Travanj 19, 2024, 22:19:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskus rapsodija ...drugi dio  (Posjeta: 27324 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #25 u: Kolovoz 19, 2011, 07:24:24 prijepodne »
Predivne ribe! Svaka čast cro cop! Zaljubljujem se polako u diskuse, sljedeći će sigurno biti s njima!

 :up: neka samo nek ima diskusa u Hrvata što više ... :klap:
095/907 83 76  [email protected]

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #26 u: Kolovoz 19, 2011, 12:51:44 poslijepodne »
procitao sam na tvom portalu da si na oko 4500 l vode pa si mogu zamisliti koliko ti slobodnog vremena ostane pored posla i ribica, da ih drzis zbog zarade vec davno ne bi bilo ni kapi vode u tvojim akvarijima...sto se financija tice nadam se da se pokrivas od place i da ne odvajas od place previse za ribe.Sa diskusima u cro ista prica jos od osamdesetih kad smo ih poceli razmnozavati kod nas, medjutim smatram da je ovaj forum odlican nacin i odlicno mjesto da ljudi koji vole ribe dodju do pravih informacija na koji nacin treba uzgajati diskuse, da bi sto manje dolazili u situaciju da im ribe prestanu jesti,itd. Jedan od vecih problema malih uzgajivaca je "godisnji odmor",nije isto ostaviti jedan akvarij ili mali uzgoj nekome na brigu, imas li nekoga ko te moze zamijeniti u toj situaciji ili ostavis bilo kome kutiju hrane pa sta bude...

a šta reći meni je priprema za godišnji noćna mora jer svaki put mislim što je bilo sve prethodne godine i što se sve može dogoditi ali ne mogu žrtvovati obitelj baš toliko pošto se radi o mom hobiju a ne o nečemu od čega se živi. Prije nego krenem na godišnji moram bratića malo uputiti jer čovjek uopće nije akvarist, pripremim sve maksimalno koliko mogu da mu olakšam i ukažem mu na bitno, ali evo samo jedna mala "sitnica", nedaj bože da nestane struje iz nekog razloga npr. ljetno nevrijeme (to se događa skoro svako proljeće ili ljeto) moj cjelokupan trud i ulaganje u roku od nekoliko sati može stradati, uzgajivači ne drže po par riba u akvariju već su ti akvariji puni ribe i dovoljno je nekoliko sati da ribe stradaju bez kisika, dakle neophodan je agregat i netko tko će ga uključiti, ako i nisam kod kuće dok radim to mi javi supruga ili klinci pa ja moram smisliti kako da zbrišem kući i uključim struju. A da ne govorim o tome da se ne može ostati na moru više od tjedan dana jer mi sve preko toga postaje opterećenje u smislu brige za akvarije, i sad sam nakon povratka sanirao posljedice i gubio ribe. Ali tako to mora biti kod nas ...



Upotpunosti te razumijem kolega,zadnje dvije godine nakon godišnjeg na moru uredno sam nabavljo nove ribe ,al ove godine sam tome doskočio i nisam išao na more  :D :D :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #27 u: Kolovoz 19, 2011, 13:07:44 poslijepodne »
procitao sam na tvom portalu da si na oko 4500 l vode pa si mogu zamisliti koliko ti slobodnog vremena ostane pored posla i ribica, da ih drzis zbog zarade vec davno ne bi bilo ni kapi vode u tvojim akvarijima...sto se financija tice nadam se da se pokrivas od place i da ne odvajas od place previse za ribe.Sa diskusima u cro ista prica jos od osamdesetih kad smo ih poceli razmnozavati kod nas, medjutim smatram da je ovaj forum odlican nacin i odlicno mjesto da ljudi koji vole ribe dodju do pravih informacija na koji nacin treba uzgajati diskuse, da bi sto manje dolazili u situaciju da im ribe prestanu jesti,itd. Jedan od vecih problema malih uzgajivaca je "godisnji odmor",nije isto ostaviti jedan akvarij ili mali uzgoj nekome na brigu, imas li nekoga ko te moze zamijeniti u toj situaciji ili ostavis bilo kome kutiju hrane pa sta bude...

a šta reći meni je priprema za godišnji noćna mora jer svaki put mislim što je bilo sve prethodne godine i što se sve može dogoditi ali ne mogu žrtvovati obitelj baš toliko pošto se radi o mom hobiju a ne o nečemu od čega se živi. Prije nego krenem na godišnji moram bratića malo uputiti jer čovjek uopće nije akvarist, pripremim sve maksimalno koliko mogu da mu olakšam i ukažem mu na bitno, ali evo samo jedna mala "sitnica", nedaj bože da nestane struje iz nekog razloga npr. ljetno nevrijeme (to se događa skoro svako proljeće ili ljeto) moj cjelokupan trud i ulaganje u roku od nekoliko sati može stradati, uzgajivači ne drže po par riba u akvariju već su ti akvariji puni ribe i dovoljno je nekoliko sati da ribe stradaju bez kisika, dakle neophodan je agregat i netko tko će ga uključiti, ako i nisam kod kuće dok radim to mi javi supruga ili klinci pa ja moram smisliti kako da zbrišem kući i uključim struju. A da ne govorim o tome da se ne može ostati na moru više od tjedan dana jer mi sve preko toga postaje opterećenje u smislu brige za akvarije, i sad sam nakon povratka sanirao posljedice i gubio ribe. Ali tako to mora biti kod nas ...



Upotpunosti te razumijem kolega,zadnje dvije godine nakon godišnjeg na moru uredno sam nabavljo nove ribe ,al ove godine sam tome doskočio i nisam išao na more  :D :D :D
da to nije pajdo zbog frankeštajna heheh....  :D :D
095/907 83 76  [email protected]

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #28 u: Kolovoz 19, 2011, 15:29:25 poslijepodne »
 :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #29 u: Kolovoz 19, 2011, 17:04:07 poslijepodne »
sto vise citam o vasim problemima to vise se pitam sta mi je trebalo da se vratim na akvaristiku...jedino sto ja ne riskiram da ne idem na more,do plaze imam 200 m .Moj bratic je akvarist,pitat cu ga moze li me zamijeniti za praznike,jedini je problem sto stanuje oko 1000 km od moje kuce. Nas prijatelj penang kaze da nema tih problema,kao i mario12 uopce ne ide na godisnji. Nadam se da ce samo mali broj korisnika ovog net-a procitati ove nase izjave,da se ljudi ne obeshrabre pa vrate ribe u trgovinu-dok nije kasno...

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #30 u: Kolovoz 19, 2011, 19:41:23 poslijepodne »
 :a015:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #31 u: Kolovoz 29, 2011, 15:17:42 poslijepodne »
... evo što se desi kad se nešto sj..e s tehnikom ....

6 kom. matičnih riba ode u vječna lovišta  :dead: :dead: :dead:

095/907 83 76  [email protected]

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #32 u: Kolovoz 29, 2011, 15:21:27 poslijepodne »
Užas ... šta se dogodilo?

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #33 u: Kolovoz 29, 2011, 15:24:35 poslijepodne »
phhhhhh.......... koja šteta!

Što je bilo pobogu?

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #34 u: Kolovoz 29, 2011, 15:47:01 poslijepodne »
Jaoooo!    :rolleyes: Znači krepalo ti je oko 2 soma kuna minimalno danas?!    Šteta,baš šteta!
tom82

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #35 u: Kolovoz 29, 2011, 15:52:46 poslijepodne »
Šteta totalna šteta :'(.To se meni dogodilo kad mi je riknuo grijač X-(.Totalno sam se bio razočarao i odustao od diskusa..Žao mi je znam da boli..
Trogir Dalmacija

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #36 u: Kolovoz 29, 2011, 17:34:06 poslijepodne »
Jaoooo!    :rolleyes: Znači krepalo ti je oko 2 soma kuna minimalno danas?!    Šteta,baš šteta!

Ja ovo m o r a m komentirati.
Izjava ti je prestrasna. Onak, fuj. Zna se koliko discusi kostaju, ali meni je prvenstveno zao zivotinje.
Iskreno se nadam da nasi diskusari drze ove predivne ribe prvo iz ljubavi i sto ih iste fasciniraju, a tek iza toga da proizlazi zarada.
Neka mi nitko ne zamjeri.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2011, 17:57:50 poslijepodne od sarita »

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #37 u: Kolovoz 29, 2011, 17:51:06 poslijepodne »
Jaoooo!    :rolleyes: Znači krepalo ti je oko 2 soma kuna minimalno danas?!    Šteta,baš šteta!

Ja ovo m o r a m komentirati.
Izjava ti je prestrasna. Onak, fuj. Zna se koliko discusi kostaju, ali meni je prvenstveno zao zivotinje.
Iskreno se nadam da nasi diskusari drze ove predivne ribe prvo iz ljubavi i fascinantnoscu njima, a tek iza toga da proizlazi zarada.
Neka mi nitko ne zamjeri.

Imaš prav nije u novcima sve!
Trogir Dalmacija

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #38 u: Kolovoz 29, 2011, 18:17:25 poslijepodne »
Jaoooo!    :rolleyes: Znači krepalo ti je oko 2 soma kuna minimalno danas?!    Šteta,baš šteta!

Ja ovo m o r a m komentirati.
Izjava ti je prestrasna. Onak, fuj. Zna se koliko discusi kostaju, ali meni je prvenstveno zao zivotinje.
Iskreno se nadam da nasi diskusari drze ove predivne ribe prvo iz ljubavi i fascinantnoscu njima, a tek iza toga da proizlazi zarada.
Neka mi nitko ne zamjeri.

Imaš prav nije u novcima sve!

