Ožujak 28, 2024, 13:04:23 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Led lampe za Rio 400  (Posjeta: 2146 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Led lampe za Rio 400
« u: Prosinac 30, 2018, 13:25:43 poslijepodne »
Pozdrav staroj i novoj ekipici. Nije me bilo dugo na forumu jer ni akvarij nije bio u funkciji par godina i doslo je vrijeme za ponovno upogonjenje.
S obzirom da su na akvariju dvije konzole, jedna T5 i jedna T8 i niti jedna vise ne radi >:( tko zna zakaj razmisljam o LED rasvjeti.

Malo surfam i total sam zbunjena i u nedoumici. Dvoumim se između Juwell Heliluxa 1500-54w i Aquael Leddy Tube retro Fit cijevi. E sad, kao sto je navedeno Helialux konzola daje 54 wat a jedna Auael tuba 18w sto je po konzoli 36w... a muci me i to sto za ove druge navedene nigdje ne mogu naci jacinu u lumenima, samo pise da Sunny tuba daje 6500K, a Plant 8000K.
Razlika u cijeni je isto poveca: Helialux kosta cca 1800 kn, a dvije Aquael tube cca 800 kn.

I sad dragi moji znalci (ja sam tudum za elektroniku i rasvjetu) molim pomoc tj. zanima me dal ce npr. 4 tube Aquael po 18w biti dovoljne za Rio 400? Ili uzet jednu konzolu Helialux i 2 Aquaql tube ili nekaj drugo? :roll:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #1 u: Prosinac 30, 2018, 15:09:26 poslijepodne »
Ako već ideš na LED uzmi jednu Heilalux konzolu koja je mislim OK rasvjeta čitajući iskustva korisnika pošto je osobno nisam imao.

Imao sam Aquaela retrofit na dva mala akvarija i Juwel Novolux LED lampe na Juwel trigonu 190, ali nisam bio zadovoljan uopće tj. bolje su mi se pokazale fluo. cijevi.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #2 u: Prosinac 30, 2018, 16:01:08 poslijepodne »
Ako već ideš na LED uzmi jednu Heilalux konzolu koja je mislim OK rasvjeta čitajući iskustva korisnika pošto je osobno nisam imao.

Imao sam Aquaela retrofit na dva mala akvarija i Juwel Novolux LED lampe na Juwel trigonu 190, ali nisam bio zadovoljan uopće tj. bolje su mi se pokazale fluo. cijevi.
hvala na odgovoru.
S obzirom da je muz raskopao obje konzole :klap: i naravno na obje su riknule prigusnice (na T5 prigusnica je vec mjenjana a na T8 jos nije ali je tko zna kako i zasto usla voda konzolu i sve je pregorilo). Znaci na T5 konzoli moram mjenjati prigusnicu i lampe a na T8 konzoli i prigusnicu i lampe i grla + sto ju moram nekako bolje zadihtati jer nismo otkrili gdje i kako je mogla uci voda ili kako se ista uspjela iskondenzirati. Definitivno cu ici za pocetak na jednu konzolu HeliaLux jer je sve ostalo financijski neisplativo + vremenski predugo za akvarij koji je napunjen sa vodom.

Ma joj ovo me sad kosta i love i zivaca, a ja se budala toga uhvatim bas za blagdane :D.

Nadam se da ce jefna Led konzola biti cisto ok za pocetak- tjesi me to sto jos uvijek imam ona 2 originalna krila od poklopca 8).

Svakako cijenim misljenja pa ljudi moji slobodno pucajte.

Btw: nakon nekoliko poplava sa Eheim  karnister filterom doslo je do popizditisa i sada je za pocetak unutra Fluval U4 koji za divno cudo obavlja jako dobar posao al vidjet cemo kada usele ribice sto ce biti tada :clown:.
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #3 u: Prosinac 30, 2018, 16:44:55 poslijepodne »
meni je voda na juwel konzoli ušla kraj onih bijelih držača fluo cijevi kroz koje prolaze žice...
ako pogledaš ima ljepilo/plastika koje s vremenom popusti, pa pušta kondezaciju.

