Travanj 27, 2024, 20:02:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prijevoz ribe  (Posjeta: 6619 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #25 u: Veljača 17, 2006, 21:22:00 poslijepodne »


Strippy kad se ribe šalju na duži put nije bitna količina vode, već količina kisika.


U ovom slučaju vi niste mogli staviti kisik jer je poklopac bio mekan i nije se mogao čvrsto zatvoriti.


Znači diskuse u vreće (duple) s minimalnom količinom vode a ostalo kisik. Pazite ne zrak ili ne daj bože puhati unutra nego kisik i onda nema problema, ribe možeš poslati u Sungapur ako treba.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Prijevoz ribe
« Odgovori #26 u: Veljača 17, 2006, 21:27:00 poslijepodne »

Citat: VladoS

Strippy kad se ribe šalju na duži put nije bitna količina vode, već količina kisika.


U ovom slučaju vi niste mogli staviti kisik jer je poklopac bio mekan i nije se mogao čvrsto zatvoriti.


Znači diskuse u vreće (duple) s minimalnom količinom vode a ostalo
kisik. Pazite ne zrak ili ne daj bože puhati unutra nego kisik i onda
nema problema, ribe možeš poslati u Sungapur ako treba.



ma sve ja to znam... zato i kazem da je bila voda do pola i pola
zraka.. frizider je velik i IMA brtvu na poklopcu... mogu slikat...

Split / Hrvatska

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #27 u: Veljača 17, 2006, 21:41:00 poslijepodne »
Čuj ovo pišem iz razloga što mi je žao i riba i vas dvojice, a ne da nekoga uvrijedim, a i da drugi ne bi pogriješili.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #28 u: Veljača 17, 2006, 21:42:00 poslijepodne »


Citat: Strippy
Uf sta smo sad svi pametni... jedini problem bi mogao biti sto ja falilo kisika ali nevidim kako, jer je frizider velik i bio napunjen do malo vise od pola s vodom (znaci bilo je i zraka). ribe su se vozile u kabini.. a to da sam prozvan da kupio ribu mimo svog transporta?! pa ocemu pricate? znaci svatko ko oce kupit ribu mora ic po nju s vlastitim transportom?! e pa nisu svi ni umogucnosti to a i nevidim sto bi to promjenilo... jeli tebi dolaze svi s svojim transportom po ribe?
Ja sam isto tako dobivao busom ribe iz Osijeka (12 sati voznje), diskusi od 16-17cm, pa su dosli bez problema... u vrecici...
uostalom od covjeka koji zna kako se transportiraju ribe sam cuo da je vrlo lose kad se diskusi transportiraju u lezecem polozaju... pa bi ja i nekima od vas mogao pametovat za to...



Lipi nemoj tako želimo ti ublažiti bol za izgubljenom ribom jer riba od 19 cm zavrijeđuje puno više nego li da se samo kaže stavi je i pošalji, NEZABORAVI to nije gupy.
ljepi pozdrav

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Prijevoz ribe
« Odgovori #29 u: Veljača 17, 2006, 21:45:00 poslijepodne »

Split / Hrvatska

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #30 u: Veljača 17, 2006, 21:47:00 poslijepodne »
Bit će riba, samo polako.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Prijevoz ribe
« Odgovori #31 u: Veljača 17, 2006, 21:50:00 poslijepodne »
nemojte se svađati...ni vrijeđati...šteta je ogromna i pošiljaoc se nije sigurno tome nadao....šteta...žao mi je!!! ne isplati se nikoga kriviti,jer nitko nije mislio da se ovako nešto može desiti...nažalost

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Prijevoz ribe
« Odgovori #32 u: Veljača 17, 2006, 21:51:00 poslijepodne »
Citat: Medonje
nemojte se svađati...ni vrijeđati...šteta je ogromna i
pošiljaoc se nije sigurno tome nadao....šteta...žao mi je!!! ne isplati
se nikoga kriviti,jer nitko nije mislio da se ovako nešto može
desiti...nažalost



ma koja svadja, nema svadje... konstruktivni razgovor je to bio...

Split / Hrvatska

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #33 u: Veljača 17, 2006, 21:53:00 poslijepodne »


Citat: Medonje
nemojte se svađati...ni vrijeđati...šteta je ogromna i pošiljaoc se nije sigurno tome nadao....šteta...žao mi je!!! ne isplati se nikoga kriviti,jer nitko nije mislio da se ovako nešto može desiti...nažalost



Ma kakva krivnja, vidiš da se svi slažemo. Jednostavno je šteta takvih riba.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline petra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • Sad sam malo veći
    • http:/
Prijevoz ribe
« Odgovori #34 u: Veljača 17, 2006, 21:53:00 poslijepodne »
Šteta takve ribe
Zagreb/Botinec
 Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #35 u: Veljača 17, 2006, 21:57:00 poslijepodne »


Citat: Strippy
Citat: Medonje
nemojte se svađati...ni vrijeđati...šteta je ogromna i pošiljaoc se nije sigurno tome nadao....šteta...žao mi je!!! ne isplati se nikoga kriviti,jer nitko nije mislio da se ovako nešto može desiti...nažalost

ma koja svadja, nema svadje... konstruktivni razgovor je to bio...



upravo tako. A i kod ovakve štete dopušteni su i razgovori visokim tonom ljudi moji.
ljepi pozdrav

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #36 u: Veljača 17, 2006, 22:00:00 poslijepodne »


Citat: Ace1
Interesira me kako prevozit ribu ili biljke 5-7 satijer pretpostavljam da neæe preživit u onoj kesiciiz zoo shop-a toliko vremena?I pretpostavka je da æu ih prebacivat avionom.



Ali da mi odgovorimo čovjeku na pitanje:


Ako se šalju veće ribe, svaku ribu pakirati pojedinačno, tako da max. 1/3 vrećice bude voda, ostalo kisik, ne zrak ili upuhivati ustima, već čisti, može i tehnički kisik.


Ako šalješ manje ribe onda po cca 6 kom u vrećicu i sve isto kako je gore napisano.


Obavezno staviti vrećicu u vrećicu.


Kada spakiraš sve vrećice, onda bi bilo dobro ako imaš sve to staviti u kutiju od stiropora, ako ne onda u veću kartonsku kutiju, a vrećice izoliraš sa novinama ili po mogućnosti sa striropor kuglicama.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline D.I.T.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1004
Prijevoz ribe
« Odgovori #37 u: Veljača 17, 2006, 22:08:00 poslijepodne »
Citat: VladoS
Citat: DISKUS123



Citat: D.I.T.
i ja mislim da je gušenje bio problem... pre velike ribe i relativno malen prostor






Pa za te ribe je trebalo malo bolje isplanirati i organizirati transport ali je jako teško kada netko želi pod svaku cjenu prodati ribu a negledati da ona živa i stigne do onoga tko ju je kupio. Vjerujem da bi u ovome sluèaju trošak trebao preuzeti pošiljatelj jer je neprofesionalno poslao ribu. Mada dio odgovornosti se može pripisati i onome tko kupuje ribu od 19 cm mimo svoga transporta. Žao mi je ribe jer je trud puno veæi nego li cjena ribe koja je narasla na 19 cm. Neka nam bude to svima VELIKA ŠKOLA za slanje riba na daljinu!





Velika neodgovornost i neozbiljnost pošiljatelja ribe.


Ovakve ribe bez dodatnog kisika


DISKUS123 je sve rekao.





hvala lijepa...hm velika neodgovornost...a kako bi ti poslao ribu od 19 cm u sera vrečici


Napunio sam frižider do pola taman da se ribe lijepo mogu ispraviti, zraka je bilo pola frižidera i sve je jako dobro bilo zabrtvljeno, kao da mi je prvi put da šaljem diskuse negdje...mislim lako je biti general poslije bitke, al ja sam ostao bez riba, a i o financijama nećemo...bili su moja odgovornost i nije strippy ništa kriv...





Zagreb/Ravnice

Offline D.I.T.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1004
Prijevoz ribe
« Odgovori #38 u: Veljača 17, 2006, 22:14:00 poslijepodne »
Citat: DISKUS123



Citat: D.I.T.
i ja mislim da je gušenje bio problem... pre velike ribe i relativno malen prostor






Pa za te ribe je trebalo malo bolje isplanirati i organizirati transport ali je jako teško kada netko želi pod svaku cjenu prodati ribu a negledati da ona živa i stigne do onoga tko ju je kupio.



neću ništa komentirati...samo me poštedite svojih zajedljivih komentara pliz
Zagreb/Ravnice

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #39 u: Veljača 17, 2006, 22:23:00 poslijepodne »
Citat: Strippy
Citat: VladoS



Strippy kad se ribe šalju na duži put nije bitna količina vode, već količina kisika.


U ovom slučaju vi niste mogli staviti kisik jer je poklopac bio mekan i nije se mogao čvrsto zatvoriti.


Znači diskuse u vreće (duple) s minimalnom količinom vode a ostalo kisik. Pazite ne zrak ili ne daj bože puhati unutra nego kisik i onda nema problema, ribe možeš poslati u Sungapur ako treba.



ma sve ja to znam... zato i kazem da je bila voda do pola i pola zraka.. frizider je velik i IMA brtvu na poklopcu... mogu slikat...



Dali je odpola bio samo zrak ili kisik? u tome je poanta jer da je bio kisik mala je vjerojatnoća da bi pali kada je zabrtvana kutija.
ljepi pozdrav

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #40 u: Veljača 17, 2006, 22:28:00 poslijepodne »
Citat: D.I.T.
Citat: VladoS
Citat: DISKUS123



Citat: D.I.T.
i ja mislim da je gušenje bio problem... pre velike ribe i relativno malen prostor






Pa za te ribe je trebalo malo bolje isplanirati i organizirati transport ali je jako teško kada netko želi pod svaku cjenu prodati ribu a negledati da ona živa i stigne do onoga tko ju je kupio. Vjerujem da bi u ovome sluèaju trošak trebao preuzeti pošiljatelj jer je neprofesionalno poslao ribu. Mada dio odgovornosti se može pripisati i onome tko kupuje ribu od 19 cm mimo svoga transporta. Žao mi je ribe jer je trud puno veæi nego li cjena ribe koja je narasla na 19 cm. Neka nam bude to svima VELIKA ŠKOLA za slanje riba na daljinu!





Velika neodgovornost i neozbiljnost pošiljatelja ribe.


Ovakve ribe bez dodatnog kisika


DISKUS123 je sve rekao.





hvala lijepa...hm velika neodgovornost...a kako bi ti poslao ribu od 19 cm u sera vrečici


Napunio sam frižider do pola taman da se ribe lijepo mogu ispraviti, zraka je bilo pola frižidera i sve je jako dobro bilo zabrtvljeno, kao da mi je prvi put da šaljem diskuse negdje...mislim lako je biti general poslije bitke, al ja sam ostao bez riba, a i o financijama nećemo...bili su moja odgovornost i nije strippy ništa kriv...


Ma nismo generali ali imaju i velike vrećice od 40 litara vode u koje su mogle ići sve četiri ribe i ostatak napuniti kisikom i bez greške idu do 15 sati a ne samo ZRAK jer to nije dovoljno za duži transport. Doista treba pitati jer to barem nekošta a ovo je svima najžalije riba jer je trud odhraniti ribe na 19 cm, zar ne?
ljepi pozdrav

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #41 u: Veljača 17, 2006, 22:31:00 poslijepodne »
Citat: D.I.T.
Citat: DISKUS123



Citat: D.I.T.
i ja mislim da je gušenje bio problem... pre velike ribe i relativno malen prostor






Pa za te ribe je trebalo malo bolje isplanirati i organizirati transport ali je jako teško kada netko želi pod svaku cjenu prodati ribu a negledati da ona živa i stigne do onoga tko ju je kupio.



neću ništa komentirati...samo me poštedite svojih zajedljivih komentara pliz





Oprosti kompa ali slika diskusa me iritirala pa sam tako odgovorio, ništa osobno ali i sam šaljem ribe tako da se i meni može desiti slično ali hvala bogu do sada nije.
ljepi pozdrav

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #42 u: Veljača 17, 2006, 22:51:00 poslijepodne »


Citat: Ace1
Interesira me kako prevozit ribu ili biljke 5-7 satijer pretpostavljam da neće preživit u onoj kesiciiz zoo shop-a toliko vremena?I pretpostavka je da ću ih prebacivat avionom.



Biljke stavi u praznu vrećicu i stavi gumicu na nju da neulazi topli niti hladni zrak dok ribe idu u vrećicu kako smo već ranije apsolvirali.
ljepi pozdrav

Offline Ace1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Lokacija: Split
    • http://www.aquosus.net/
Prijevoz ribe
« Odgovori #43 u: Veljača 17, 2006, 23:24:00 poslijepodne »
Sad mi je žaj šta se prepucavate. Radi se o sljedećem. Živim u Splitu i radim u Zg. Putujem sa avionom i ako kupim ribice u Zg ili se zaletim do Graza u kupovinu hoće li ribe to izdražat. Naravno bile bi u mojoj torbi koja ide samnom u kabinu. Doduše vjerojatno će na rendgenu čudno gledat ali nema veze.
Hrvoje,Split Tropheus Paradise

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #44 u: Veljača 17, 2006, 23:35:00 poslijepodne »
Kakve ribe misliš kupovati?
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Prijevoz ribe
« Odgovori #45 u: Veljača 17, 2006, 23:38:00 poslijepodne »
Ja kupujem Discuse

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #46 u: Veljača 17, 2006, 23:41:00 poslijepodne »


Citat: Medonje
Ja kupujem Discuse



Laka ti noć
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Prijevoz ribe
« Odgovori #47 u: Veljača 17, 2006, 23:42:00 poslijepodne »
Baš neću ne šefuj nije ovo Dalekovod

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #48 u: Veljača 17, 2006, 23:52:00 poslijepodne »


Citat: Medonje
Baš neæu ne šefuj nije ovo Dalekovod



Ma ne nisam ti mislio šefovat, krivo smo se razumjeli ja odoh spavati.Edited by: VladoS
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline DISKUS123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Prijevoz ribe
« Odgovori #49 u: Veljača 18, 2006, 02:04:00 prijepodne »


Citat: Ace1
Sad mi je žaj šta se prepucavate. Radi se o sljedećem. Živim u Splitu i radim u Zg. Putujem sa avionom i ako kupim ribice u Zg ili se zaletim do Graza u kupovinu hoće li ribe to izdražat. Naravno bile bi u mojoj torbi koja ide samnom u kabinu. Doduše vjerojatno će na rendgenu čudno gledat ali nema veze.



Pa nemoj kupovati ribu ako ti je neće adekvatno zapakirati jer što ti vrijedi da dobiješ ribu krepanu ili premrzlu usljed transporta!
ljepi pozdrav