2-3 dana doci do razdvajanja u posebne posude, kako si ne bi medusobno ostetili peraje.

Kako ce sutra biti stari tocno 9 tjedana, mislim da je to potpuno normalno vrijeme.

Glede spola malih Betta, kako sam ipak jos nedovoljno iskusan uzgajivac, na zalost ne mogu jos odrediti spol vec u ovoj fazi. Naravno da ima razlike u boji i velicini, ali ne znam da li je to jednostavno zbog toga sto je dio ribica veci od drugih ili ta velicina pak ima i veze sa spolom malaca. No uskoro cu saznati, kada malce odvojim pa jos bolje mogu pratiti kako se koji razvija i kako se koji odnosi na druge bette u svojoj okolini. Prema tome, biti ce jos zanimljivo vidjeti kako ce se dalje razvijati.

Toliko za danas. Do skora...

Josip


Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #55 u: Kolovoz 14, 2007, 16:20:00 poslijepodne »

Citat: Eskimo1971

Glede spola malih Betta, kako sam ipak jos nedovoljno iskusan uzgajivac, na zalost ne mogu jos odrediti spol vec u ovoj fazi. Naravno da ima razlike u boji i velicini, ali ne znam da li je to jednostavno zbog toga sto je dio ribica veci od drugih ili ta velicina pak ima i veze sa spolom malaca. No uskoro cu saznati, kada malce odvojim pa jos bolje mogu pratiti kako se koji razvija i kako se koji odnosi na druge bette u svojoj okolini. Prema tome, biti ce jos zanimljivo vidjeti kako ce se dalje razvijati.

Toliko za danas. Do skora...

Josip


Mislim da tako ni nemozes odrediti spol (neznaju ni strucnjaci cesto), al sada kada pocinju hjerarhijska natjeravanja vec pomalo ce se javljati obiljezja. Mada ce oni iskusniji mozda znati vec sa prvom promjenom ponasanja... ja nekada nisam bila sigurna ni sa 4 mjeseca a kamoli 9 tjedana

Pametno ih je sada odvojiti u zasebne, tako ce se najprije razviti i vidjet ces kojeg su spola. Jedini problem je sto onda vise nema vracanja u zajednicu, kada se jednom odvoje, postaju agresivni. Cak i zenke.

Sretno!
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline kolonelo sipica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 307
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Novi Zagreb-Travno
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #56 u: Kolovoz 14, 2007, 21:08:00 poslijepodne »


Citat: Eskimo1971
Mislim da to jesu prvi znaci sazrijevanja. Napomenuo sam da sam onih 10 najvecih vec razdvojio u zaseban tankic (kako ne bi popapali one najmanje) tako da se oni sada medusobno sepure i naganjaju, pretpostavljam kako bi odredili hijerarhijsku strukturu medu njima. Stoga ce za 2-3 dana doci do razdvajanja u posebne posude, kako si ne bi medusobno ostetili peraje.

Kako ce sutra biti stari tocno 9 tjedana, mislim da je to potpuno normalno vrijeme.

Glede spola malih Betta, kako sam ipak jos nedovoljno iskusan uzgajivac, na zalost ne mogu jos odrediti spol vec u ovoj fazi. Naravno da ima razlike u boji i velicini, ali ne znam da li je to jednostavno zbog toga sto je dio ribica veci od drugih ili ta velicina pak ima i veze sa spolom malaca. No uskoro cu saznati, kada malce odvojim pa jos bolje mogu pratiti kako se koji razvija i kako se koji odnosi na druge bette u svojoj okolini. Prema tome, biti ce jos zanimljivo vidjeti kako ce se dalje razvijati.

Toliko za danas. Do skora...

Josip



Kolega Eskimo1971,


Bez uzrujavanja, sjetite se PP-a, kada ih se treba rješavati i pragmatični razlozi.Sada dolazi do izražaja, zašto i nije baš tako jednostavno uzgojiti bette!


Za postizanje, hijerarhijske ljestvice, potreban je isti spol u istom podneblju-ako to uspije??????Čim je mix spolova, nema šanse ( naše iskustvo).Ovi vaši bi sad mogli biti cca 20 mm, ali vodite računa, da neki ipak brže sazrjevaju, iako je kućni uzgoj.