Što se tiče kanister filtera odustao sam od njih ima već godina  :D

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #4 u: Prosinac 30, 2018, 17:51:22 poslijepodne »
uzmi u obzir da ti jedna LED konzola mijenja 2xT5 cijevi, znaci ako hoce isto lumena kao i sa 4 T5 cijevi, trebas dvije konzole. Pozitvno je kaj sa novim kontrolerom mozes koristiti razdjelnik pa ne trebas za svaku konzolu po jedan kao prije. Negativno je kaj su nove konzole bitno skuplje nego prije a nisam bas siguran da tih par lumena i RGB ledica vise vrijedi toliko vise novaca. No toliko ustedis na drugom kontroleru pa dodjes na isto. Uglavnom, gledaj da uzmes novi model jer ce te kostati isto a nudi vise mogucnosti i jedan uredjaj manje.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #5 u: Prosinac 30, 2018, 18:29:06 poslijepodne »
uzmi u obzir da ti jedna LED konzola mijenja 2xT5 cijevi, znaci ako hoce isto lumena kao i sa 4 T5 cijevi, trebas dvije konzole. Pozitvno je kaj sa novim kontrolerom mozes koristiti razdjelnik pa ne trebas za svaku konzolu po jedan kao prije. Negativno je kaj su nove konzole bitno skuplje nego prije a nisam bas siguran da tih par lumena i RGB ledica vise vrijedi toliko vise novaca. No toliko ustedis na drugom kontroleru pa dodjes na isto. Uglavnom, gledaj da uzmes novi model jer ce te kostati isto a nudi vise mogucnosti i jedan uredjaj manje.
Zbog financija ce za sada ici jedna konzola a drugu lako dokupim... hvala za ovo staro-novo jer nisam imala pojma ;)... na egzotika.hr ima samo jedan model pa pretpostavljam da je novi i sad kosta cca 1750 kn.
Taj kontroler je nesto neophodno ili ne? - pretpostavljam da bez kontrolera lampe svijetle full i na tvornickim postavkama?
Zna li netko radi li ekzotika i sutra tj. moze li se podici roba sutra kod njih?

Isusek fakat sam izasla iz stosa :D
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #6 u: Prosinac 30, 2018, 18:40:59 poslijepodne »
po slikama i tome da je 1500 54W dalo bi se zakljuciti da je stari model u pitanju. Novi je 60W a kontroler je skroz drugaciji, programiras ga iskljucivo preko aplikacije na mobitelu. Kontroler nije bio neophodan, samo kaj onda konzola je stalno na 100%. Tebi to ne bi trebalo biti problem sa jednom nikako.
Na novim konzolama mora pisati helialux spectrum a kontroler je smart control dok je stari bio day-night.


Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #7 u: Prosinac 30, 2018, 21:18:52 poslijepodne »
po slikama i tome da je 1500 54W dalo bi se zakljuciti da je stari model u pitanju. Novi je 60W a kontroler je skroz drugaciji, programiras ga iskljucivo preko aplikacije na mobitelu. Kontroler nije bio neophodan, samo kaj onda konzola je stalno na 100%. Tebi to ne bi trebalo biti problem sa jednom nikako.
Na novim konzolama mora pisati helialux spectrum a kontroler je smart control dok je stari bio day-night.



Opet nova informacija hahaha - sto vise novih stvari saznam spoznam koliko me vrijeme pregazilo  :D.
Bas surfam malo i ispada da HeliaLux Spectrum ne drzi nitko kod nas?!? :o ili nitko nije stavio na web shop ili se ne reklamiraju... al frend google mi ne izbacuje bas nista :'(
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #8 u: Prosinac 31, 2018, 08:35:54 prijepodne »
pitanje je da li su postavili nove slike na web  :D Ja sam svoju uzeo kod Matije i bila je daleko jeftinija nego kaj je sad, tak da mozda ipak ima novi model ali su ostali stari opisi artikla.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #9 u: Prosinac 31, 2018, 12:08:06 poslijepodne »
pitanje je da li su postavili nove slike na web  :D Ja sam svoju uzeo kod Matije i bila je daleko jeftinija nego kaj je sad, tak da mozda ipak ima novi model ali su ostali stari opisi artikla.
hmmm :D
a Matija radi gdje? :-[ i kako doci do Matije? plizzz :zagrljaj:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #10 u: Siječanj 01, 2019, 10:11:19 prijepodne »
pa Matija=egzotika

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Led lampe za Rio 400
« Odgovori #11 u: Siječanj 01, 2019, 19:22:03 poslijepodne »
pa Matija=egzotika
:D
Vidis da nisam u toku🙈... ako je Matija onaj koji se javlja na mob onda smo se culi... konzola trenutno nema u velicini 1500 ni Led ni Spectrum.

Nadam se samo da nece biti nezeljenih algi u akvariju do keaja mjeseca kada tek dolazi nova posiljka. Ja blentava bas isla raskopatat i punit akvarij prije nego sam uopce provjeravala sto je sa lampama tj. nije mi bilo ni na kraj pameti da ni jedna konzola ne radi, a radile su. :roll:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava