Ožujak 29, 2024, 15:48:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj akvarij sa Diskusima  (Posjeta: 17491 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #75 u: Prosinac 10, 2012, 14:02:01 poslijepodne »
ne ulazeci u ovo previse...

kao rijetki zadovoljni i sretni (sada bivsi) korisnik tetre, koji je bio odusevljen tim filterom, i jos uvijek je, mogu samo reci da tetra 600, posebno tetra 700 rade svoj posao fenomenalno, pa makar i da drzis krokodile u akvariju, i hranis ih cijelim govedom dnevno. Jedini uvjet je da je akvarij max 100-120 litara. Sve preko toga, i filter debelo zakazuje, i nema sanse da filtrira akvarij od 200-300-400 litara.  :up:

I mene je zanimalo kako izvesti da diskusi stari par mjeseci budu ovako veliki, zdravi, mrijeste se, kakvi su to uvjeti drzanja, kakva hrana, kakav rezim odrzavanja i slicno - ali to evidentno necemo saznati u ovoj temi, iz bilo kojeg razloga. pa se ne vrijedi s time ni zamarati.

A da je akvarij lijep, ribe krasne, sve to stoji.

Ali, mozda jos i saznamo u cemu je tajna uspjeha.  :D

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #76 u: Prosinac 10, 2012, 15:40:22 poslijepodne »
Ajme kolka rasprava oko akvarija  :-X. Nemam diskuse u akvariju, imam miks ribetina koje su ostale nakon što sam rasformirao sve akvarije i ostavio samo jedan. Tu su geophagusi, botie, synodontisi, ancistrusi, ogroman mystus.... Što rjeđe mjenjam vodu (pri tome mislim na izmjene +tri tjedna) ribama je bolje, stabilniji su uvjeti, imaju ljepše boje, voda dobije boju konjaka, hranim ih kad se sjetim odnsono kada sam kod kuće što je u prosjeku svaki drugi dan, ponekad im bacim smrznutu hranu, ponekad skuham koji krastavac a uglavnom dobivaju mix granula. Dok nije bilo sve te silne tehnike i preparata (1980. godine postojao je samo Ihtioex i saproex te mangrovan), imao sam akvarij u kojem ništa nisam dirao! Bio je poklopljen (hermetički zatvoren) tako da je voda koja je isparavala istovremeno i kapala nazad u akvarij. Akvarij je bio 60 litara gusto zasađen valisneriom, kriptokorinama i kabombom i bio je samoodrživ te prepun živorotki i neonki (druge ribe se nisu ni mogle nabaviti u YU). Kvartalno sam ga čistio i mijenjao pola vode bez dodavanja bilokakvih preparata. Zato mi nije jasno zašto su se svi našli uvrijeđeni ako čovjek ima super ribe u akvariju? Ako se... nek se..., njemu na dušu ali iz svojeg iskustva kažem da nije nemoguće.
Da se vratim na F1 XINGU DISKUSE. Meni osobno prekrasna riba, a sada kada sam pročitao da je dobavljiva i kod nas razmišljam o njima. Kolika bi bila cijena ako ih ima još za prodaju (molim na PP)?
Vedrana molim da se pohvali fotografijama na netu :)

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #77 u: Prosinac 10, 2012, 16:42:46 poslijepodne »
 F1 XINGU DISKUSE.
[/quote]
Koji su to???Promaknulo  mi je
Totalna Steta

Offline stjepan.poturica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #78 u: Prosinac 10, 2012, 17:03:46 poslijepodne »
Jel to odgovor na vec 100 puta postavljeno pitanje koji filter imas? Tetra ex 600?

To definitivno pobija sve ono sto se godinama pise na forumu o diskusima i nacinu filtracije akvarija s njima. A koji filter materijal imas unutra? Originalni pretpostavljam?

Neznam nikoga ko tjedno pere filter u akvariju sa diskusima, a bogme ni nekog kome je voda stalno mutna zbog cikliranja (pogotovo akvarija s diskusima koji nije za pocetnike koji nemaju pojma o cikliranju). Osim tebe koji si napisao da ti se voda zamuti kad peres akvarij pa mijenjas vodom iz Drave, jel?

Sta je mrtva a sta ziva voda po tvojem misljenju? Oces nam napisat clanak o tome jer na akvarij.netu nemamo toga niti smo culi za to?

Koja je razlika izmedju vode iz Drave i vode istih parametara iz prirodnog bunara?





ja ne kažem da je dravska voda ljekovita, kada moraš birati između zatrovane kišnice i vode iz pipe koja ima miris kemikalija idealno
i ne baš jednostavno rješenje je donijeti vodu iz Drave i čekati  5-10 dana da se izbistri, ali ako voliš svoj aq onda to nije strašno. Imati klasi-  klasićni bunar je bogom dano rješenje. Voda u aq-u se zamuti kada u aq gurnem ruku i perem staklo od algi, hvatam puževe i prorjeđujem biljke a ja nisam rekao da prilikom / izvadim-stavim 30-ak litara vode/ šlauhom ne posaugam prljavštinu sa dna. I još nešto što će dijelu forumaša biti navjerojatno, ja ne lažem a na forum sam se javio punim imenom i prezimenom. Vidim da je MBogdan iz Osijeka, pa ako forumaši ne misle da je i on lažov, ili ako imaju drugu osobu, ja ga u ime zajedničkog hobija pozivam da me posjeti i vidi čudo neviđeno.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #79 u: Prosinac 10, 2012, 19:26:19 poslijepodne »
Nista se ti ne sekiraj moj Stjepane,samo i dalje voli svoje ribeke i akvarij.Neka se ljudi i dalje cude ili kritikuju.Akvarije ti je predobar,ribe preljepe ,zdrave i vesele ...uzivaj i dalje u komadu preljepe prirode u svome domu
Totalna Steta

Offline stjepan.poturica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #80 u: Prosinac 20, 2012, 18:36:32 poslijepodne »
Dragi forumaši čekao sam da se diskusi ponovo izmrjeste i evo slika tog događaja... a već kad je fotić bio u ruci slikao sam Botia kako spava, jabučari jure...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #81 u: Prosinac 20, 2012, 19:34:24 poslijepodne »
Jos jednom cu napisati, super su ti ribe.
Eto dokaza o mrijestu ;)

Offline stucn@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Moj akvarij sa Diskusima
« Odgovori #82 u: Prosinac 25, 2012, 21:27:20 poslijepodne »
Hahaha,Stucn@ dobio konkurenciju sto se tice odrzavanja akvarija sa diskusima
Kolega samo ti po svom ako to funkcionira ja necu govoriti o svom odrzavanju jer je sve rekao kolega Rada0309
Sto manje ruke budu u vodi to ak. bolje funkcionira barem u mom slucaju !!!