Profesionalci postižu punu veličinu bette, sa 11 tjedana, i oblikovanje u još otprilike istom razdoblju.Razmislite gdje su vaši sada!


U svakom slučaju,puno uspjeha i puno malih bettača!
kolonelo sipica & pripadajući tim

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #57 u: Kolovoz 17, 2007, 12:35:00 poslijepodne »


Hello,


Ovo je na zalost bio crni tjedan za male bette. Naime, doslo je do pomora skoro jednog cijelog AQ sa malim Bettama u kojem je bilo oko 50 beba tako da senjihov broj smanjiosa120 na 78. Trenutno je situacija opet stabilna, ali ima jos par beba koje mi se cine cudnim, pa bi se broj mogao jos malo smanjiti.


No, sto se dogodilo? Kako sam bio na godisnjem, morao sam ihtransportiratizbogcuvanja, pa mislim da ih je taj transport + losija prehrana za vrijeme mog odsustva toliko oslabilo da su oni najmanji uginuli.


Naime,uginule su samo one bebe iz AQ za najmanje bette (da podsjetim, razdvojio sam Bette u 4 zasebna AQ i to po velinici), dok su bette iz ostala 3 AQ to prebrodile bez problema. Jos jedan razlog je vjerojatno i to sto jeu tom AQ bilo najvise beba (po principu... najmanje pane trebaju toliko mjesta), pamora da je kombinacija slabe bebe + losiji uvjeti dovelo do pomora.


Eto da su prezivjeli jos koji dan podijelio bih temale udva AQ, jer ce mi se osloboditi onaj AQ od najvecih koje cu uskoro razdvajati u pojedinacne posude. No, to sada vise nece biti potrebno


Medutim, ima jos uvijek preko 70 beba, tako da cu imati dovoljno posla i oko njih. Nadam se da cu njih uspjeti uzgojiti do pune zrelosti. Drzite fige!!!


Eto toliko za sada od mene. Citamo se!!!!

Offline kolonelo sipica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 307
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Novi Zagreb-Travno
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #58 u: Kolovoz 18, 2007, 00:01:00 prijepodne »
Citat: Eskimo1971



Hello,


Ovo je na zalost bio crni tjedan za male bette. Naime, doslo je do pomora skoro jednog cijelog AQ sa malim Bettama u kojem je bilo oko 50 beba tako da senjihov broj smanjiosa120 na 78. Trenutno je situacija opet stabilna, ali ima jos par beba koje mi se cine cudnim, pa bi se broj mogao jos malo smanjiti.


No, sto se dogodilo? Kako sam bio na godisnjem, morao sam ihtransportiratizbogcuvanja, pa mislim da ih je taj transport + losija prehrana za vrijeme mog odsustva toliko oslabilo da su oni najmanji uginuli.


Naime,uginule su samo one bebe iz AQ za najmanje bette (da podsjetim, razdvojio sam Bette u 4 zasebna AQ i to po velinici), dok su bette iz ostala 3 AQ to prebrodile bez problema. Jos jedan razlog je vjerojatno i to sto jeu tom AQ bilo najvise beba (po principu... najmanje pane trebaju toliko mjesta), pamora da je kombinacija slabe bebe + losiji uvjeti dovelo do pomora.


Eto da su prezivjeli jos koji dan podijelio bih temale udva AQ, jer ce mi se osloboditi onaj AQ od najvecih koje cu uskoro razdvajati u pojedinacne posude. No, to sada vise nece biti potrebno





Kolega Eskimo,


Provjerite vodu kod tih malih betta, temperaturu i svakako nitrate.Velik ih je broj ali, imate li još što od riba u tom tanku?????Koliko ste im hrane davali????


Jeste li vodili računa prilikom transporta o temperaturnoj prilagodbi, baš u ovim ljetnim mjesecima, je izrazito puno grešaka, jer mislimo da razlike nisu velike, čak se isključuju grijači,itd..!!!!


Žao mi je čuti, onu lošu vijest, kao kada smo ih mi izgubili!!!!


No nadamo se da su ostali sada zbrinuti.Lijepi pozdrav!


kolonelo sipica & pripadajući tim

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #59 u: Kolovoz 18, 2007, 01:57:00 prijepodne »


Pozdrav!


Sve bebe su same u tankovima inisu pomijesane sa drugim ribama, tako da nije u pitanju neka zaraza ili slicno.


Mislim da je problem zaista bio u transportu, jer sam podolasku ribica odmah primjetio da nesto nije u redu sa ovim jednim tankom.Najvjerojatnije jeproblem bio uprevelikom broju ribica utransportnom tanku. Temperatura ne moze biti, jer je ona bila za sve ribice iste, a uginule su samo one najmanje, iz najgusce napunjenog tanka.


Glede hranjenja... ono je bilo normalno. Uglavnom artemija... azadnjih dan-dva i daphnije.


Kako su sada opet u "normalnim" uvjetima, nadam se da ce ugibanje stati.... mada ima jos par kriticnih primjeraka, koji i dalje samo leze na dnu AQ i ne plivaju normalno.


Ali ajde, barem je situacija u ostala tri AQ normalna, tako da ce biti dovoljno malaca koji ce(nadam se) i odrasti. Slijedeci korak je sada razdvajanje onih najvecih u zasebne plasticne posude. Narudzba plasticnih kutija od 3,5 l je vec otisla, pa cim posiljka stigne ce biti prvih razdvajanja. Jedva cekam!!!


Na zalost novih fotki nece biti slijedecih 2 tjedna, jer mi je fotoaparat na popravku. Ali ce na slijedecim slikama onda razlike u razvoju biti to vece.


Toliko...


Josip

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #60 u: Kolovoz 19, 2007, 21:45:00 poslijepodne »
Bok!

Evo citala sam i prije par dana o nesreci ali nikako da stignem odgovoriti i izrazim sucut

Zaista steta! Ali desava se, bitno da je ostalo jos nesto za brinuti se, i idemo dalje, biti ce jos mrijestova sigurna sam (nadam se sa CT zenkom )

I jedva cekam te nove slikice za 2 tjedna, mora da ce razlika biti ogromna!

Puno srece preostalim malcima i da budu lijepi na tatu!

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #61 u: Rujan 11, 2007, 23:50:00 poslijepodne »


Pozdrav drustvo,


Update o malcima stize uskoro.


Danas vas samo zelim obavijestiti da imam par Betta za podijeliti. Stavio sam to i u male oglase, pa evo linka:


[url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=26421&P N=1&TPN=1[/url]


Ako ima zainteresiranih, javite se PP-om.


Josip

Offline Tere

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #62 u: Rujan 12, 2007, 09:42:00 prijepodne »
Evo i mene da se javim, predivne slike betta na linkovima
Samo daj malo slika ovdje, pa da guštamo u njima

khm khm kad ću stat s bettamanijom-prestat kupovat skoro svakog bettača kojeg vidim?!

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #63 u: Rujan 12, 2007, 13:59:00 poslijepodne »


Evo samo da javim da su sve Bette poklonjene!!!!


Ali bez brige biti ce jos prilike za dobiti bete... pa ipak je tu jos hrpa ovih mojih malaca koji ce za par tjedana traziti novi dom.


Pozdrav,


J.

Offline Tere

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #64 u: Rujan 15, 2007, 22:04:00 poslijepodne »
danas sam upoznala Eskima, predivan i drag čovjek
donio je i ribe za gw, od kojih mi zastaje dah wow wow

khm khm kad ću stat s bettamanijom-prestat kupovat skoro svakog bettača kojeg vidim?!

Offline kolonelo sipica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 307
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Novi Zagreb-Travno
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #65 u: Rujan 15, 2007, 23:03:00 poslijepodne »


Kolega Eskimo1971,


VELIKO HVALA, NA DAROVANIM BETTAMA.Ne samo da su ribe izvanredne (i nadamo se da će dobro podnijeti aklimatizaciju), nego smo i zatečeni!