 :up:

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #39 u: Kolovoz 29, 2011, 19:25:24 poslijepodne »
Mislim da je tom82 gledao na magnitudu štete,al ne kao zarada,ja sve svoje ribe držim iz osobnog gušta,ako se neš i proda to je neka više cjena tek tolko i isto mislim da je cro cop financijski puno izgubio,jer u prvom redu on od prodaje ribe financira daljne mrijestove ili nabavke novih...no hart felling :hat3:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #40 u: Kolovoz 29, 2011, 19:46:06 poslijepodne »
Ma je, da...

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #41 u: Kolovoz 29, 2011, 20:11:03 poslijepodne »
kolega cro cop svima nam je izuzetno zao sto si izgubio tako lijepe ribe,nazalost takvi prizori su poznati svim uzgajivacima diskusa, treba smoci snage i sto prije prezaliti gubitak...drz se ,svi smo uz tebe. Sam najbolje znas sto ti je ciniti da se takav prizor ne ponovi

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #42 u: Kolovoz 29, 2011, 21:07:41 poslijepodne »
Sam najbolje znas sto ti je ciniti da se takav prizor ne ponovi
ostavit se diskusa... :D :D

i meni se prije par mjeseci skuhalo 5 maticnih blue diamonda i jednan malboro... :roll: :dead: tako da znam kako ti je... ;)
Split / Hrvatska

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #43 u: Kolovoz 29, 2011, 21:16:51 poslijepodne »
Ma nisam ja ništa loše mislio,al eto kad se je to već desilo pa sam  to odmah preračunao u kuniće! Doživio sam da mi je krepao i diskus,ali nekak mi je draže kad mi krepa gupi ili moly.
 A što se tiče uzgajanja  riba,moš mislit da to svi rade iz ljubavi.. osobno znam slučajeve di se to radi iz čiste zarade...a mislim da takvih slučajeva ima koliko hočeš!
tom82

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #44 u: Kolovoz 29, 2011, 22:33:49 poslijepodne »
Tom, oprosti mi na mom ostrom postu, sad vidim da nije bas tak crno-bijelo.
impulzivno sam reagirala, sorry.
I nema niceg loseg u uzgajanju i prodavanju. Ne bih se bunila da su mi u podrumu mrijesni skvariji, a ne muzev alat. ;) 
Ja sam samo htjela reci da mi je prvenstveno zao zivotinje, a lova dodje i ode...

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #45 u: Kolovoz 29, 2011, 22:45:16 poslijepodne »
Ma upravu si...ipak su to ribe koji mi svi volimo! I  :)
I ja sam nekada u podrumu držao alat ,ali sada su  tamo samo moji akvariji ...dvajst komada  :-[
tom82

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #46 u: Kolovoz 29, 2011, 23:46:19 poslijepodne »
Jaoooo!    :rolleyes: Znači krepalo ti je oko 2 soma kuna minimalno danas?!    Šteta,baš šteta!

Ja ovo m o r a m komentirati.
Izjava ti je prestrasna. Onak, fuj. Zna se koliko discusi kostaju, ali meni je prvenstveno zao zivotinje.
Iskreno se nadam da nasi diskusari drze ove predivne ribe prvo iz ljubavi i sto ih iste fasciniraju, a tek iza toga da proizlazi zarada.
Neka mi nitko ne zamjeri.
legice prava si :up: reci t njima da je to riba a ne kuna
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2011, 23:52:26 poslijepodne od penang eruption »

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #47 u: Kolovoz 30, 2011, 10:36:15 prijepodne »
Hvala svima ma potpori, samo sam htio pokazati da nije sve uvojek bijelo, svi volimo staviti i vidjeti lijepe prizore ali ovo je podsjetnik da ima i onih  drugih. Lova je bitma jer beznje nema dobrihh riba ali kad bih mogao birati  izabrao bih ribe bez kojih sam ostao jer sav ulozeni  trud u njih se nemoze nadomjrstiti gore spomenutom cifrom.n :'(
095/907 83 76  [email protected]

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #48 u: Kolovoz 30, 2011, 11:24:49 prijepodne »
Naravno da bi zamjenio ribe za lovu ,to nikada nije ni upitno jer ono što odgojiš da odraste i danas sutra pokloni ti novi naraštaj ,to vrijedi sve love uložene u ovaj sport. Meni sad kad je ovaj mališan bio "čudan" potrošio sam preko 200 kuna na lijekove koje nisam ni otvorio ,već da su tu ako zatreba,a kad staviš računicu 2oo kuna mogo sam kupiti tri na njegovo mjesto,pa et sad neka netko reče da nevolim ribe  :D :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Diskus rapsodija ...drugi dio
« Odgovori #49 u: Kolovoz 30, 2011, 11:29:15 prijepodne »
ma meni je muka kada vidim da je covjek prvenstveno ulozio toliko truda da othrani ribe  i da ih počne mrijestit a ono šipak, ujutro se probudis i dobiješ srčani , ali život ide dalje bit će riba .
Pozdrav iz Osijeka... :)