Prvi puta da i nama netko daruje ribe, da je s toliko požrtvovanja i entuzijazma , isa prevaljenim ogromnim putem, drage ribe isporučiou naš dom!


kolonelo sipica & pripadajući tim

Offline Tere

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #66 u: Rujan 15, 2007, 23:23:00 poslijepodne »
nažalost nisam vidjela ribe od dragog nam kolonelo sipica jer se Eskimo1971 jako žurio isporučit sve ribe da ne pate!!
mogli bi se sutra nać na kavici kod mene u bircu


khm khm kad ću stat s bettamanijom-prestat kupovat skoro svakog bettača kojeg vidim?!

Offline kolonelo sipica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 307
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Novi Zagreb-Travno
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #67 u: Rujan 16, 2007, 00:04:00 prijepodne »


Citat: Tere
nažalost nisam vidjela ribe od dragog nam kolonelo sipica jer se Eskimo1971 jako žurio isporučit sve ribe da ne pate!!
mogli bi se sutra nać na kavici kod mene u bircu




Kolegice Tere,


Hvala na pozivu, ali ostavit ćemo za neku drugu priliku, nismo u ZG.Do tada sakupit ćemo nadam se i fotodokumentaciju!!!!!


Lijepi pozdrav!
kolonelo sipica & pripadajući tim

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #68 u: Rujan 16, 2007, 00:24:00 prijepodne »
Kolega kolonelo, jedva cekam da vidim vas par Koje je boje? Zlatni ili crveni (crni?)? Eskimo nas je lijepo obradovao, svaka mu cast! Ja bi sve zadrzala za sebe Salim se.

Pozdrav!

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Marsel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #69 u: Rujan 17, 2007, 15:26:00 poslijepodne »
Kad će slike malaca????
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #70 u: Rujan 18, 2007, 11:22:00 prijepodne »
Je, baš ste neki! Dobili bebače, a neće podijelit s nama!

Offline _Joker_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški  
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #71 u: Rujan 18, 2007, 23:52:00 poslijepodne »


Drustvo, evo par fotki jedog muzjaka iz mog uzgoja. On je sada vec 14 tjedana star i poceo se ponasati kao pravi pasa... na sve se sepuri i svima imponira. On je trenutno najveci od muzjaka, tako da mi je i najljepsi. No vidjet cemo kako ce seostali josrazvijati. Od onog silnog broja bebaca, ostalo je jos nesto preko 50 komada, ali mislim da nece svi ostati na zivotu, jer je razlika u velicini bebaca jednostavno ogromna.


Spol sam za sada mogao odrediti 10-12 bebaca i od toga je samo 3 muskih... tako da ce zenki biti dovoljno za sve


I cisto da pojasnim... one bete sto sam ih do sada podijelio nisu bile iz mog uzgoja, nego sam ih i sam dobio, pa sam ih samo dalje podijelio. Prema tome, svi koji su dobili koju betu do sada mogu zahvalitimojim poznanicima a ne meni.


Moj "uzgoj" je jos uvijek cijeli kod mene i jos uvijek moram cekatida naraste. A da to nije tako lak zadatak eto mogao sam se do sada vec i sam uvjeriti. Vidjet cu jos sto ce na kraju jos od njih ispasti.


Eh da... fotke zenki slijedi za par dana kada opet uspijem uloviti malo vremena uslikati ih. Eto toliko od mene. Slijede fotke.... UZIVAJTE!!!!!






Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #72 u: Rujan 19, 2007, 00:02:00 prijepodne »
Uuuu, ovo ce biti lijepa riba!! Vec se vidi da ce se combtail poprilicno vidjeti! I raspon repa mu bude veoma lijep (cini mi se neki round tail vjerojatno), ovo ce biti jaaako lijepa riba! Jedva cekam da vidim i druge!


Zanimaju me steel blue i tirkizni malci! I zenke naravno :P Za sada, svaka cast!

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Tere

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 403
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #73 u: Rujan 19, 2007, 08:14:00 prijepodne »


Ajme Eskimo kak su lijepi wow wow


ak stigneš može još slika
khm khm kad ću stat s bettamanijom-prestat kupovat skoro svakog bettača kojeg vidim?!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Moje prve Betta bebe
« Odgovori #74 u: Rujan 19, 2007, 10:52:00 prijepodne »
Citat: Tere



Ajme Eskimo kak su lijepi wow wow


ak stigneš može još slika





Yeees!